27.4.2014 tulokset

42. Kansainvälinen Pyynikkijuoksu 2014

       27.4.2014 Tampere Stadion, Ratina

 

 

Tulokset M 1/2 M

1 Heiskanen Matti Tampere 01:22:19
2. Rintala Erkki Tampereen maratonklubi 01:24:53
3. Kuisma Joonas Tampereen Maratonklubi 01:27:51
4. Laaksonen Seppo Vehmaisten Urheilijat 01:28:22
5. Korkka Henri Hinnerjoen Yritys 01:29:09
6. Ovaska Marko Tampere 01:29:14
7. Syrjänen Antti SCA Hygiene Products Oy 01:30:02
8. Ilva Markus Team Rahola 01:30:14
9. Västilä Juuso Honkajoen Seudun Urheilijat 01:30:22
10. Yli-Marttila Juhani Team Rahola 01:32:08
11. Rintala Jarmo Tampereen maratonklubi 01:32:51
12. Kumpulainen Teemu Nokia 01:34:14
13. Virtanen Hannu 33210 Tampere 01:34:57
14. Leppävuori Ilkka Tampereen Pyrintö 01:36:38
15. Jokitalo Iisakki Nokia 01:36:43
16. Marttinen Miika Hämeenlinna 01:37:46
17. Pitkänen Riku Teisko Trialthon 01:37:51
18. Valkonen Henri Metso Minerals Oy 01:38:00
19. Uimonen Mikko Tredu 01:39:10
20. Kortelahti Juhani Punkalaidun 01:40:32
21. Ihonen Markku Brestin jyräys 01:40:50
22. Önkki Eetu 1/2m 01:42:12
23. Frick Matti VISURA 01:42:20
24. Paju Erno Kangasala 01:42:37
25. Elo Marko Nokia 01:42:45
26. Lunden Riku Siivikkala runners 01:42:57
27. Losoi Henri TU-38 01:43:09
28. Laitinen Juuso Rautalampi 01:43:32
29. Nieminen Markku Sysmä 01:44:52
30. Lähteenmäki Jyrki Tampereen Maratonklubi ry 01:46:10
31. Alarotu Matti Teisko Triathlon 01:46:44
32. Ahonen Anssi Kespro 01:46:50
33. Korhonen Marko Ylämaan Pyrkijät 01:47:29
34. Koponen Jussi Kunto-Pirkat 01:48:23
35. Pulkkinen Janne Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnan juoksijat 01:48:43
36. Vähäkangas Ville Running team Jalla! Jalla! 01:48:55
37. Pelto-Piri Timo Mäntän Urheilijat 01:49:16
38. Haromo Petri Rauma 01:51:09
39. Harjula Johannes Sastamala 01:52:19
40. Telilä Pekka Sastamala 01:52:20
41. Koivunen Jaakko Tampere 01:52:25
42. Suominen Marko Kiilto 01:54:09
43. Lindgren Teemu Metso Minerals Oy 01:54:21
44. Nieminen Tommi 1/2m 01:55:34
45. Oksanen Sami VISURA 01:56:45
46. Marku Teemu rc /c 01:57:53
47. Mathlin Tauno Tredu 01:57:58
48. Kivikangas Antti 33100 01:57:58
49. Olander Marko Team Rahola 01:59:08
50. Kääpä Lasse KuUS 01:59:36
51. ¨Kansikas Mikko Pirkanmaan Pilke 01:59:36
52. Mäkelä Juha Team Kowahiki 01:59:41
53. Laine Vesa-Matti team kowahiki 02:00:38
54. Suoniemi Ari Ilves-kissat 02:00:46
55. Jalonen Taisto Tampere 02:01:03
56. Kallionsivu Aki Nokia 02:02:03
57. Alakoski Esa Jyäskylä 02:02:29
