Avoimet Pirkanmaan 17-19-22v. hallit

Avoimet Pirkanmaan 17-19-22v. hallit
Tampereen Messu- ja Urheilukes
16.2.2013

TULOKSET

M17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Jaakko Lähteenmäki               NoormNo             7,18
  2. Pietari Pelto-Piri                      NoormNo             7,31
  3. Santeri Tanner                         LänsiUU               7,42
  4. Markus Lassila                        KangU                 7,43
  5. Oskar Niva                             EspTa                   7,44
  6. Lauri Arpiainen                       EspTa                   7,50
     Mikael Halkola                        SeinäjSU               DNS
     Jamac Rashiid                          TampU                  DQ

M17 60 m                            Alkuer  ä

  1. Jaakko Lähteenmäki               NoormNo              7,17
  2. Jamac Rashiid                         TampU                  7,22
  3. Pietari Pelto-Piri                      NoormNo             7,37
  4. Mikael Halkola                       SeinäjSU               7,43
  5. Lauri Arpiainen                       EspTa                    7,46
  6. Markus Lassila                       KangU                   7,48
  7. Santeri Tanner                        LänsiUU                 7,51
  8. Oskar Niva                            EspTa                     7,53
  9. Aleksi Ilomäki                        ParkU                     7,60
 10. Valtteri Kämäräinen               EspTa                     7,65
 11. Aaro Pekkola                        TampU                   7,68
 12. Tero Putkonen                       TampU                   7,79
 13. Joonatan Sateila                     TampPy                  7,82
 14. Tommi Peltola                        NoormNo               7,88
 15. Benjamin Heinonen                 KangU                   7,96
 16. Jere Syren                              TampU                   7,97
 17. Aleksi Pelto                            TampU                   7,99
 18. Tapio Tyynelä                        VammsVoi               8,03
 19. Sakari Järvinen                       TampPy                  8,21
 20. Tamrat Rastas                        TampPy                  8,22
 21. Julius Saarinen                         TampPy                 8,25
 21. Veikko Nurmi                          TampPy                8,25
 23. Jani Salo                                  TampU                  8,28
 24. Ville Haapala                           TampU                  8,74
     Valtteri Välläri                            JanJa                    DNS

Erä 1               

  1. Jaakko Lähteenmäki                  NoormNo           7,17
  2. Jamac Rashiid                           TampU                7,22
  3. Oskar Niva                               EspTa                  7,53
  4. Aaro Pekkola                            TampU                7,68
  5. Julius Saarinen                           TampPy               8,25
     Valtteri Välläri                             JanJa                  DNS

Erä 2               

  1. Markus Lassila                          KangU                 7,48
  2. Valtteri Kämäräinen                   EspTa                  7,65
  3. Benjamin Heinonen                    KangU                 7,96
  4. Aleksi Pelto                               TampU                7,99
  5. Tamrat Rastas                            TampPy               8,22
  6. Veikko Nurmi                            TampPy               8,25

Erä 3               

  1. Pietari Pelto-Piri                         NoormNo           7,37
  2. Mikael Halkola                          SeinäjSU             7,43
  3. Aleksi Ilomäki                            ParkU                 7,60
  4. Tero Putkonen                           TampU                7,79
  5. Tommi Peltola                            NoormNo           7,88
  6. Jere Syren                                  TampU               7,97
  7. Jani Salo                                    TampU                8,28

Erä 4               

  1. Lauri Arpiainen                         EspTa                7,46
  2. Santeri Tanner                          LänsiUU             7,51
  3. Joonatan Sateila                        TampPy             7,82
  4. Tapio Tyynelä                           VammsVoi         8,03
  5. Sakari Järvinen                         TampPy              8,21
  6. Ville Haapala                           TampU                8,74

M17 1500 m

  1. Oskari Rathjens                        TeivoSt           4.37,63
  2. Veikko Nurmi                           TampPy          4.40,85
  3. Lassi Hopeasalo                        TeivoSt           4.43,57
  4. Eetu Kannisto                           TeivoSt            4.49,89

