Pirkkahallijuoksut 1.2.2015

Pirkkahallijuoksut
Pirkkahalli
1.2.2015

TULOKSET

M 60 m finaali

Erä 1                

  1. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU              10,23
  2. Teemu Koskela                           2007 KempKi              10,72
  3. Onni Järvinen                           2003 YlöjU               11,24
  4. Lauri Laaksonen                              TampPy              11,49

Erä 2                

  1. Santtu Heikkinen                        2002 LempKi               9,05
  2. Miikka Muurimäki                        2003 TampU                9,43
  3. Patrik Järvinen                         2004 TampPy               9,51
  4. Atte Viikki                             2005 NokU                10,11
  5. Aleksi Jokela                           2006 TammRy              10,64
  6. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU               11,15
     Lassi Kanto                             2002 TampPy                DNS
     Matias Puolimatka                       2004 VehmU                 DNS

Erä 3                

  1. Elias Muona                                  IkaalU               8,05
  2. Taavi Leppänen                          2002 IkaalU               8,10
  3. Totte Koskenniemi                       1999 TampU                8,37
  3. Arttu Tuominen                          2001 TampU                8,37
  5. Julius Lehto                            2002 TampU                8,42
  6. Jesse Kivipuro                          2001 TampU                8,52
  7. Vilho Helenius                          2000 NokU                 8,63
     Mikko Mäkipää                           2002 YlöjU                 DNS

Erä 4               

  1. Jere Kaakinen                           1999 ForssSa              7,54
  2. Niklas Kivipuro                         1997 TampU                7,62
  3. Arttu Hyvönen                           1998 TampU                7,71
  4. Olli Majuri                             1995 TampPy               7,80
  5. Leo Railevirta                          1997 TampPy               7,81
  6. Johannes Brännback                      2000 IFKraft              7,98
     Julius Saarinen                         1996 TampPy                DNS
     Jukka-Pekka Smolander                   1987 TuUL                  DNS

Erä 5                

  1. Antti Raskinen                          1990 AnjLi                7,40
  2. Mathias Launonen                        1998 IFKraft              7,45
  3. Joel Turkka                             2002 TampPy               7,51
  4. Aleksi Heimonen                         1997 TampU                7,54
  5. Aleksi Pelto                            1997 TampU                7,55
  6. Kalle Raitala                           1994 KoskKai              7,57
     Joona Kopakkala                         1997 TampU                 DNS
     Emil Thölix                             1995 IFÅland               DNS

Erä 6                

  1. Markus Lassila                          1996 KangU                7,43
  1. Toni Mäki                               1998 IkaalU               7,43
  3. Patrik Daymond                          1997 TampU                7,48
  4. Lauri Eneh                              1997 TampU                7,50
  5. Ilari Ryyppö                            1997 TampU                7,55
     Markus Palmroth                         1996 TampPy                DNS
     Joonatan Sateila                        1998 TampPy                DNS
     Jarkko Pesola                           1979 HKV                   DNS

Erä 7                

  1. Samuli Samuelsson                       1995 IkaalU               6,95
  2. Markus Kiuru                            1996 KouvU                6,98
  3. Aleksi Ala-Prinkkilä                    1994 KauhajKa             7,01
  4. Timo Rouhiainen                         1981 TampPy               7,20
  5. Aleksi Tammentie                        1986 TampU                7,27
  6. Rashiid Jamac                           1996 TampU                7,35
  7. Matias Hannuksela                       1997 IlmajKi              7,38
     Markus Karlstedt                        1994 TuUL                  DNS

M 60 m


Erä 1                

  1. Markus Kiuru                            1996 KouvU                7,03
  2. Timo Rouhiainen                         1981 TampPy               7,20
  3. Aleksi Tammentie                        1986 TampU                7,25
  4. Emil Thölix                             1995 IFÅland              7,48
  5. Kalle Raitala                           1994 KoskKai              7,59
  6. Jukka-Pekka Smolander                   1987 TuUL                 7,67
     Mika Ahomäki                            1971 MerikI                DNS
     Juho Launto                             1989 TuUL                  DNS

Erä 2                

  1. Samuli Samuelsson                       1995 IkaalU               7,05
  2. Aleksi Ala-Prinkkilä                    1994 KauhajKa             7,09
  3. Markus Karlstedt                        1994 TuUL                 7,29
  4. Jarkko Pesola                           1979 HKV                  7,41
  5. Antti Raskinen                          1990 AnjLi                7,46
  6. Olli Majuri                             1995 TampPy               7,71
     Samir Demnati                           1989 OrimJy                DNS
     Jani Koski                              1991 PorinYU               DNS