58. Virtanen Kari 00940 Helsinki 02:04:34
59. Sihvonen Veikko Tampere 02:04:37
60. Seikku Timo karkku 02:04:52
61. Alkula Tommi Pirkkala 02:06:46
62. Pispala Jukka Jyväskylä 02:08:29
63. Pispala Timo Ylöjärvi 02:08:29
64. Salmi Mika SCA Hygiene Products Oy 02:08:41
65. Peltola Santeri Jyväskylä Kuohu 02:08:42
66. Peltola Markku Jyväskylä Kuohu 02:08:43
67. Ikonen Ossi SCA Hygiene Products Oy 02:09:19
68. Mukkala Mika HSU 02:11:53
69. Julkunen Timo Tampereen maratonklubi 02:12:17
70. Vanne Marko   02:13:05
71. Alajoutsi Jukka Tampere 02:15:00
72. Sainio Iikka Juridia Bützow 02:15:00
73. Hirsimäki Olli Metso Minerals Oy 02:20:37
74. Humala Teppo Järven kiertäjät 02:21:53
75. Kettunen Joni Nokia 02:22:16
76. Becker Benjamin 33200 02:22:17
77. Pitkänen Hannu Orivesi 02:34:56
78. Uusitalo Antti Tampere 02:35:03
79. Kivikangas Antti 1/2m eil.
80. Kolehmainen Jussi Alstom Grid Oy eil.
81. Salonen Tommi Nokia eil.
82. Korhonen Iiro Tampereen pyrintö eil.
83. Rautonen Anssi Tampere eil.
84. Alatalo Jaska 33610 Tampere eil.
85. Rauhala Jari Tampereen Maratonklubi eil.
86. Rantala Jyrki Tredu eil.
87. Harju Hannu Metso Minerals Oy eil.
Tulokset N 1/2 M
1. Virtaive Arja Porin Kuntoilijat 01:39:37
2. Frick Tiina VISURA 01:42:27
3. Majuri Henna Pori 01:42:57
4. Taimisto Niina Team Rahola 01:45:47
5. Nieminen Essi Wasa Sports Club 01:46:06
6. Kettunen Teija TREMK 01:48:13
7. Haromo Kati Rauma 01:50:34
8. Närvä Minna Valkeakoski 01:52:27
9. Putkinen Jaana Team Rahola 01:52:41
10. Kurittu Kaisa Jyväskylä 01:53:32
11. Lehto Anne-Mari Pori 01:54:09
12. Tero Mari Tredu 01:54:31
13. Korell Sanna Tredu 01:55:01
14. Mattsson Nora VISURA 01:56:42
15. Vuorenpää Hanna Valkeakoski 01:56:46
16. Leino Suvi DreamTeam 01:56:50
17. Rinne Anni   01:58:23
18. Syri Elina Tredu 01:58:27
19. Nieminen Minna Sysmä 01:58:57
20. Sarjanoja Minna 33700 01:59:47
21. Semi Marika Valkeakosken Haka 02:00:32
22. Itälinna Sinikka Oras 2014 02:02:32
23. Turunen Suvi Tampere 02:04:36
24. Corpus Kivikangas Laura 33100 02:08:40
25. Peltola Sanna-Mari Jyväskylä Kuohu 02:08:42
26. Majaniemi Niina Tampere 02:09:31
27. Kuhanen Hanna Tampereen Maratonklubi 02:11:07
28. Ruonala Heidi Tampere 02:12:04
29. Koponen Liisa Tampere 02:12:10
30. Mahlamäki Heidi 33330 Tampere 02:12:11
31. Staff Synnove 33500 Tampere 02:35:13
32. Rantala Marja   02:53:02
33. Tuupanen Hanna-Leena Kiilto eil.
34. Rönö Kaisu Tampereen Maratonklubi eil.
35. Salonen Annastiina Nokia kesk
