Ilmoittautuneet 2018

46. Pyynikki-Juoksu 20.5.2018 klo 11.00 Ratinan Stadion

(Lasten Turre-Juoksu klo 10.00)

Ennakkoilmoittautuneet, tilanne 15.5.2018 mennessä:

M 10 km                                                                                           

                           Pasi                    Nytorp               TTL Systems

                           Keijo                  Matilainen           TTL Systems

                           Aku                    Rautio                TTL Systems

                           Kalle                  Laulaja            

                           Jukka                 Syrjä                 

                           Ilkka                   Frej                   

                           Marko               Ovaska            

                           Hannu               Saarijärvi          Vimpat 10

                           Ville                  Paasonen          AGCO Power Oy

                           Veli-Matti          Oikarinen           AGCO Power Oy

                           Mikko                Mäkinen            AGCO Power Oy

                           Teemu               Järvenpää            VehU

                           Jukka                 Mertaniemi          TAKK

                           Antti                  Lehtimäki            TAKK

                           Jouni                  Rantala               Kangasalan Kisa

                           Esa                    Eklund             

                           Jouni                  Mäntylä          

                           Teemu                Marku                Pohjois-Tampereen Kovin Jätkä ry

                           Jari                    Hyvärinen       

                           Juuso                 Penttilä           

                           Jaakko               Rapo                

                           Jan-Erik             Hellén              

                           Jani                   Viitala                 Kiilto Oy

                           Arimatti             Lintunen          

                           Jesse                 Thulin              

                           Marko                Salokanto       

                           Ari-Matti            Jäntti                  Metso Minerals

                           Ville                  Kukkonen            Metso Minerals

                           Tuomas             Lehtinen          

                           Mikko                Jokela              

                           Timo                 Martikainen   

                           Tommi               Nieminen            PVLOGLE

                           Mikko                Lamminpää         PVLOGLE

                           Risto                 Siltanen              Pohjois-Tampereen Kovin Jätkä ry

                           Miska                Knuutinen       

                           Marc                 Valldeperas Nieva   Running for pancakes

                           Mikko                Hämäläinen           Running for pancakes

                           Niko                  Siukkola          

                           Santeri              Saarinen          

                           Mika                  Ollikka                  Kiilto Oy

                           Mikael               Koskinen                Adafy

                           Matias               Hilden              

                           Riku                  Rintamäki       

                           Petri                  Lampinen           Tampere

                           Iikku                 Riepponen          Visura Team

                           Janne                Maijala               Visura Team

                           Toni                  Långsjö           

                           Riku-Antti         Naskali               Kylmäkosken Veikot

                           Jeri                   Koponen            Tampereen Yritys

                           Teppo               Humala              North Star Run Club

                           Jörn                  Seppelin            Vanttila Ski Team

                           Ari-Pekka          Lassila               Vetelin Urheilijat

N 10 km                                                                                            

                           Mari                   Setälä                TTL Systems

                           Pauliina              Suoniemi         

                           Kaisu                  Syrjä                 

                           Karoliina             Keso                 

                           Mira                   Kiiski                  AGCO Power Oy

                           Emmi                 Rajala                AGCO Power Oy

                           Emma                Salminen            AGCO Power Oy

                           Kaisa                  Weckman           AGCO Power Oy

                           Sanna                Nieminen        

                           Sirpa                  Mertaniemi         TAKK

                           Maarit                 Eklund             

                           Päivi                   Sikiö                 TREMK

                           Anne                  Grip                  

                           Paula                  Jaakkola          

                           Meeri                  Haarla-Malinen                        

                           Roxana               Penelia            

                           Irma                  Pylvänäinen         Kiilto Oy

                           Jenna                 Himanen         

                           Sini                    Laukkanen      

                           Sanna                Hautaa            

                           Berta                 Simonenkovalté                       

                           Heli                   Kalliomäki       

                           Daniela              Witt                   Metso Minerals

                           Marjo                Honkoliini            Metso Minerals

                           Jenni                Rauhala               Metso Minerals

                           Minna               Juusela                Tampeeen Pyrintö

                           Maria                Kataja              

                           Hanna               Kiukkonen       

                           Benta                Mbare             

                           Anni                  Lahti                

                           Tuula                 Moisio             

                           Mira                  Tuominen            Valkeakosken Haka

                           Päivi                 Lampinen             Ylöjärvi

                           Stiina                Enqvist                TREMK

                           Melanie             Soukko                Ikaalisten Urheilijat