M 800 m


  1. Juha Nyyssönen                               KylmäkVei         2.04,34
  2. Jari Huovinen                           1975 JoensKa           2.09,98
  3. Mauri Syri                              1986 GamlakIF          2.16,34
     Jouni Nyrönen                           1988 JyväskKU              DNS

M 200 m


Erä 1                

  1. Heikki Nieminen                         1994 JanJa               22,54
  2. Juha Virkkunen                          1989 TampPy              23,54
  3. Jukka-Pekka Smolander                   1987 TuUL                23,82
  4. Jarkko Pesola                           1979 HKV                 23,84
  5. Mauri Syri                              1986 GamlakIF            25,39
  6. Seppo Appelqvist                             GamlakIF            25,61

Erä 2                

  1. Markus Kiuru                            1996 KouvU               22,64
  2. Markus Karlstedt                        1994 TuUL                22,92
  3. Emil Thölix                             1995 IFÅland             23,02
  4. Antti Raskinen                          1990 AnjLi               23,37
  5. Kalle Raitala                           1994 KoskKai             23,51
     Juho Launto                             1989 TuUL                  DNS

P9 60 m


  1. Aleksi Jokela                           2006 TammRy              10,26
  2. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU               10,41
  3. Lauri Laaksonen                         2006 TampPy              11,00
  4. Markus Jäätteenmäki                     2007 TampU               12,56
  5. Tuomas Jäätteenmäki                     2009 TampU               14,07
     Elias Soikkeli                          2006 TampPy                DNS

P9 1000 m


  1. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU             3.55,42
  2. Aapo Virkajärvi                         2007 KaipVi            3.59,20
  3. Aleksi Jokela                           2006 TammRy            4.15,14
  4. Lauri Laaksonen                              TampPy            4.26,24

P11 60 m


Erä 1                

  1. Patrik Järvinen                         2004 TampPy               9,63
  2. Atte Viikki                             2005 NokU                 9,91
  3. Akseli Bruun                            2005 IkaalU              10,05
  4. Jonne Niemelä                           2005 IkaalU              10,16
  5. Teemu Koskela                           2005 IkaalU              10,77

Erä 2                

  1. Matias Puolimatka                       2004 VehmU                9,69
  2. Jussi Marttila                          2004 TampU               10,13
  3. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU              10,29
  4. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa           11,61

P11 1000 m


  1. Patrik Järvinen                         2004 TampPy            3.30,75
  2. Juho Virkajärvi                         2004 KaipVi            3.50,23
  3. Matias Puolimatka                       2004 VehmU             3.56,56
  4. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa         3.57,63
  5. Niilo Virta                             2005 ForssSa           4.10,31
  6. Jussi Marttila                          2004 TampU             4.52,20

P13 60 m


  1. Taavi Leppänen                          2002 IkaalU               8,21
  2. Julius Lehto                            2002 TampU                8,44
  3. Santtu Heikkinen                        2002 LempKi               9,13
  4. Lassi Kanto                             2002 TampPy               9,37
  5. Miikka Muurimäki                        2003 TampU                9,40
  6. Onni Järvinen                           2003 YlöjU               11,28
     Mikko Mäkipää                           2002 YlöjU                 DNS

P13 1000 m


  1. Julius Lehto                            2002 TampU             3.13,14
  2. Matias Mononen                          2002 JanJa             3.14,91
  3. Santtu Heikkinen                        2002 LempKi            3.19,29
  4. Andrei Kiviharju                        2002 VihdVie           3.25,87
  5. Artjom Kiviharju                        2003 VihdVie           4.16,33
  6. Onni Järvinen                           2003 YlöjU             4.27,66

P15 60 m


  1. Johannes Brännback                      2000 IFKraft              7,98
  2. Elias Muona                                  IkaalU               8,07
  3. Arttu Tuominen                          2001 TampU                8,20
  4. Jesse Kivipuro                          2001 TampU                8,51
  5. Vilho Helenius                          2000 NokU                 8,64
  6. Viljami Ahola                           2001 HämeenlTa            8,90
     Emil Neva                               2001 TampU                 DNF
     Jami Siira                              2001 TampPy                DNS