M17 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Lauri Arpiainen                         EspTa                 8,59
  2. Elias Saarinen                           TampPy               8,62
  3. Santeri Tanner                          LänsiUU              9,18
  4. Valtteri Kämäräinen                  EspTa                 9,26
  5. Niklas Kivipuro                        TampU                9,37
     David Dawkins                          HKV                   DNS

M17 300 m aj


  1. Jere Posti                                 OulPy               39,79
  2. Elias Saarinen                           TampPy            40,84
  3. Antti Lempinen                         NoormNo         41,96
     Valtteri Kämäräinen                   EspTa               DNS

M17 Korkeus

  1. Aleksi Ilomäki                          ParkU                 175
         150 155 160 165 170 175 180
           O   -   O   O   O   O XXX
  2. Kimmo Kilpi                             TampPy                165
         155 160 165 170
           O   O   O XXX

M17 Pituus

  1. Tapio Tyynelä                           VammsVoi             5,65               
          5,65  5,37     X  5,60  5,29  5,25
                                           
  2. Santeri Tanner                          LänsiUU              5,55               
          5,38  5,48  5,27  5,43  5,26  5,55
                                           
  3. Julius Saarinen                         TampPy               5,47               
          5,47  3,76  5,23     X  5,44     X
                                           
  4. Niklas Kivipuro                         TampU                5,20               
          5,08  5,12     -  5,11     X  5,20
                                           
  5. Tamrat Rastas                           TampPy               5,16               
          4,95  5,04  5,11  5,16  5,16  5,16
                                           
     David Dawkins                           HKV                   DNS               
       
       
     Valtteri Välläri                        JanJa                 DNS               
       
       

M17 Kuula

  1. Aleksi Jaakkola                         NokU                16,85
          16,17      X  16,52  16,85      X      X
  2. Daniel Ivanoff                          LauttLu             15,86
          14,58  15,86      X      X  15,35  15,24
  3. Veikko Laitinen                         KeurKi              15,52
              X  15,03      X      X  15,45  15,52
  4. Samuli Kyrönviita                       IkaalU              13,76
          13,76      X  13,53      X      X      X
  5. Tommi Palm                              ForssSa             12,27
         X      X  12,27  12,05  11,67  12,13

M19 60 m                            Loppukilpailu

  1. Sami Nieminen                       KanksLei              7,22
  2. Arttu Seppänen                      HämeenlTa            7,25
  3. Olli Majuri                             TampPy                 7,60
  4. Samu Kiviniitty                       VammsVoi            7,88
Kilpailun ulkopuolella
     Diari Sharifi                              EspTa                  7,36

M19 60 m                            Alkuerä

  1. Sami Nieminen                       KanksLei              7,25
  2. Arttu Seppänen                      HämeenlTa            7,33
  3. Olli Majuri                             TampPy                 7,60
  4. Samu Kiviniitty                       VammsVoi             7,78
Kilpailun ulkopuolella
     Mikko Laiho                            TampPy                7,23
     Diari Sharifi                              EspTa                   7,35

M19 400 m

  1. Marko Vendelin                      IFRaseb               53,12
  2. Samu Kiviniitty                        VammsVoi            57,16
  3. Lassi Lehtokannas                   ForssSa                59,69
Kilpailun ulkopuolella
     Tuomas Kononen                     ForssSa                55,87
     Jussi-Pekka Laaksonen            ForssSa                53,87
     Jaakko Lehtilä                          HKV                    50,19

M19 1500 m

  1. Måns Vikström                       BorgåAk             4.15,29
  2. Vesa Linnamaa                       NoormNo           4.24,75
     Jere Kare                                ForssSa               DNS
     Lassi Lehtokannas                   ForssSa               DNS

