Pirkkahallijuoksut

 

Pirkkahallijuoksut Tampere 2.3.2014

Miehet

 

 

M 60 m

 

1. erä

1

Niko-Petteri Ketola

VesilVi

18.3.02

9.48

 

PB

2

Miikka Muurimäki

TampU

02

9.87

 

 

3

Riku-Kasperi Ketola

VesilVi

9.6.04

9.93

 

PB

4

Juho Autio

TampU

25.5.02

9.99

 

 

5

Patrik Järvinen

TampPy

23.10.04

10.39

 

PB

6

Eetu Eho

TampU

19.3.02

10.72

 

 

7

Kritte Koskenniemi

TampU

12.7.06

10.95

 

 

0

Luka Karppinen

TampPy

05

DNS

 

 

2. erä

1

Veikka Nieminen

TampU

12.5.01

8.59

 

 

2

Totte Koskenniemi

TampU

14.6.99

8.74

 

 

3

Aleksi Jurvanen

KangU

7.3.00

8.86

 

 

4

Saku Laine

TampPy

1.2.02

9.06

 

 

5

Mikko Mäkipää

YlöjU

9.1.02

9.11

 

PB

6

Akseli Eskelinen

LappUM

14.11.03

9.62

 

 

7

Tuomas Smolander

TampPy

21.9.02

9.63

 

 

0

Paulus Silventoinen

KangU

12.5.01

DQ

 

 

3. erä

1

Pyry Laakso

HelsTa

24.9.88

7.84

 

 

2

Joni Ruokaismäki

OrivPo

30.4.99

7.87

 

PB

3

Eero Välimäki

ToijVau

16.7.99

7.97

 

 

4

Riku Laukkanen

TampU

9.7.99

8.19

 

 

4

Joel Turkka

TampPy

2.1.02

8.19

 

PB

6

Ville Suoniemi

TampPy

31.1.02

8.50

 

 

0

Kaj Ekman

VasaIS

2.3.64

DNS

 

 

0

Taavi Leppänen

IkaalU

21.5.02

DNS

 

 

4. erä

1

Toni Mäki

IkaalU

19.5.98

7.38

 

PB

2

Olli Majuri

TampPy

29.9.95

7.44

 

PB

3

Santeri Kuusiniemi

LempKi

10.10.98

7.54

 

 

4

Aleksi Pelto

TampU

10.9.97

7.64

 

PB

5

Mathias Launonen

IFKraft

18.7.98

7.72

 

 

6

Tapio Tyynelä

VammsVoi

3.10.96

7.84

 

 

7

Juuso Petäjäsuo

LempKi

11.4.98

7.89

 

 

8

Samuel Purola

OulPy

19.5.00

7.97

 

 

5. erä

1

Arttu Halmela

HonkajsU

25.9.91

6.88

 

 

2

Otto Seppälä

LammKo

4.9.85

7.24

 

 

3

Aleksi Tammentie

TampU

6.8.86

7.25

 

SB

4

Tuure Heikkilä

EurajVei

1.7.94

7.32

 

 

5

Eerikki Pekkola

TampKT

14.9.93

7.36

 

 

6

Markus Lassila

KangU

12.1.96

7.41

 

PB

7

Topias Koukkula

KangU

17.4.96

7.48

 

 

8

Jani Koski

PorinYU

21.1.91

7.51

 

 

Alkuerät

1. erä

1

Kritte Koskenniemi

TampU

12.7.06

10.77

 

PB

2

Luka Karppinen

TampPy

05

11.02

 

PB

2. erä

1

Markus Leppimaa

LempKi

15.2.03

9.28

 

PB

2

Akseli Eskelinen

LappUM

14.11.03

9.55

 

 

3

Miikka Muurimäki

TampU

02

9.83

 

 

4

Riku-Kasperi Ketola

VesilVi

9.6.04

9.94

 

 

5

Jani Hakala

-

98

9.96

 

PB

6

Ville Väliharju

TampPy

04

10.22

 

 

7

Patrik Järvinen

TampPy

23.10.04

10.40

 

 

3. erä

1

Joel Turkka

TampPy

2.1.02

8.23

 