P15 800 m


  1. Johannes Brännback                      2000 IFKraft           2.17,66
  2. Sakari Koivuniemi                       2000 NokU              2.22,20
  3. Viljami Ahola                           2001 HämeenlTa         2.25,60
     Jesse Kivipuro                          2001 TampU                 DNS

M17 60 m


Erä 1                

  1. Joonatan Sateila                        1998 TampPy               7,45
  2. Mathias Launonen                        1998 IFKraft              7,48
  3. Totte Koskenniemi                       1999 TampU                8,36
     Veikko Nurmi                            1998 TampPy                DNS
     Sami Rchidin                            1999 KouvU                 DNS

Erä 2                

  1. Toni Mäki                               1998 IkaalU               7,41
  2. Arttu Hyvönen                           1998 TampU                7,64
  3. Jere Kaakinen                           1999 ForssSa              7,65
  4. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk              7,69

M17 800 m


  1. Veikko Nurmi                            1998 TampPy            2.15,84
  2. Totte Koskenniemi                       1999 TampU             3.04,41

M17 200 m


  1. Toni Mäki                               1998 IkaalU              23,56
  2. Arttu Hyvönen                           1998 TampU               24,23
  3. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk             24,32
  4. Totte Koskenniemi                       1999 TampU               27,45
     Veikko Nurmi                            1998 TampPy                DNS
     Arttu Tuominen                          2001 TampU                 DNS

M19 60 m


Erä 1                

  1. Rashiid Jamac                           1996 TampU                7,26
  2. Matias Hannuksela                       1997 IlmajKi              7,35
  3. Markus Palmroth                         1996 TampPy               7,40
  4. Markus Lassila                          1996 KangU                7,42
  4. Lauri Eneh                              1997 TampU                7,42
  6. Aleksi Heimonen                         1997 TampU                7,49
  7. Aleksi Pelto                            1997 TampU                7,57
  8. Niklas Kivipuro                         1997 TampU                7,60

Erä 2                

  1. Patrik Daymond                          1997 TampU                7,43
  2. Ilari Ryyppö                            1997 TampU                7,44
  3. Joel Turkka                             2002 TampPy               7,49
  4. Aaro Pekkola                            1997 TampU                7,50
  5. Joona Kopakkala                         1997 TampU                7,52
  6. Julius Saarinen                         1996 TampPy               7,81
  7. Leo Railevirta                          1997 TampPy               7,94
     Topias Koukkula                         1996 KangU                 DNS

M19 800 m


  1. Topi Lahtinen                           1997 TampU             2.03,05
  2. Teemu Visala                            1997 ValkHa            2.05,23
  3. Eetu Kannisto                           1996 TeivoSt           2.13,67

M19 200 m


Erä 1                

  1. Jon Forss                               1996 TampU               24,53
  2. Leo Railevirta                          1997 TampPy              24,77
  3. Julius Saarinen                         1996 TampPy              25,48
     Aaro Pekkola                            1997 TampU                 DNS

Erä 2                

  1. Ilari Ryyppö                            1997 TampU               23,23
  2. Markus Palmroth                         1996 TampPy              23,28
  3. Lauri Eneh                              1997 TampU               23,60
  4. Joona Kopakkala                         1997 TampU               24,21
  5. Markus Lassila                          1996 KangU               24,63

Erä 3                

  1. Aleksi Heimonen                         1997 TampU               23,32
  2. Patrik Daymond                          1997 TampU               23,61
  3. Rashiid Jamac                           1996 TampU               23,75
  4. Aleksi Pelto                            1997 TampU               24,06
     Topias Koukkula                         1996 KangU                 DNS

M22 60 m


  1. Olli Majuri                             1995 TampPy               7,71
     Karlsson Isak                           1995 IFÅland               DNS

M22 800 m


  1. Joonas Kuisma                           1993 TaMK              2.14,13
  2. Andreas Hatakka                              TampU             2.16,28

N 60 m finaali

Erä 1                

  1. Enni Lehto                              2005 TampPy              10,32
  2. Malla Tuomola                           2006 ForssSa             10,34
  3. Petra Pikkarainen                       2003 RiihimKi            10,45
  4. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa              10,67
  5. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa             10,84
  6. Viivi Jokinen                           2004 TampU               11,09
  7. Emmiina Eho                             2007 TampU               12,36

Erä 2               

  1. Arlea Koskenniemi                       2003 TampU                9,85
  2. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                9,97
  3. Viivi Närvä                             2005 ValkHa              10,00
  4. Emmi Savenius                           2006 VehmU               10,04
  5. Enna Eho                                2004 TampU               10,25
  6. Sofia Lehtinen                          2005 TampPy              10,29
  7. Tiia Alanen                             2006 LempKi              10,43
  8. Viveka Kuivalahti                       2004 VehmU               10,44