M19 Seiväs

  1. Niko Koskinen                           JanJa                 450
         420 430 440 450 461
           O   -   O   O XXX
  2. Verneri Vaara                           UudKK                 430
         400 410 420 430 440
           O   O  XO   O XXX
  3. Urho Kujanpää                           TampPy                410
         370 390 400 410 420
           O XXO   O XXO XXX
  4. Joona Lahtinen                          TampPy                340
         320 330 340 350
          XO   O   O XXX
  5. Vesa Kleemola                           NaantLöy              340
         330 340 350
           O XXO XXX
     Einari Välimäki                         NoormNo               DNS
       
       

M19 Pituus

  1. Miika Mäkinen                           RiihimKi             6,32               
          6,27  6,15     X  6,23  6,32  6,00
                                           

M19 Kolmiloikka

  1. Oskar Niva                              EspTa               13,60               
             X 13,45 13,18     - 13,02 13,60
                                           
  2. Aleksi Pelto                            TampU               12,70               
             X     X 12,67     X     X 12,70
                                           
  3. Roni Hermo                              PorinYU             12,36               
         12,36 12,31     -     -     -     -
                                           
  4. Joona Kopakkala                         TampU               11,87               
         11,47 11,78 11,64 11,87 11,16 11,70
                                           
  5. Juuso Petäjäsuo                         LempKi              11,44               
         11,44 11,16 11,26 10,81 10,99 11,20
                                           
  6. Ville Palomäki                          TampU               11,26               
         11,26     X     X     -     -     -
                                           
     Riku Valtonen                           HKV                   DNS               
       
       

M19 Kuula

     Nico Oksanen                            LoimVoi               DNS
       

M22 1500 m


  1. Lauri Junnila                           NoormNo           4.17,39
  2. Samu Nerg                               JyväskKU          4.20,59

M22 Korkeus

  1. Valtteri Mattila                        ÄänekU                193
         180 185 190 193 196
           O   O   O   O XXX
  2. Henri Haapaniemi                        TampKT                165
         165 170 175
         XXO   - XXX
     Matias Hakala                           MuurY                 DNS
    
     Patrik Eklund                           PargIF                DNS
       
       

M22 Kolmiloikka

  1. Niko Simola                             VammsVoi            13,79               
             X 13,79 13,64     X     X     X
                                           

M22 Kuula

  1. Antti Laakkonen                         TurWei              15,17
          14,09  14,31      X      X  14,56  15,17

N17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Sara Jokinen                            TampPy                8,16
  2. Nea-Mari Neziri                       PorinYU              8,20
  3. Taija Lankinen                          NoormNo           8,23
  4. Riina Jormakka                         KaipVi                8,24
  5. Heta Haapala                            TampPy              8,25
  6. Pauliina Pessi                            TuUL                  8,29
  7. Inga Pasanen                            TampPy               8,39
  8. Suvi Eerikäinen                         HyvsU                 8,42

N17 60 m                            Alkuerä

  1. Taija Lankinen                         NoormNo             8,20
  2. Riina Jormakka                        KaipVi                  8,23
  3. Nea-Mari Neziri                      PorinYU                8,24
  4. Sara Jokinen                            TampPy                 8,25
  5. Heta Haapala                           TampPy                 8,30
  6. Suvi Eerikäinen                         HyvsU                  8,37
  7. Pauliina Pessi                            TuUL                   8,40
  8. Inga Pasanen                            TampPy               8,45
  9. Henna Rauhansalo                    PorinYU              8,47
 10. Saga Kivekäs                          EspTa                  8,49
 11. Lotta Muurimäki                      TampU                8,51
 12. Sara Hämäläinen                      TampU                8,52
 13. Juulia Montonen                       MultJy                 8,54
 14. Iida Järvinen                             TampU                8,55
 15. Jenna-Riina Virolainen              TampPy               8,58
 16. Aliisa Lattunen                         TampPy               8,62
 17. Julia Sinisalo                             SeinäjSU             8,64
 18. Vilma Juurinen                          TampPy               8,82
 19. Mikaela Karppelin                    PargIF                 8,83
 19. Sonja Hartio                             JyväskKU           8,83
 21. Emmi Heikkinen                       TampPy               8,88
 22. Miia Ruokaismäki                     OrivPo                8,90
 23. Riina Rantonen                         VeikkVei             8,91
 24. Henna Koskelainen                   HyvsU                8,92
 25. Inka Ylinen                               TampU               9,30
 26. Anniina Nikander                      TampPy              9,45