 

2

Veikka Nieminen

TampU

12.5.01

8.53

 

PB

3

Paulus Silventoinen

KangU

12.5.01

9.01

 

 

4

Mikko Mäkipää

YlöjU

9.1.02

9.19

 

 

5

Juho Autio

TampU

25.5.02

9.98

 

PB

6

Eetu Eho

TampU

19.3.02

10.48

 

PB

4. erä

1

Ville Suoniemi

TampPy

31.1.02

8.51

 

 

1

Taavi Leppänen

IkaalU

21.5.02

8.51

 

PB

3

Saku Laine

TampPy

1.2.02

9.05

 

 

4

Tuomas Smolander

TampPy

21.9.02

9.53

 

 

5

Niko-Petteri Ketola

VesilVi

18.3.02

9.56

 

 

6

Joonas Väliharju

TampPy

28.7.01

9.64

 

 

5. erä

1

Eero Välimäki

ToijVau

16.7.99

7.93

 

 

2

Riku Laukkanen

TampU

9.7.99

8.08

 

PB

3

Marco Ahvenlammi

VehmU

8.5.00

8.45

 

PB

4

Totte Koskenniemi

TampU

14.6.99

8.53

 

PB

5

Joona Tuomi

TampPy

27.8.00

9.66

 

 

6. erä

1

Samuel Purola

OulPy

19.5.00

7.78

 

 

2

Joni Ruokaismäki

OrivPo

30.4.99

7.88

 

 

3

Riku Ahvenniemi

TampPy

4.5.00

8.53

 

PB

4

Aleksi Jurvanen

KangU

7.3.00

8.82

 

PB

7. erä

1

Santeri Kuusiniemi

LempKi

10.10.98

7.52

 

 

2

Patrik Daymond

TampU

5.4.97

7.63

 

PB

3

Aleksi Pelto

TampU

10.9.97

7.68

 

 

4

Aleksi Heimonen

TampU

11.11.97

7.70

 

 

8. erä

1

Toni Mäki

IkaalU

19.5.98

7.50

 

 

2

Mathias Launonen

IFKraft

18.7.98

7.70

 

PB

3

Iiro Surkka

JyväskKU

28.3.98

7.71

 

 

4

Joona Kopakkala

TampU

16.6.97

7.83

 

PB

5

Juuso Petäjäsuo

LempKi

11.4.98

7.87

 

 

9. erä

1

Markus Lassila

KangU

12.1.96

7.46

 

 

2

Topias Koukkula

KangU

17.4.96

7.47

 

PB

3

Olli Majuri

TampPy

29.9.95

7.50

 

 

4

Tapio Tyynelä

VammsVoi

3.10.96

7.80

 

PB

10. erä

1

Eerikki Pekkola

TampKT

14.9.93

7.36

 

 

11. erä

1

Aleksi Tammentie

TampU

6.8.86

7.27

 

 

2

Tuure Heikkilä

EurajVei

1.7.94

7.28

 

 

3

Pyry Laakso

HelsTa

24.9.88

7.89

 

 

12. erä

1

Arttu Halmela

HonkajsU

25.9.91

6.91

 

 

2

Otto Seppälä

LammKo

4.9.85

7.23

 

PB

3

Jani Koski

PorinYU

21.1.91

7.45

 

PB

4

Kaj Ekman

VasaIS

2.3.64

7.92

 

SB

 

M 800 m - ylipitkä rata/oversized

 

 

1

Antti Seilonen

NoormNo

5.9.95

2:21.74

 

PB

1

Ismaeel Nakuda

JanJa

1.10.92

2:27.42

 

PB

1

Jukka Mertanen

(VSVetU)

26.2.73

2:10.59

 

PB

1

Iiro Surkka

JyväskKU

28.3.98

2:07.18

 

 

2

Mauri Syri

GamlakIF

30.4.86

2:25.88

 

PB

2

Aleksanteri Tomberg

KanksLei

15.9.98

2:08.88

 

PB

3

Ilari Ryyppö

TampU

 

2:12.27

 

PB

 

P15 800 m - ylipitkä rata/oversized

1

Totte Koskenniemi

TampU

14.6.99

2:49.71

 