Tulokset M 10km
1. Prodius Roman Moldova 00:31:10
2. Utriainen Jussi Lahden Ahkera 00:31:54
3. Leinonen Jaakko Ylikiimingin Nuijamiehet 00:34:04
4. Lindfors Eetu Karhulan Katajaiset 00:34:12
5. Õitspuu Ando Diadora/Sparta 00:34:55
6. Nyyssönen Juha Kylmäkosken Veikot 00:35:51
7. Hakola Ristomatti   00:36:31
8. Liimatainen Osmo   00:37:23
9. Ojansivu Antti Herbalife/Ylöjärven Ryhti 00:37:30
10. Söderdahl Kai Aqua Plus Triathlon 00:37:35
11. Minder Sergio Herkkujuustola 00:39:20
12. Lassila Kimmo Vetelin Urheilijat 00:39:26
13. Vikman Jarno Tapola Oy 00:39:47
14. van der Kuip Dick JYPS 00:40:26
15. Salmelin Jarno Metso Minerals Oy 00:40:36
16. Lindström Kauri lennokasaskel.com 00:40:54
17. Kykyri Tommi Metso Minerals Oy 00:41:01
18. Kempas Janne Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnan juoksijat 00:41:06
19. Mäyrä Ossi TriathlonTeam 226 00:41:14
20. Mehtonen Mikko Vincit Oy 00:41:36
21. Naskali Raimo Kangasala 00:41:42
22. Långsjö Toni Tampere 00:41:51
23. Koiranen Aki VISURA 00:41:54
24. Virtanen Leo rakennusvirtanen.fi 00:42:14
25. Kalmakurki Mikko Nuorisopalvelut 00:42:28
26. Hiltunen Jani Lempäälä 00:42:37
27. Köykkäri Niko TTC 00:42:43
28. Rapo Jaakko Tampere 00:43:10
29. Haavisto Jussi   00:43:16
30. Hyvönen Antti   00:43:38
31. Knihti Antti-J Tampere 00:43:43
32. Rintamäki Riku Tampere 00:43:46
33. Mustonen Juhani Helsinki 00:43:57
34. Hautakangas Marko Tampereen Maratonklubi 00:43:58
35. Bamberg Jarkko Tampere 00:44:11
36. Rikkola Mika Lempäälä 00:44:12
37. Salmi Jari TOAY/Lissun lenkki 00:44:14
38. Hauptner Jan TriVa 00:44:15
39. Hakuli Tero Kaupin Kanuunat 00:44:17
40. Koponen Henri PuTi 00:44:28
41. Karo Jani   00:45:16
42. Kenttämies Tommi Nokia Oyj 00:45:17
43. Rusanen Sami Elisa 00:45:50
44. Viitala Jani Kiilto 00:46:12
45. Friman Väinö Oras 2014 00:46:13
46. Ek Veli-Matti Tampereen maratonklubi 00:46:20
47. Brockmann Tomas Espoo 00:46:24
48. Riepponen Kimmo VISURA 00:46:42
49. Koskinen Mikael Adafy 00:47:45
50. Ahvenvaara Jaakko VISURA 00:47:49
51. Salmela Samuli Pirkkala 00:47:51
52. Vilén Heikki Tampere 00:48:11
53. Virtanen Jaakko fc Polla/ 00:48:33
54. Salovuori Mika etniset läskit 00:48:50
55. Kuusisto Marko www.autocenter.fi 00:48:51
56. Sukkela Artturi 33580 00:48:57
57. Roponen Petteri Vincit Oy 00:49:02
58. Heinonen Simo Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnan juoksijat 00:49:51
59. Mäntyvaara Konsta Teiskon Urheilijat 00:50:02