Erä 3                

  1. Sofia Martinkauppi                           OrivPo               9,29
  2. Lilja Mäkinen                           2002 YlöjU                9,39
  3. Emma Kuikka                             2002 HämeenlTa            9,72
  4. Aleksina Lehtonen                       2003 TampU                9,75
  5. Venla Konola                            2004 ValkHa               9,88
  5. Sanni Lento                             2004 YlöjU                9,88
  7. Nea Neva                                     TampU                9,89
     Veera Alanen                            2004 LempKi                DNS

Erä 4                

  1. Piia Ala-Hakuni                         2002 TampPy               9,22
  2. Sade Railevirta                         2003 TampPy               9,46
  3. Emilia Heino                                                      9,47
  4. Janika Jokinen                          2002 TampU                9,51
  5. Aada Pasanen                            2002 TampPy               9,56
  6. Elli Salonen                            2003 TampU                9,59
  7. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa              9,60
     Krista Manninen                         2004 VehmU                 DNS

Erä 5                

  1. Alina Nissinen                          2002 TampPy               8,83
  2. Petra Kallionpää                        2000 HämeenlTa            8,85
  3. Pihla Aro                               2002 TampPy               8,88
  4. Anni Nurminen                           2004 TampPy               8,96
  5. Nea Lento                               2002 YlöjU                9,03
  6. Lotta Alasaukko-Oja                     2002 TampPy               9,10
  7. Lotta Malinen                           2002 TampPy               9,19
  8. Jasmiina Tuomiranta                     2001 TampU                9,23

Erä 6                

  1. Jutta Selin                             1999 YlöjU                8,49
  2. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                 8,67
  2. Milla Mäkipää                           1999 YlöjU                8,67
  4. Jemina Konola                           2001 ValkHa               8,78
  5. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi             8,83
  6. Laura Lepistö                           2001 PorinYU              8,84
  6. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                 8,84
  8. Sara Niinimäki                          2001 ViialVa              8,96

Erä 7                

  1. Sanna Pihkala                                TampPy               8,32
  2. Katriina Aalto                          1999 ToijVau              8,37
  3. Iida Järvinen                           1999 TampU                8,51
  4. Vilma Holkko                            2000 IkaalU               8,56
  5. Oona Hietala                            2000 YlöjU                8,58
  6. Siiri Leppänen                          2000 IkaalU               8,61
  7. Saga Vanninen                           2003 TampPy               8,70
     Jenna-Riina Virolainen                  1996 TampPy                DNS

Erä 8                

  1. Eliisa Räsänen                          1996 EsboIF               8,02
  2. Simone Wiklund                          1992 IFNykn               8,09
  3. Liisa Naskali                           1989 NokU                 8,11
  4. Jenna Pihkola                           1994 LahdA                8,26
  5. Aino Honkamäki                          1996 HämeenlTa            8,29
  6. Olivia Mäkinen                          2000 YlöjU                8,30
     Emma Niemi                              1991 TuUL                  DNS
     Mikaela Levo                            1990 IkaalU                DNS


N 60 m


  1. Simone Wiklund                          1992 IFNykn               8,11
  2. Liisa Naskali                           1989 NokU                 8,21
  3. Emma Niemi                              1991 TuUL                 8,26
  4. Mikaela Levo                            1990 IkaalU               8,30
  5. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi             8,84

N 200 m


  1. Simone Wiklund                          1992 IFNykn              25,94
  2. Emma Niemi                              1991 TuUL                26,56
  3. Mikaela Levo                            1990 IkaalU              26,75

T9 60 m


Erä 1                

  1. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                9,91
  2. Emmi Savenius                           2006 VehmU               10,09
  3. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa              10,58
  4. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa             10,84
     Elvi Helenius                           2006 NokU                  DNS

Erä 2                

  1. Tiia Alanen                             2006 LempKi              10,36
  2. Malla Tuomola                           2006 ForssSa             10,60
  3. Emmiina Eho                             2007 TampU               11,76
     Amanda Saltbacka                        2006 VehmU                 DNS
     Matilda Saltbacka                       2006 VehmU                 DNS