Erä 1               

  1. Sara Jokinen                             TampPy               8,25
  2. Pauliina Pessi                             TuUL                  8,40
  3. Henna Rauhansalo                     PorinYU              8,47
  4. Lotta Muurimäki                        TampU                8,51
  5. Sara Hämäläinen                        TampU                8,52
  6. Aliisa Lattunen                           TampPy               8,62
  7. Vilma Juurinen                           TampPy               8,82
  8. Inka Ylinen                                TampU                9,30

Erä 2               

  1. Taija Lankinen                          NoormNo            8,20
  2. Nea-Mari Neziri                       PorinYU              8,24
  3. Suvi Eerikäinen                         HyvsU                 8,37
  4. Iida Järvinen                             TampU                8,55
  5. Julia Sinisalo                             SeinäjSU             8,64
  6. Miia Ruokaismäki                     OrivPo                8,90
  7. Riina Rantonen                          VeikkVei            8,91
  8. Henna Koskelainen                    HyvsU               8,92

Erä 3               

  1. Riina Jormakka                          KaipVi               8,23
  2. Heta Haapala                            TampPy               8,30
  3. Inga Pasanen                            TampPy               8,45
  4. Juulia Montonen                         MultJy                8,54
  5. Sonja Hartio                            JyväskKU             8,83

Erä 4               

  1. Saga Kivekäs                            EspTa                 8,49
  2. Jenna-Riina Virolainen               TampPy               8,58
  3. Mikaela Karppelin                     PargIF                 8,83
  4. Emmi Heikkinen                        TampPy               8,88
  5. Anniina Nikander                      TampPy               9,45

N17 1500 m


  1. Silja Meronen                           OrimJy             4.44,85
  2. Ellinoora Myötyri                       NokU              4.50,18
  3. Ida Räty                                    HKV               5.08,12
  4. Jolana Jaakkola                         VirtU               5.40,09
  5. Laura Olander                           SomE              5.52,18
     Mona Jäppinen                           PorvU                 DNS

N17 60 m aj

  1. Pauliina Pessi                            TuUL                 9,25
  2. Saga Kivekäs                           EspTa                 9,36
  3. Nea-Mari Neziri                       PorinYU             9,37
  4. Ella Kinnunen                           KeskiUYU          9,48
  5. Karoliina Salminen                    TampPy              9,64
  6. Noora Hyvärinen                      VammsVoi          9,67
  7. Suvi Eerikäinen                         HyvsU                9,69
  8. Henna Koskelainen                   HyvsU               10,22
  9. Emilia Palmu                             JanJa                  11,06
     Paula Vihtalahti                          NoormNo           DNF
     Julia Sinisalo                              SeinäjSU             DNF
     Anniina Lantela                          HyvsU                 DNS
     Heidi Kangasniemi                     IkaalU                 DNS

Erä 1               

  1. Saga Kivekäs                            EspTa                  9,36
  2. Ella Kinnunen                            KeskiUYU          9,48
  3. Karoliina Salminen                    TampPy               9,64
  4. Noora Hyvärinen                      VammsVoi           9,67
  5. Emilia Palmu                              JanJa                  11,06
     Paula Vihtalahti                           NoormNo           DNF
     Julia Sinisalo                               SeinäjSU             DNF

Erä 2               

  1. Pauliina Pessi                              TuUL                 9,25
  2. Nea-Mari Neziri                         PorinYU             9,37
  3. Suvi Eerikäinen                           HyvsU                9,69
  4. Henna Koskelainen                     HyvsU               10,22
     Anniina Lantela                            HyvsU                DNS
     Heidi Kangasniemi                       IkaalU                DNS