60. Mäntyvaara Vilho Teiskon Urheilijat 00:50:23
61. Hurri Mikko Metso Minerals Oy 00:50:42
62. Leppänen Timo Tampere 00:50:54
63. Majuri Tomi Vincit 00:50:56
64. Sopanen Olli TOAY/Lissun lenkki 00:51:06
65. Matihaldi Janne Vincit Oy 00:51:13
66. Ahola Antti Tampere 00:51:33
67. Lehtimäki Antti TAKK 00:51:34
68. Kilpi Kari Masor Works Oy 00:52:02
69. Saari Risto Solita 00:52:20
70. Hernesniemi Matti Alstom Grid Oy 00:52:29
71. Björn Tommi VISURA 00:53:38
72. Vuori Mika HENNA VIRKKUSEN TIIMI 00:53:41
73. Toikkanen Mikko Alstom Grid Oy 00:53:51
74. Virtanen Jyrki Alstom Grid Oy 00:54:10
75. Pöyhönen Jussi Alstom Grid Oy 00:55:11
76. Lahtinen Sami Tampere 00:55:21
77. Mänttäri Mikko Jyväskylä 00:55:23
78. Seppälä Petri Tampere 00:55:33
79. Markkanen Jouni Tampere/Henna Virkkunen 00:55:50
80. Ruissalo Pekka tampereen maraton klubi 00:55:52
81. Helenius Juha tampere 00:56:04
82. Altonen Janne www.autocenter.fi 00:56:24
83. Kaseva Ville www.autocenter.fi 00:56:24
84. Rautiainen Sami Hervannan Syke 00:56:43
85. Palovaara Jussi Nuorisopalvelut 00:57:03
86. Kiviharju Tomi   00:57:11
87. Sallinen Markku Tampere 00:57:19
88. Allen Ari TOAY/Lissun lenkki 00:57:20
89. Vuori Markus Tampere 00:57:27
90. Lampinen Petri Tampere 00:58:20
91. Karo Pentti   00:58:32
92. Ahvenvaara Paavo VISURA 00:58:41
93. Kannonlahti Mika   00:58:54
94. Nurmi Pertti TAKK 00:59:08
95. Kulmala Keijo Tampere 00:59:26
96. Jäntti Aleksi HENNA VIRKKUSEN TIIMI 00:59:36
97. Saarnio Johan Tampere 00:59:38
98. Simola Juha Vincit Oy 01:00:31
99. Oey Marco TOAY/Lissun lenkki 01:00:34
100. Valpasvuo Ilkka Nuorisopalvelut 01:01:42
101. Leponiemi Jari SCA Hygiene Products Oy 01:02:04
102. Salomaa Ilkka Alstom Grid Oy 01:04:40
103. Myllynen Pekka HENNA VIRKKUSEN TIIMI 01:07:13
104. Luukkainen Jukka Tampere 01:07:41
105. Rosti Kalle   01:08:47
106. Kannisto Matti Hattula 01:13:36
107. Wuorela Miika Tampereen juoksijat 01:14:40
108. Liukku Harri Alstom Grid Oy 01:23:04
109. Kokkonen Esa HENNA VIRKKUSEN TIIMI eil.
110. Scherrer Thomas Tredu eil.
111. Ahola Mikko VISURA eil.
112. Siukkola Ville Tampere eil.
113. Tuominen Teemu Metso Minerals Oy eil.
114. Vuohensilta Timo Tampereen kaupungin valtuusto eil.
115. Viitala Timo Raisio eil.
116. Andrejeff Timo Kiilto eil.
117. Hyvönen Jukka Cumulus eil.
118. Karimäki Erkki Cumulus eil.
119. Lipponen Juha Cumulus eil.
120. Roos Juho Mikkelin Kilpa-Veikot eil.
121. Tuominen Panu Tampereen maratonklubi eil.
122. nousiainen ilkka tampere eil.