T9 1000 m


  1. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU             3.53,80
  2. Emmi Savenius                           2006 VehmU             3.54,85
  3. Malla Tuomola                           2006 ForssSa           3.59,86
  4. Matilda Saltbacka                       2006 VehmU             4.07,68
  5. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa           4.07,89
  5. Amanda Saltbacka                        2006 VehmU             4.07,89
  7. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa            4.23,73

T11 60 m


Erä 1                

  1. Anni Nurminen                           2004 TampPy               9,10
  2. Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU                9,75
  2. Eerika Heiskala                         2004 TampPy               9,75
  4. Sanni Lento                             2004 YlöjU                9,83
  5. Sofia Lehtinen                          2005 TampPy              10,25
  6. Viveka Kuivalahti                       2004 VehmU               10,34
  7. Enni Lehto                              2005 TampPy              10,43

Erä 2                

  1. Veera Alanen                            2004 LempKi               9,68
  2. Venla Konola                            2004 ValkHa               9,85
  3. Viivi Närvä                             2005 ValkHa               9,95
  4. Enna Eho                                2004 TampU               10,03
  5. Aamu Oksanen                            2004 VehmU               10,41
  6. Tuuli Löfgren                           2004 TampU               10,53
  7. Viivi Jokinen                           2004 TampU               11,17

T11 1000 m


  1. Nora Kytäjä                             2004 ForssSa           3.30,43
  2. Maisa-Kaisla Tuomola                    2005 ForssSa           3.37,55
  3. Anni Nurminen                           2004 TampPy            3.45,89
  4. Viveka Kuivalahti                       2004 VehmU             3.51,05
  5. Iina Pukkila                            2004 VihdVie           3.51,31
  6. Annika Laulumaa                         2005 LaitJy            3.58,21
  7. Veera Ruhanen                           2004 ValkHa            3.58,22
  8. Enni Lehto                              2005 TampPy            4.03,22
  9. Viivi Närvä                             2005 ValkHa            4.06,52
 10. Aada Pukkila                            2004 VihdVie           4.11,14
 11. Heta Virkajärvi                         2005 KaipVi            4.12,24
 12. Sofia Lehtinen                          2005 TampPy            4.21,29
 13. Viivi Jokinen                           2004 TampU             4.22,81

T13 60 m


Erä 1                

  1. Pihla Aro                               2002 TampPy               8,88
  2. Stiina Kokkonen                         2002 TampU                9,06
  3. Nea Lento                               2002 YlöjU                9,11
  4. Janika Jokinen                          2002 TampU                9,41
  5. Aada Pasanen                                 TampPy               9,49
  6. Lilja Mäkinen                           2002 YlöjU                9,60
  7. Sofia Martinkauppi                           OrivPo               9,62

Erä 2                

  1. Saga Vanninen                           2003 TampPy               8,55
  2. Lotta Alasaukko-Oja                     2002 TampPy               9,09
  3. Krista Manninen                         2004 VehmU                9,32
  3. Emilia Heino                            2002 TampPy               9,32
  5. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa              9,51
  6. Arlea Koskenniemi                       2003 TampU                9,90
  7. Petra Pikkarainen                       2003 RiihimKi            10,77

Erä 3                

  1. Alina Nissinen                          2002 TampPy               8,85
  2. Lotta Malinen                           2002 TampPy               9,15
  3. Piia Ala-Hakuni                         2002 TampPy               9,28
  4. Elli Salonen                            2003 TampU                9,52
  5. Sade Railevirta                         2003 TampPy               9,53
  6. Emma Kuikka                             2002 HämeenlTa            9,75
  6. Aleksina Lehtonen                       2003 TampU                9,75

T13 1000 m


  1. Ilona Mononen                           2003 JanJa             3.35,51
  2. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa           3.36,69
  3. Anni Virta                              2001 ForssSa           3.48,22
  4. Lea Kühnis                              2003 LempKi            3.58,87
  5. Emma Kuikka                             2002 HämeenlTa         3.59,28
  6. Maria Puolimatka                        2001 VehmU             4.15,90
  7. Arlea Koskenniemi                       2003 TampU             4.25,31

T15 60 m


Erä 1                

  1. Vilma Holkko                            2000 IkaalU               8,38
  2. Laura Lepistö                           2001 PorinYU              8,75
  3. Sara Niinimäki                          2001 ViialVa              8,83
  4. Petra Kallionpää                        2000 HämeenlTa            8,89
  5. Jasmiina Tuomiranta                     2001 TampU                9,23
  6. Maria Puolimatka                        2001 VehmU                9,77
     Merette Koskenniemi                     2000 TampU                  DQ

