Kesä-Turre kisat

Flying Finns kotirata Kesä-Turre kisa
Hervannan keskusurheilukenttä
23.6.2015

TULOKSET

M 5000 m


  1. Janne Niemi                             1994 JanJa            16.14,02
  2. Kai Takkunen                            1981 AlavVi           16.42,99
  3. Joonas Kuisma                           1993 TaMK             19.07,38

M Pituus

  1. Atte Kurkikangas                        1999 TammRy               6,20  0,0           
          6,15  6,20  6,03     -  6,20  6,17
          +1,3  +0,1   0,0         0,0   0.0

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eino Sykkö                              2008 VehmU                8,55
  2. Christian Lehto                              VehmU                9,52

P7 Pallonheitto

  1. Eino Sykkö                              2008 VehmU                8,56
              X   8,56   6,41   7,61   6,45   5,74
Kilpailun ulkopuolella
     Joakim Tuomola                          2007 VehmU               12,79
              X   6,27  11,80  10,27  11,81  12,79

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Vikke-Valtteri Anttila                  2006 TeiskU               6,90
  2. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                7,30
  3. Viljo Sykkö                             2006 VehmU                7,74
  4. Eero Muuronen                                VehmU                7,75
  5. Jarkko Muurimäki                             TampU                8,15
     Tommi Järvenpää                         2006 KeurKi                DNS
     Konsta Manninen                         2006 VehmU                 DNS
     Eino Sykkö                              2008 VehmU                 DNS

P9 Korkeus

  1. Vikke-Valtteri Anttila                  2006 TeiskU                100
         090 095 100 105
           O  XO   O XXX
  2. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                 100
         085 090 095 100 105
           O   O  XO  XO XXX
     Tommi Järvenpää                         2006 KeurKi                DNS
        
        
     Konsta Manninen                         2006 VehmU                 DNS
        
        

P11 1000 m


  1. Kasperi Ahonen                          2004 VehmU             3.32,82
  2. Matias Puolimatka                       2004 VehmU             3.48,70
  3. Mäntyvaara Paavo                        2006 TeiskU            3.53,85
  4. Erkka Maine                             2004 LauttLu           3.57,03
  5. Akseli Pitkänen                         2005 TeiskU            4.02,23
  6. Vikke-Valtteri Anttila                  2006 TeiskU            4.07,03
  7. Eero Muuronen                                VehmU             4.09,52
  8. Alarotu Johannes                        2006 TeiskU            4.22,73
  9. Kuutti Jaakkola                         2005 VehmU             4.33,75
 10. Viljo Sykkö                             2006 VehmU             4.45,24
     Konsta Manninen                         2006 VehmU                 DNS
     Joakim Tuomola                          2007 VehmU                 DNS

P11 Kiekko

  1. Totte Välkki                            2004 VehmU               20,17
              X  19,64      X  17,98  15,89  20,17
  2. Aapo Ritaranta                          2004 SeinäjSU            19,80
              X      X      X  19,80      X      X
  3. Erkka Maine                             2004 LauttLu             18,20
          18,20      X      X      X  16,23  14,16
  4. Luka Karppinen                          2005 TampPy              15,93
          14,47      X      X  15,58  14,39  15,93
  5. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               15,92
          15,92  15,00      X      X      X  12,52
  6. Kuutti Jaakkola                         2005 VehmU               10,22
              X   9,66   9,61   9,73  10,22      X
  7. Joakim Tuomola                          2007 VehmU                8,90
           8,90   8,54   8,59   8,32      X   8,51

P13 1000 m


  1. Julius Lehto                            2002 TampU             3.04,58
  2. Matias Lautamäki                        2002 JanJa             3.09,82
  3. Aleksi Hietala                          2002 TeiskU            3.25,78
  4. Konsta Mäntyvaara                       2003 TeiskU            3.31,46
  5. Lauri Hietala                           2002 TeiskU            3.35,18
     Miikka Puolimatka                       2002 VehmU                 DNS