123. Mertaniemi Jukka TAKK eil.
124. Leeve Aleksanteri Aqua Plus Triathlon eil.
125. Maunula Erno Metso Minerals Oy eil.
126. Kauranen Pekka Tampere eil.
Tulokset N 10km
1. Haka-Risku Minna Vammalan seudun Voima 00:38:19
2. Alusniemi Sini Jyväskylän Kenttäurheilijat 00:38:39
3. Jaana Strandvall Vaasan Toverit 00:39:02
4. Klemelä Sanni Forssan Salama 00:41:12
5. Leponiemi Klaara Lempäälän Kisa 00:42:13
6. Halonen Terhi Teivo Stayers 00:42:31
7. Nieminen Mari Tampereen Maratonklubi 00:43:50
8. Juhola Johanna Tampereen maratonklubi 00:44:00
9. Koski Hanna-Maija Kangasala 00:44:46
10. Ilomäki Sonja Jyväskylän Kenttäurheilijat 00:46:00
11. Tanni Katri 38100 00:49:29
12. Tönnov Liis - 00:51:32
13. Tuomisto Elisa Kyrös-Rasti 00:51:40
14. Polvinen Raija Kiilto 00:52:05
15. Lahtinen Johanna   00:55:06
16. Korhonen Mari Tampere 00:55:48
17. Virkkunen Henna HENNA VIRKKUSEN TIIMI 00:55:49
18. Lindqvist Salla TOAY/Lissun lenkki 00:57:20
19. Aromaa Annu Kangasala 00:57:29
20. Oittinen Kirsi Tampere 00:59:02
21. Lampinen Päivi Ylöjärvi 00:59:10
22. Kurkipää Tuuli Tredu 00:59:25
23. Pohjola Petra   00:59:25
24. Kankaanmäki Marianne Tuuloksen Säkiä 00:59:37
25. Isokorpi Minna Tampere 00:59:37
26. Veijalainen Satu Tredu 00:59:38
27. Haapa-aho Olga Oras 2014 01:00:07
28. koskenniemi satu TREMK 01:00:07
29. Asula-Myllynen Ritva HENNA VIRKKUSEN TIIMI 01:00:14
30. Jokela Salla Ylöjärvi 01:00:22
31. Peltola Minna Metso Minerals Oy 01:00:56
32. Mäkinen Outi TOAY/Lissun lenkki 01:01:08
33. Komsi Elli   01:01:17
34. Rauhala Jenni Metso Minerals Oy 01:01:30
35. Heinämäki Anna-Kaisa Oras 2014 01:01:50
36. Janvest Maarika Janvest   01:02:10
37. Heinastu Henely   01:02:11
38. Matomäki Mira Cumulus 01:03:52
39. Kyrönviita Leena 39700 01:03:56
40. Alter Enelin Alter Viro 01:04:21
41. Kautto Sandra Lempäälä 01:04:46
42. Kankaanpää Heidi Metso Minerals Oy 01:04:47
43. Ylimäki Anna Metso Minerals Oy 01:06:12
44. Wlasoff Anna   01:06:39
45. Sääksjärvi Pauliina Hämeenlinna 01:06:39
46. Puustinen Arja Tampere 01:06:55
47. Kulmala Marianne Tampere 01:06:58
48. Lehtonen Riikka Cumulus 01:07:08
49. Sandell Tiina TriathlonTeam 226 01:07:19
50. Käppi-Palomaa Anni SCA Hygiene Products Oy 01:08:03
51. haapasalmi Juulianna   01:08:41
52. Mikkonen Heidi 37550 01:08:41
53. Seppä Eeva-Maija Sastamala 01:08:42
54. Hanhimäki Galina 42100 01:08:43
55. Lindholm Mira HENNA VIRKKUSEN TIIMI 01:09:30
56. Kostiainen Leena HENNA VIRKKUSEN TIIMI 01:09:31
57. Pajunen Anne   01:12:07
58. Heinonen Tiina Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnan juoksijat 01:12:57
59. Haake Hilkka Haake   01:13:13
60. Tervaskanto Marjut Tampere 01:13:13
61. Rantanen Jenni Rantanen   01:13:56
62. Meloni Danielle   01:14:40
63. Stöckell Päivi TAKK 01:27:20
64. Suihkonen Satu Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnan juoksijat 01:33:18
65. Linden Katri Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnan juoksijat 01:33:49
66. Kataja Heidi Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnan juoksijat 01:33:52
67. Jarvanne Tiina Oras 2014 01:49:10
68. Myllyharju Päivi HENNA VIRKKUSEN TIIMI eil.
69. Honkalatva Heini Riihenaika oy eil.
70. Snäll Kirsti Honkajoen Seudun Urheilijat eil.
71. Kauppinen Helena Metso Minerals Oy eil.
72. Marjaniemi Roosa Noormarkun Nopsa eil.
73. Vikman Sofia HENNA VIRKKUSEN TIIMI eil.
74. Sikiö Päivi Tampereen maratonklubi eil.
75. Ahonen Reeta HENNA VIRKKUSEN TIIMI eil.
76. Seppä Eeva-Maija vammalan seudun voima eil.
77. Mikkonen Heidi   eil.
78. Kyrönviita Hanna   eil.
79. Turunen Suvi Tredu eil.