PB

2

Riku Laukkanen

TampU

9.7.99

3:02.82

 

PB

 

P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized

1

Veikka Nieminen

TampU

12.5.01

3:17.94

 

PB

2

Ville Harju

JanJa

22.11.02

3:19.79

 

PB

3

Olli Harju

JanJa

5.2.01

3:32.54

 

PB

4

Tuomas Smolander

TampPy

21.9.02

3:40.06

 

 

5

Lassi Kanto

TampPy

24.9.02

3:55.47

 

 

6

Joonas Väliharju

TampPy

28.7.01

3:59.63

 

PB

 

P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized

1

Arttu Pitkänen

TampPy

31.5.03

3:37.35

 

 

3

Ville Väliharju

TampPy

04

3:47.77

 

 

4

Akseli Eskelinen

LappUM

14.11.03

3:48.84

 

PB

5

Patrik Järvinen

TampPy

23.10.04

3:51.36

 

PB

7

Riku-Kasperi Ketola

VesilVi

9.6.04

3:59.67

 

SB

11

Jussi Marttila

TampU

4.8.04

4:31.10

 

PB

 

P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized

1

Kritte Koskenniemi

TampU

12.7.06

4:13.87

 

PB

4

Konsta Kanto

TampPy

21.9.06

4:14.46

 

PB

5

Otso Luodeslampi

LempKi

12.1.06

4:35.27

 

PB

 

Naiset

 

 

N 60 m

 

1. erä

1

Aino Saarinen

HämeenlTa

7.7.04

10.77

 

 

2

Ellanoora Haapalehto

LempKi

4.5.05

10.94

 

 

3

Tiia Alanen

LempKi

15.6.06

10.96

 

 

2. erä

1

Saana Talsta

HKV

27.6.05

9.81

 

PB

2

Veera Alanen

LempKi

17.7.04

9.97

 

 

3

Jasmiina Tuomiranta

TampU

23.4.01

9.98

 

PB

4

Katri Vessman

IkaalU

11.4.02

10.09

 

 

5

Anni Tiensuu

LempKi

5.4.03

10.17

 

 

6

Anniina Ahvenharju

HämeenlTa

3.1.04

10.25

 

 

7

Helmi Melartin

TampU

 

10.30

 

PB

8

Arlea Koskenniemi

TampU

7.3.03

10.57

 

 

3. erä

1

Nelli Mäkelä

TampU

8.4.01

9.34

 

PB

2

Elisa Klemola

TampU

10.12.02

9.73

 

 

3

Oona Viljanen

OrivPo

7.10.03

9.79

 

 

3

Emilia Kilpinen

ForssSa

30.4.03

9.79

 

 

5

Sara Mongudhi

TampU

11.2.02

9.81

 

 

6

Janika Jokinen

TampU

12.9.02

9.86

 

 

6

Enni Saarinen

HämeenlTa

30.12.02

9.86

 

 

8

Emma Johansson

TampPy

 

10.01

 

 

4. erä

1

Emmi Ranta-Ojala

TampU

8.10.00

8.75

 

PB

2

Milla Mäkipää

YlöjU

19.6.99

8.77

 

PB

3

Florence Eneh

TampU

25.4.01

8.90

 

 

4

Saga Vanninen

TampPy

4.5.03

8.91

 

 

5

Henriikka Riihikoski

VehmU

28.2.00

8.93

 

 

6

Veera Viitala

KangU

22.2.01

9.01

 

 

7

Laura Anttonen

ToijVau

24.11.01

9.14

 

 

8

Lotta Alasaukko-oja

TampPy

10.2.02

9.37

 

 

5. erä

1

Katrin Mertanen

JyväskKU

9.11.66

8.42

 

 

2

Vilma Juurinen

TampPy

13.9.98

8.54

 

PB

3

Sanna Tiilikainen

LahdA

1.3.00

8.56

 

 

4

Merette Koskenniemi

TampU

12.12.00

8.57

 

 

5

Erika Ahvenharju

HämeenlTa

11.4.01

8.73

 

 

6

Noora Leppimaa

LempKi

27.6.98

8.74

 