                           Jonna                Tanskanen           TU-38

                           Johanna            Peltola                 Tästä tulee niin hieno maailma ry

                           Katarina            Pistovčáková 

                           Monica              Martens-Seppelin  Vanttila Ski Team

                           Sanna               Ranta

M 5 km, Sprintti-Pyynikki                                                                                         

                           Samuli               Mattila              Tampere

                           Jarmo                Vartiamäki      

                           Janne                 Niemi               Janakkalan Jana

                           Kari                    Virtanen           Hämeenlinnan Tarmo

                           Miikka                Miettinen          Metso Minerals

N 5 km, Sprintti-Pyynikki                                   

                           Riitta                 Tarvus               Pieksän Latu ry

                           Minna                Kyrönviita       

                           Leena                Kyrönviita       

                           Outi                   Kataja              

                           Marianne           Lehtovaara     

                           Ilona                 Välimäki            Uudenkaupungin Kenttäkarhut

N17 5km                                                                                           

                           Maila                 Kataja              

                           Krista                Virtanen            Hämeenlinnan Tarmo

M40 10 km                                                                                       

                           Raino                 Pesu                   Vimpat 10

                           Aki                     Alarvo                AGCO Power Oy

                           Mika                  Moisio                 AGCO Power Oy

                           Jussi                  Hynninen        

                           Mika                  Matinlassi       

                           Mika                  Wetterstrand      Metso Minerals

                           Mika                  Sutinen              Metso Minerals

                           Marko                Lahtinen          

                           Timo                  Haikonen        

                           Jarno                 Leppänen        

                           Markus              Termonen         Vegan Runners IK

                           Marko                Leppämäki       Työmatkaliikkuja

                           Markus              Kautto              PVLOGLE

                           Janne                Pulkkinen          PVLOGLE

                           Tapani               Koskinen           Viimeiset pirkkalaiset

                           Erkki                  Salonen           

                           Ari                     Nieminen        

                           Tuukka               Leppänen        

                           Lasse                 Kaihlavirta        Tieto PDS

                           Ari                     Metsäpelto    

N40 10 km                                                                                       

                           Johanna            Koivulampi-Howard                 

                           Raija                 Polvinen              Kiilto Oy

                           Karoliina            Hänninen            Metso Minerals

                           Tuuli                  Arkimies             Metso Minerals

                           Anna                  Pertola            

                           Katri                   Tanni               

M50 10 km                                                                                       

                           Marko               Isomäki             AGCO Power Oy

                           Jarmo                Hiltunen            AGCO Power Oy

                           Jarmo                Ahtiainen          Pirkanmaan Pelastuslaitos

                           Pauli                  Kiuru                EUK

                           Kai                    Ylä-Outinen      Metso Minerals

                           Vesa                  Hyvärinen        Vimpat 10

                           Pekka                Lampinen         Tampereen Maratonklubi

                           Yrjö                   Pesonen           Joensuun Kataja

                           Veli-Matti           Laine                Vampulan Urheilijat

                           Arto                   Siren                

N50 10 km                                                                                       

                           Päivikki               Katko                 Tremk

                           Heli                    Saarinen          

M60 10 km                                                           

                           Tapio                  Rajamäki            Kunto-Pirkat

                           Tapio                  Katko                 CADWES

                           Keijo                  Hämäläinen    

                           Risto                  Uusimaa            KangKi

                           Seppo                Viitanen          

                           Timo                  Saari                 Liikuttavat

                           Erkki                  Ylikoski              1950

Pyynikki-kävely 10 km            

993                     Pentti                Mäkinen          

                           Lasse                 Laine                

997                     Mikko                 Kulmala             VirtU

                           Leila                  Nieminen        

                           Jouni                 Ketola               PVLOGLE

                           Kalevi                Paviala            

                           Jenni                 Rantanen        

                           Tuija                  Kokko              

                           Antti                  Isosalo  

998                      Pauli                  Kiukas  

 

Turre-Juoksu (tytöt)                                                                      

                           Sirkku                Tuominen         TU-38

                           Olivia                 Kanerva           TU-38

                           Hilda                  Lehtonen          TU-38                                                                                                           

Turre-Juoksu (pojat)                                                                      

                           Tapio                 Howard           

                           Eljas                  Lahtinen          

                           Joel                   Mbare             

 

Pyynikkijuoksu 2018 joukkuekilpailu:

Vimpat 10

AGCO Power Oy

TAKK

Running for pancakes