Tulokset M17 5km
1. Visala Teemu Valkeakosken Haka 00:17:18
2. Lahtinen Topi Tampereen Urheilijat -38 00:17:59
3. Lahtinen Manu Tampereen Urheilijat -38 00:18:17
4. Haavisto Olli Nokian Urheilijat 00:19:29
5. Strömsholm Robert TU-38 00:19:42
6. Koponen Joona Tampereen Yritys 00:20:00
7. Kangasniemi Oskari Ikaalisten Urheilijat 00:20:15
8. Seppä Ville Vammalan seudun Voima 00:20:53
9. Peltola Teemu Längelmäen Urheilijat 00:21:10
10. Lius Jaska TU-38 00:23:12
11. Tuominen Arttu Tampereen Urheilijat -38 00:26:40
12. Koskenniemi Totte Tampereen Urheilijat -38 00:26:50
13. Heinonen Sami 33540 Tampere 00:38:37
14. Roos Jimi Mikkelin Kilpa-Veikot eil.
Tulokset N17 5km
1. Kunnari Katariina TU-38 00:20:22
2. Forss Jemina Tampereen Pyrintö 00:21:20
3. Haavisto Ronja Nokian Urheilijat 00:21:38
4. Rantala Milja Kangasalan Kisa 00:22:50
5. Tahvanainen Veera Tampereen Pyrintö 00:25:06
6. Marttila Maija TU-38 00:27:59
7. Muranen Maria Ylöjärvi 00:28:09
8. Koskiaho Sirkka Tampere 00:38:41
9. Koskiaho Salla Porvoo 00:38:41
10. Minkkinen Minna Tampereen kaupungin valtuusto 00:50:07
11. Kuhmonen Maarit TU-38 eil.
12. Harjuntausta Sonja Tampereen Pyrintö kesk
Tulokset M40 10km
1. Valtanen Esa Juoksutalli Sixpack 00:37:40
2. Tiri Antti Kuntopirkat 00:39:13
3. Keikko Tommi Alstom Grid Oy 00:39:19
4. Borg Matti TU 00:40:27
5. Visala Petri FMR 00:40:33
6. Anttila Jouni Kunto-Pirkat 00:40:50
7. Haataja Peer 33470 00:41:11
8. Kähärä Jyrki Salmiakkimelojat 00:41:11
9. Lahtinen Marko tampereen triathlon klubi 00:41:14
10. Antikainen Tapio Kangasala 00:42:07
11. PEURAKUMPU KIMMO TAMPERE 00:42:09
12. Koskela Tuomas Ylöjärven Ryhti 00:42:20
13. Jalonen Sami Hämeenlinna 00:42:23
14. Sauvala Hannu Tampere MK 00:42:30
15. Laine Veli-Matti Vampulan Urheilijat 00:42:45
16. Kauppila Timo Koovee 00:42:56
17. Airola Mika Aqua Plus Triathlon 00:43:53
18. Löfgren Markku 37150 00:44:23
19. Ahtiainen Jarmo   00:44:25
20. Videnoja Mika RC Eemeli 00:44:29
21. Salo Tommi Tampere 00:45:33
22. Larikka Tapani Lempäälä 00:45:48
23. Peltonen Riku Lemmenpolun lenkkeilijät 00:46:11
24. Auramo Jouni Pirkanmaan musiikkiopisto 00:46:46
25. Aalto Harri Aqua Plus Triathlon 00:47:43
26. Baggström Stefan Movenros 00:48:22
27. Väyrynen Veijo Metso Minerals Oy 00:48:42
28. Toivo Mikko Poratien Panostajat 00:49:00
29. Torkkola Jari Movenros 00:49:10
30. Ruuhikorpi Anssi Vuorentausta 00:49:19
31. Mäntyvaara Pekka Teiskon Urheilijat 00:50:24
32. Muranen Jukka Tamhattan ry 00:50:28
33. Henriksson Jussi Nokia 00:50:41
34. Sutinen Mika Metso Minerals Oy 00:51:47
35. Pitkänen Timo Solita Oy 00:51:50
36. Eronen Sami Tampere 00:53:35
37. Uski Antti Kiilto 00:54:02
38. Kalkamo Pertti TREMK 00:54:06
39. Lehtonen Mika Nepascene Ry 00:54:09
40. Kiiskilä Petri Tampere 00:56:40
41. Koistinen Tommi Nokia 00:59:23
42. Käenniemi Janne Tampere 01:00:11
43. Summala Miska   01:00:11
44. Lehtinen Heikki Tampere Filharmonia 01:00:18
45. Karanka Pasi Pirkkala 01:05:26
46. Miettinen Reijo TYKPR/TREMK 01:08:34
47. Juujärvi Ami Lempäälä eil.
Tulokset N40 10km
1. Tuunanen Mervi Häjyt ry 00:44:27
2. Jaakonsaari Marjaana Tampereen maratonklubi 00:46:04
3. Siivola Tea TU-38 00:47:53
4. Takala Minna Oras 2014 00:49:16
5. koivulahti katja Hämeenlinna 00:52:09
6. Salo-Saari Sirpa Tredu 00:54:12
7. Seppä Mari Liikuttavat 00:54:35
8. Pitkänen Riikka Tampere 00:56:01
9. Nieminen Päivi Metso Minerals Oy 00:56:06
10. Vastaranta Katja Tampere 00:56:30
11. Outinen Tuula   00:57:45
12. Oja Mirja TREMK 00:58:33
13. Julin Mari Tampere 01:00:57
14. Laurila Pirjo Kiilto 01:03:21