 

7

Jasmin Juujärvi

LempKi

25.1.01

8.88

 

 

7

Annika Niemi

YlöjU

15.3.98

8.88

 

 

6. erä

1

Tiia Tammisalo

TampPy

12.3.99

7.98

 

 

1

Eliisa Räsänen

TampPy

3.3.96

7.98

 

SB

3

Lotta Muurimäki

TampU

1.10.98

8.28

 

SB

4

Iida Järvinen

TampU

8.4.99

8.35

 

PB

5

Nea Karppinen

LempKi

16.2.00

8.41

 

PB

6

Vilma Holkko

IkaalU

6.2.00

8.59

 

 

7

Sandra Pukki

HämeenlTa

5.8.99

8.63

 

 

0

Hanna Kuhmonen

TuUL

7.1.94

DNS

 

 

Alkuerät

1. erä

1

Emma Johansson

TampPy

 

9.83

 

PB

2

Saana Talsta

HKV

27.6.05

9.99

 

 

3

Tiia Alanen

LempKi

15.6.06

10.73

 

PB

4

Ellanoora Haapalehto

LempKi

4.5.05

10.77

 

PB

2. erä

1

Saga Vanninen

TampPy

4.5.03

8.99

 

 

2

Anniina Ahvenharju

HämeenlTa

3.1.04

10.04

 

 

3

Anni Tiensuu

LempKi

5.4.03

10.07

 

 

4

Arlea Koskenniemi

TampU

7.3.03

10.37

 

SB

5

Viivi Jokinen

TampU

8.7.04

11.21

 

PB

6

Tuuli Löfgren

TampU

9.12.04

11.27

 

PB

3. erä

1

Oona Viljanen

OrivPo

7.10.03

9.60

 

PB

2

Emilia Kilpinen

ForssSa

30.4.03

9.70

 

 

3

Suvi Savolainen

KangU

8.4.03

9.85

 

 

4

Veera Alanen

LempKi

17.7.04

9.99

 

 

5

Aino Saarinen

HämeenlTa

7.7.04

10.73

 

 

6

Tanja Kekki

KangU

11.7.04

11.20

 

PB

4. erä

1

Erika Ahvenharju

HämeenlTa

11.4.01

8.60

 

 

2

Lotta Alasaukko-oja

TampPy

10.2.02

9.22

 

 

3

Katri Kekki

KangU

6.8.01

9.39

 

PB

4

Nelli Mäkelä

TampU

8.4.01

9.42

 

 

5

Sara Mongudhi

TampU

11.2.02

9.61

 

PB

6

Katri Vessman

IkaalU

11.4.02

10.02

 

 

7

Jasmiina Tuomiranta

TampU

23.4.01

10.05

 

 

5. erä

1

Laura Anttonen

ToijVau

24.11.01

9.12

 

 

2

Janika Jokinen

TampU

12.9.02

9.61

 

PB

3

Elisa Klemola

TampU

10.12.02

9.67

 

 

4

Sanni Plym

TampU

2.2.02

10.33

 

PB

5

Helmi Melartin

TampU

 

10.50

 

 

6. erä

1

Jasmin Juujärvi

LempKi

25.1.01

8.62

 

PB

2

Florence Eneh

TampU

25.4.01

8.86

 

PB

3

Veera Viitala

KangU

22.2.01

9.01

 

PB

4

Enni Saarinen

HämeenlTa

30.12.02

9.78

 

 

7. erä

1

Tiia Tammisalo

TampPy

12.3.99

8.11

 

 

2

Nea Karppinen

LempKi

16.2.00

8.45

 

 

3

Sandra Pukki

HämeenlTa

5.8.99

8.47

 

 

4

Essi Pitkäranta

KangU

9.5.00

9.01

 

PB

5

Fiia Salminen

VehmU

7.3.00

9.39

 

PB

6

Maria Lahdensuo

TampPy

21.6.00

9.48

 

 

8. erä

1

Vilma Holkko

IkaalU

6.2.00

8.46

 

 

2

Sanna Tiilikainen

LahdA

1.3.00

8.48

 

 