N17 300 m aj


  1. Katariina Liipo                         OulPy               43,86
  2. Ella Kinnunen                           KeskiUYU       48,24
  3. Melissa Virtanen                       TampU            48,54
  4. Henna Rauhansalo                    PorinYU          50,99
  5. Henna Koskelainen                  HyvsU             52,26
Kilpailun ulkopuolella N22 300 m aj (viralliset aidat ja välit)
     Emma Niemi                              TuUL              44,75

N17 Korkeus

  1. Laura Ruonala                           LempKi                150
         130 135 140 145 150 155
           O  XO   O   O   O XXX
  2. Heidi Kangasniemi                       IkaalU                145
         130 135 140 145 150
           O   O   O  XO XXX
  3. Emmi Ranta-Ojala                        TampU                 140
         120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O XXO XXX

N17 Pituus

  1. Inga Pasanen                            TampPy               5,29               
          5,05  5,29     X     X  5,21  5,23
                                           
  2. Petra Pohjalainen                       KauhajKa             5,21               
          5,18     X  5,16     X     X  5,21
                                           
  3. Riina Jormakka                          KaipVi               5,18               
          4,81  5,08  3,76     X  5,18     X
                                           
  4. Susanna Saari                           KangU                5,18               
          5,07  5,01     X     X  4,88  5,18
                                           
  5. Saga Kivekäs                            EspTa                5,13               
          5,03  5,01  4,99  4,80  5,09  5,13
                                           
  6. Heta Haapala                            TampPy               5,07               
             X  4,44  5,07  5,06     X  4,99
                                           
  7. Karoliina Salminen                      TampPy               5,00               
          5,00  4,92  4,92  4,96     X     X
                                           
  8. Miia Ruokaismäki                        OrivPo               4,97               
          4,88  4,94  4,90  4,78  4,97  4,92
                                           
  9. Jenna-Riina Virolainen                  TampPy               4,92               
          4,92  4,85  4,65
                         
 10. Emilia Palmu                            JanJa                4,87               
          4,86  4,71  4,87
 
 11. Ella Kinnunen                           KeskiUYU             4,85
          4,85  4,66     X        
               
 12. Aliisa Lattunen                         TampPy               4,77               
          4,68  4,69  4,77
                         
 13. Julia Linnus                            TampU                4,55               
          4,41  4,55  4,14
                         
 14. Emilia Joensuu                          TampU                4,54               
          4,49  4,54  4,40
                         
 15. Emmi Heikkinen                          TampPy               4,54               
             X  4,54     X
                         
 16. Anniina Nikander                        TampPy               4,53               
          4,53  4,22     X
                         
 17. Emmi Ranta-Ojala                        TampU                4,38               
          4,37  4,09  4,38
                         
 18. Anna Niskala                            LänsiUU              4,37               
          4,37     X  4,26
                         
 19. Maisa-Iida Koskela                      JanJa                4,15               
          4,08  3,80  4,15
                         
 20. Eevi Kallioniemi                        IkaalU               3,96               
          3,77  3,77  3,96
                         
 21. Inka Ylinen                             TampU                3,95               
          3,62  3,87  3,95
                         
     Riina Rantonen                          VeikkVei               NM               
       
       
     Anniina Lantela                         HyvsU                 DNS               
       
       

N17 Kuula

  1. Oona Vilermo                            NokU                12,38
              X  12,38      X      X      X  12,13
  2. Juuli Nuikka                            UrjU                11,73
              X  11,63      X  11,60  11,73      X
  3. Elviira Hulmi                           LoimJa              11,59
           9,38  10,58  10,96  11,37  11,59   9,90
  4. Helena Leveelahti                       VirtU               11,51
          10,89  11,24  11,45  11,20  11,35  11,51
  5. Elisa Myllymäki                         TampPy              11,37
          10,41  10,98  10,75  10,57      X  11,37
  6. Emilia Eskola                           UrjU                11,31
          10,44  11,31  10,67      X      X  11,14
  7. Liisa Laikko                            VammsVoi            11,07
          10,93  10,87  10,70      X  11,07  10,43
  8. Annukka Oinonen                         LauttLu             10,47
          10,35   9,95  10,35  10,44  10,47      X
  9. Maisa-Iida Koskela                      JanJa                9,58
           9,58   9,29   8,88                    
 10. Katariina Tuominen                      TampU                8,65
           8,65      X      X                    