15. Koveluhta Anna Tampere 01:05:24
16. Kokko Tuija   01:14:26
17. Ahlgren Sanna Tampere 01:20:53
18. Ahlgren Sanna   eil.
19. Algren Sanna 33580 eil.
20. Nurminen Piia TyyliLyylit kesk
Tulokset M50 10km
1. Strömsholm Rolle Kuntopirkat 00:40:04
2. Ukkonen Leo Tampereen Pyrintö 00:41:27
3. Marttila Petri Triathlon Team 226 00:42:48
4. Vakkuri Ilkka Tampereen Urheilijat -38 00:42:54
5. Kiuru Pauli   00:43:28
6. Helenius Arto AquaPlusTriathlon 00:44:56
7. Kuumola Veikko Lempäälän Kisa 00:45:45
8. Lampinen Pekka TREMK 00:46:16
9. Laitinen Matti Rauhalahti road runners 00:46:24
10. Sillanmäki Timo Mänttä-Vilppula 00:48:19
11. Haavisto Petri Wihan kilometrit 00:48:22
12. Lehtonen Lauri Tampere Filharmonia 00:48:42
13. Saari Timo Liikuttavat 00:48:47
14. Myllymäki Aimo Tampere 00:49:12
15. Palo Jari   00:49:43
16. Lemivaara Tapio Hirsilän Pyrkivä 00:49:58
17. Leppimäki Jari Kunto-Pirkat 00:51:17
18. Posti Juha TURKU 00:52:20
19. Siren Arto Tampere 00:52:45
20. Salomaa Kari   00:52:57
21. Pöyhönen Heikki Tampere Filharmonia 00:53:53
22. Nuuttila Harri Kuusaan Koitas 00:54:29
23. Nieminen Juha-Pekka Metso Minerals Oy 00:58:17
24. Ahola Mikko Visura Oy 00:58:26
25. Sillanmäki Tapani   00:59:27
26. Isokorpi Taisto Hämeenlinna 00:59:39
27. Kaunisto Martti Menokeskus 00:59:47
28. Hostikka Olli Tampere Filharmonia 01:00:06
29. Kattilakoski Olli Vammalan Kuntourheilijat 01:16:02
30. Juntunen Pekka viking gabriella eil.
31. Luukkonen Heimo kangasniemen kalske eil.
32. Laskujärvi Jukka TU-38 eil.
Tulokset N50 10km
1. Yrjölä Tuula Hämeenlinnan Tarmo 00:45:26
2. Toivainen Arja TaJut 00:51:40
3. Vilkko Marita Tampereen Maratonklubi 00:53:16
4. Ojansivu Terhi Herbalife/Ylöjärven Ryhti 00:55:17
5. Laranne Saila Tampere 00:55:40
6. Luukkonen Tiina Tampere 00:57:54
7. Kytöaho Liisa 90301 00:58:22
8. Tyynelä Tuija Ku US 00:58:32
9. Jokela Eeva Vammalan Kuntourheilijat 01:02:33
10. Collan Kirsi Pirkkala 01:05:27
11. Juhola Pirjo Tampere 01:06:18
12. Palola Heli Tredu 01:06:58
Tulokset M60 10km
1. Ojen Jorma Kunto-Pirkat 00:44:27
2. Ylikoski Erkki Niinisalo 00:46:28
3. Aittokallio Jukka TreMK 00:46:53
4. Pääkkö Väinö Kunto-Pirkat 00:47:31
5. Lintulahti Antero Oriveden Erikoiselementti 00:48:56
6. Kuha Ismo   00:51:24
7. Rajamäki Tapio KUNTO PIRKAT 00:53:09
8. Hietakoivisto Veli NCC-Rakennus 00:55:12
9. Kauhaniemi Tuomo Vilppulan Veikot 00:56:43
10. Kiukas Pauli   00:57:15
11. Uusimaa Risto Kangki 01:00:04
12. Mäkinen Pentti   01:00:16
13. Sormunen Jorma Nokia 01:02:05
14. Laatikainen Leo - 01:02:15
15. Kivelä Aulis Hämeenkyrö 01:03:31
16. Viitala Timo Raisio 01:03:51
17. Väisänen Veli-Pekka Tampere Maraton 01:06:45
18. Hurme Mikko 33560 eil.
Tulokset Kävelysarja 10km
1. Plamen Batalov Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
2. Todorov Milen Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
3. Tomas Blomqvist Tomas Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
4. Tulonen Irja HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
5. Valchev Miroslav Vasilev Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
6. Veselin Todorov Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
7. Patokoski Anne   suoritus
8. Kyrönviita Minna   suoritus
9. Isosalo Mari   suoritus
10. Todorov Veselin Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
11. Svetozar Arabadzhiyski Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
12. Popov Jordan Danev Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
13. Porkkala Jyrki Tredu suoritus
14. Prenchev Grigor Georgiev Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