3

Merette Koskenniemi

TampU

12.12.00

8.73

 

 

4

Emmi Ranta-Ojala

TampU

8.10.00

8.86

 

 

5

Henriikka Riihikoski

VehmU

28.2.00

8.87

 

PB

9. erä

1

Iida Järvinen

TampU

8.4.99

8.41

 

 

2

Siiri Leppänen

IkaalU

21.1.00

8.65

 

 

3

Reeta Laitinen

TampPy

12.5.99

8.76

 

SB

4

Milla Mäkipää

YlöjU

19.6.99

8.88

 

 

10. erä

1

Lotta Muurimäki

TampU

1.10.98

8.34

 

 

2

Vilma Juurinen

TampPy

13.9.98

8.64

 

 

3

Noora Leppimaa

LempKi

27.6.98

8.72

 

PB

4

Annika Niemi

YlöjU

15.3.98

8.81

 

 

11. erä

1

Hanna Kuhmonen

TuUL

7.1.94

7.96

 

 

2

Eliisa Räsänen

TampPy

3.3.96

8.10

 

 

3

Katrin Mertanen

JyväskKU

9.11.66

8.48

 

 

 

N 800 m - ylipitkä rata/oversized

 

 

1

Katariina Kunnari

TampU

2.4.97

2:35.79

 

PB

2

Karoliina Koskinen

LahdA

10.10.98

2:35.96

 

PB

3

Eeva Linkovuori

LahdA

28.4.98

2:44.08

 

PB

4

Annika Niemi

YlöjU

15.3.98

2:56.35

 

PB

 

T15 800 m - ylipitkä rata/oversized

1

Manda Gullberg

VasaIS

21.8.00

2:43.54

 

 

2

Sandra Pukki

HämeenlTa

5.8.99

2:45.81

 

PB

3

Maarit Kuhmonen

TampU

13.12.99

2:46.14

 

PB

4

Anselika Sarin

ForssSa

31.3.99

2:46.52

 

 

 

T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized

1

Krista Manninen

TampPy

16.4.04

3:27.56

SE10

PB

2

Sini Tirri

ToijVau

4.2.01

3:30.06

 

PB

3

Nelly Kuivalahti

TampPy

15.8.99

3:35.05

 

PB

4

Lotta Alasaukko-oja

TampPy

10.2.02

3:39.01

 

PB

5

Emma Haapamäki

TampPy

29.10.02

3:40.70

 

PB

6

Enni Saarinen

HämeenlTa

30.12.02

3:45.53

 

SB

7

Laura Anttonen

ToijVau

24.11.01

3:49.23

 

 

8

Siiri Heiskanen

KangU

31.1.01

3:49.58

 

PB

9

Janika Jokinen

TampU

12.9.02

3:54.24

 

 

10

Saana Sarkonen

IkaalU

5.6.02

4:07.42

 

 

11

Elisa Klemola

TampU

10.12.02

4:08.51

 

PB

12

Florence Eneh

TampU

25.4.01

4:15.00

 

PB

13

Nelli Mäkelä

TampU

8.4.01

4:15.20

 

PB

14

Sara Mongudhi

TampU

11.2.02

4:20.64

 

PB

15

Jasmiina Tuomiranta

TampU

23.4.01

4:40.51

 

PB

 

T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized

2

Saga Vanninen

TampPy

4.5.03

3:42.39

 

PB

6

Oona Viljanen

OrivPo

7.10.03

3:53.94

 

PB

8

Viivi Huovinen

LahdA

6.12.04

4:07.88

 

 

9

Aino Saarinen

HämeenlTa

7.7.04

4:15.86

 

PB

10

Arlea Koskenniemi

TampU

7.3.03

4:22.50

 

SB

12

Viivi Jokinen

TampU

8.7.04

4:37.74

 

 

 

T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized

2

Ellanoora Haapalehto

LempKi

4.5.05

4:06.75

 

PB

3

Birgit Tuomola

TampPy

05

4:12.29

 

PB

6

Saana Talsta

HKV

27.6.05

3:52.61

 

PB

7

Salla Stenroos

TampU

26.7.05

4:57.50

 

PB