N19 60 m                            Loppukilpailu


  1. Noora Kauranen                        HämeenlTa          8,12
  2. Patricia Parkusjärvi                    TampPy               8,40
  3. Pauliina Mäkinen                        YlöjU                  9,00
  4. Kati Rautio                                TammRy              9,30
Kilpailun ulkopuolella
     Irina Pekkola                              TampKT              8,14

N19 60 m                            Alkuerä


  1. Noora Kauranen                          HämeenlTa            8,13
  2. Patricia Parkusjärvi                      TampPy                 8,36
  3. Pauliina Mäkinen                          YlöjU                    8,91
  4. Kati Rautio                                  TammRy                9,18
     Maiju Pokkinen                             TampPy                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Irina Pekkola                                TampKT               8,08
     Jonna Kangasniemi                       PorinYU                8,60

N19 400 m


  1. Pauliina Mäkinen                        YlöjU             1.10,86
  2. Laura Olander                           SomE              1.12,26

N19 1500 m


  1. Emma Hyyppä                             LahdA             4.48,69

N19 Seiväs

  1. Mikaela Karppelin                       PargIF                325
         280 290 300 310 315 320 325 330
           O  XO   O  XO   O   O   O XXX
  2. Sonja Hartio                            JyväskKU              315
         290 300 310 315 320
           O   O   O XXO XXX
  3. Pinja Koivumäki                         LauttLu               280
         250 260 270 280 290
           O   O   O XXO XXX

N19 Pituus

  1. Johanna Hokkanen        KangasnKa            5,19
          5,19  5,13  5,18  4,94  5,19  5,11 

  2. Noora Kauranen                          HämeenlTa            5,18               
          4,95  4,72  4,90  4,90  5,18  4,99
                                           
  3. Pauliina Mäkinen                        YlöjU                3,89               
          3,41  2,99  3,72  3,73  3,89  3,83
                                           
     Melanie Soukko                          IkaalU                DNS               
       
       
     Sara Vorselman                          HKV                   DNS               
       
       
Kilpailun ulkopuolella
     Suvi Liimatainen                        TampPy               5,45               
             X  5,45  5,36  5,24     X  5,14
                                           
     Jonna Kangasniemi                       PorinYU              5,33               
          5,33  5,24     X  5,21  5,27  5,14
                                           

N19 Kolmiloikka

  1. Suvi Eerikäinen                         HyvsU               11,21               
         11,04 11,06 11,01     X 11,21 11,21
                                           
  2. Juulia Montonen                         MultJy              11,15               
         10,51     X 10,86 11,15     X     X
                                           
  3. Henna Rauhansalo                        PorinYU             11,00               
         10,31 10,46 10,84 10,95 11,00 10,70
                                           
  4. Paula Vihtalahti                        NoormNo             10,97               
         10,85 10,84 10,92 10,97 10,97     X
                                           
  5. Patricia Parkusjärvi                    TampPy              10,49               
         10,49 10,27 10,36 10,35     X 10,06
                                           

N19 Kuula

  1. Melanie Soukko                          IkaalU               8,56
           7,58   8,20   8,38   8,56   7,38   8,02
  2. Nelli Paavilainen                       TampU                8,22
              X      X   8,22      X   8,00   7,97

N22 Korkeus

  1. Nelli Paavilainen                       TampU                 140
         130 135 140 145
          XO   O  XO XXX

N22 Kolmiloikka

     Annika Manner                           EspTa                 DNS