15. Rantanen Aino Metso Minerals Oy suoritus
16. Saarinen Marjut Tampere suoritus
17. Sahlsten Vesa 14.07.1958 suoritus
18. Salminen Kirsi-Marja 33580 suoritus
19. Siren Elina HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
20. Koskiaho Salla   suoritus
21. Koskiaho Sirkka   suoritus
22. Hänninen Jyri   suoritus
23. Vihersalo Pekka   suoritus
24. Villem Ruth Tampere suoritus
25. Korju Sari   suoritus
26. Pakarinen Outi   suoritus
27. Salumäe Anneli Tampere suoritus
28. Jussila Kaija   suoritus
29. Jokela Matti Kunto-Pirkat suoritus
30. Kierikka Noora   suoritus
31. Vartiamäki Jarmo   suoritus
32. Sihvonen Erkki Taivaltajat suoritus
33. Kulmala Mikko henk.koht num . 997 suoritus
34. Laine Lasse tampere 41.kerta suoritus
35. Lumme Timo   suoritus
36. Malkki Ismo   suoritus
37. Mäntylä Markku Perus pumppu suoritus
38. Palviala Kalevi   suoritus
39. Porkkala Jyrki   suoritus
40. Sahlsten Vesa   suoritus
41. Sahimäki Sami Lapinnevan Yritys suoritus
42. Angel Kamberski Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
43. Jordan Danev Popov Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
44. Joutsen Vesa Tredu suoritus
45. Juntunen Erika Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
46. Juusenaho Riitta HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
47. Kamberski Angel Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
48. Karaconev Ivaylo Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
49. Ketopaikka Joni Nuorisopalvelut suoritus
50. Koski Kirsi HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
51. Ivaylo Karaconev Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
52. Isosalo Antti Tampere suoritus
53. Arabadzhiyski Svetozar Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
54. Batalov Plamen Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
55. Blomqvist Tomas Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
56. Dimitrov Martin Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
57. Juntunen Erika Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
58. Grigor Georgiev Prenchev Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
59. Hautaluoma Jaana Nokia suoritus
60. Hänninen Jyri Tampere suoritus
61. Koskinen Riitta HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
62. Lager-Ruuti Kaisu HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
63. Latvala Henna Tampere suoritus
64. Mälkki Ismo 33200 suoritus
65. Nordfors Marita HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
66. Närhi Eeva HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
67. Närhi Mikko HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
68. Odyjewski Jaroslaw Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
69. Oredowicz Marek Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
70. Palukka Jarmo HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
71. Paviala Kalevi Tampereen Teknillinen Yliopisto suoritus
72. Molla Mehmed Mehmed Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
73. Miroslav Vasilev Valchev Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
74. Lehtimäki Sari   suoritus
75. Lehtimäki Johanna   suoritus
76. Lehtimäki Jenna   suoritus
77. Majanen Paavo Nuorisopalvelut suoritus
78. Mannila Tuija HENNA VIRKKUSEN TIIMI suoritus
79. Martin Dimitrov Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
80. Mehmed Mehmed Molla Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
81. Milen Todorov Henkilöstövuokraus Rent-X Oy suoritus
82. Peltola Pirjo Jyväskylä Kuohu suoritus