Erä 2                

  1. Olivia Mäkinen                          2000 YlöjU                8,22
  2. Oona Hietala                            2000 YlöjU                8,53
  3. Siiri Leppänen                          2000 IkaalU               8,54
  4. Jemina Konola                           2001 ValkHa               8,76
  5. Riina Kokkonen                          2000 TampU                9,05
  6. Nea Neva                                     TampU                9,85

T15 800 m


  1. Saara Sillanpää                         2000 ForssSa           2.35,34
  2. Emilia Hirvinen                         2000 NokU              2.36,80
  3. Suvi Järvinen                           2000 YlöjU             2.49,40
  4. Petra Kallionpää                        2000 HämeenlTa         2.49,90

N17 60 m


Erä 1                

  1. Jenna Ruokostenpohja                    1998 TampPy               8,28
  2. Katriina Aalto                          1999 ToijVau              8,46
  3. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                 8,60
  4. Milla Mäkipää                           1999 YlöjU                8,72
  5. Maija Marttila                          1998 TampU               10,21

Erä 2                

  1. Iida Järvinen                           1999 TampU                8,41
  2. Jutta Selin                             1999 YlöjU                8,55
  3. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                 8,71
  4. Inka Ylinen                             1998 TampU                9,04

N17 800 m


  1. Maarit Kuhmonen                         1999 TampU             2.42,12
  2. Maija Marttila                          1998 TampU             2.48,60
  3. Anselika Sarin                          1999 ForssSa           2.52,89

N17 200 m


Erä 1                

  1. Katriina Aalto                          1999 ToijVau             27,79
  2. Kaisa Hirvi                             1999 NaantLöy            28,13
  3. Vilma Juurinen                          1998 TampPy              28,70
  4. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                28,87
     Merette Koskenniemi                     2000 TampU                 DNS

Erä 2                

  1. Olivia Mäkinen                          2000 YlöjU               28,52
  2. Oona Hietala                            2000 YlöjU               29,31
  3. Laura Lepistö                           2001 PorinYU             29,43
  4. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                29,66
  5. Vilma Holkko                            2000 IkaalU              29,68
     Jutta Selin                             1999 YlöjU                 DNS

Erä 3                

  1. Jemina Konola                           2001 ValkHa              29,05
  2. Anselika Sarin                          1999 ForssSa             30,12
  3. Suvi Järvinen                           2000 YlöjU               30,85
  4. Saara Sillanpää                         2000 ForssSa             31,55
  5. Maija Marttila                          1998 TampU               34,24

N19 60 m


  1. Aino Honkamäki                          1996 HämeenlTa            8,26
  2. Sanna Pihkala                                TampPy               8,34
  3. Jenna-Riina Virolainen                  1996 TampPy               8,44
  4. Birgitta Ots                            1996 TampU                8,70
  5. Suvi Viljanen                           1997 TampU                8,92

N19 200 m


Erä 1                

  1. Sara Jokinen                            1996 TampPy              25,80
  2. Aino Honkamäki                          1996 HämeenlTa           26,76
  3. Sanna Pihkala                                TampPy              27,39
  4. Karoliina Salminen                           TampPy              27,95
  5. Katri Helttula                          1997 VammsVoi            28,25
     Jenna-Riina Virolainen                  1996 TampPy                DNS

Erä 2                

  1. Senni Nieminen                          1997 TampPy              28,48
  2. Birgitta Ots                            1996 TampU               28,63
  3. Enni Munukka                                 TampPy              29,72
  4. Suvi Viljanen                           1997 TampU               30,05

N22 60 m


  1. Eliisa Räsänen                          1996 EsboIF               7,97
  2. Jenna Pihkola                           1994 LahdA                8,07
  3. Katja Ala-Hakuni                        1993 TampPy               8,37
  4. Jenni Peräinen                               TampPy               8,72
     Vera Suihko                             1995 TampPy                DNS
     Gabriela Kosonen                        1995 TampPy                 DQ

N22 800 m


  1. Johanna Nieminen                             VammsVoi          2.42,71

N22 200 m


  1. Eliisa Räsänen                          1996 EsboIF              25,64
  2. Jonna Julin                             1993 IFNykn              26,14
  3. Jenna Pihkola                           1994 LahdA               26,96
  4. Pauliina Mäkinen                        1995 TeivoSt             30,21
     Anna Julin                              1994 IFNykn                DNS
     Vera Suihko                             1995 TampPy                DNS