P13 Pituus

  1. Miikka Muurimäki                        2003 TampU                4,01 +0,1           
          3,51     X  3,90  3,75  2,87  4,01
          +1,0  +1,0   0,0   0,0  +0,6  +0,1
  2. Matias Puolimatka                       2004 VehmU                3,83 -0,1           
          3,70  3,69  3,77  3,83  3,77  3,82
          +0,7  +0,5   0,0  -0,1  +1,2  +0,9
  3. Miikka Puolimatka                       2002 VehmU                3,63 +0,3           
          3,63     X     X  3,51  3,46     X
          +0,3  +1,1  +0,6  +0,3  +1,2  -0,5
  4. Eero Muuronen                                VehmU                2,89 +1,0           
          2,85     X  2,83  2,80  2,68  2,89
          +0,1  +0,1  +0,2  +0,3  +0,3  +1.0

P15 2000 m


  1. Oskari Kangasniemi                      2002 IkaalU            6.48,30
  2. Jussi Ahvenjärvi                        2000 VehmU             7.48,91
  3. Vilho Mäntyvaara                        2001 TeiskU            7.52,94

P15 Pituus

  1. Lasse Hämelahti                         2000 LängelmU             5,79 +0,8           
          2,33  5,08  5,50  5,52  5,79  5,50
          +0,4   0,0  -1,1  +0,4  +0,8   0,0
  2. Arttu Tuominen                          2001 TampU                4,71 +0,1           
             X  4,71  4,52  4,43     X  4,51
          +0,7  +0,1  +0,2  -0,2  +0,5  -0,4
  3. Jesse Kivipuro                          2001 TampU                4,34  0,0           
          4,34  3,95  4,09  4,16     -     -
           0,0  -0,5  -0,1  +0,6            

M17 3000 m


  1. Eemi Kotamäki                                VehmU            13.36,72
     Totte Koskenniemi                       1999 TampU                 DNS

M17 Kiekko

  1. Olli Niemi                              1998 KangKi              45,38
          41,92  41,72  45,38  43,28  43,57  42,15
  2. Jussi Hämelahti                         1998 LängelmU            45,18
          43,90      -      -      -      -  45,18
  3. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               43,51
              -  43,51      -      -      -      -
  4. Eemi Kotamäki                                VehmU               22,40
              -  22,40  20,55  22,10  21,11  22,27
  5. Totte Koskenniemi                       1999 TampU               18,03
              -  17,87      -  17,26  16,99  18,03

N Kiekko

  1. Suvi Ojala                              1994 VehmU               31,20
              -      -  29,05      -  31,20      -

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Viivi Manninen                          2008 VehmU                7,76
  2. Sini Alku                                    VehmU                8,03
  3. Eeva Vesterinen                              VehmU                8,82
  4. Moona Puolimatka                        2009 VehmU                9,37

T7 Pallonheitto

  1. Eeva Vesterinen                              VehmU               12,42
           8,32   7,94  12,42  11,42   9,18  11,44
  2. Sini Alku                                    VehmU               11,82
          11,82  10,79  11,41   9,61  10,85  10,18
  3. Viivi Manninen                          2008 VehmU                9,45
           8,74   8,14   7,63   9,45   9,44   8,72
  4. Moona Puolimatka                        2009 VehmU                9,17
           9,17   7,19   8,43   8,85   7,04   8,47

T9 40 m

  1. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                6,95
  2. Amanda Saltbacka                        2006 VehmU                7,27
  3. Matilda Saltbacka                       2006 VehmU                7,34
  4. Anttila Miira-Maisa                     2006 TeiskU               7,36
  5. Inka Peltola                            2007 VehmU                7,64
  6. Emilia Lehto                            2006 VehmU                7,70
  7. Emmiina Eho                             2007 TampU                7,76
  8. Iris Lehto                              2006 VehmU                7,88
  9. Niisa Ahonen                                 VehmU                8,06
 10. Petra Havakka                                VehmU                8,22
 11. Sade-Kaisla Ojanperä                    2007 VehmU                9,28

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                6,95
  2. Inka Peltola                            2007 VehmU                7,64
  3. Emilia Lehto                            2006 VehmU                7,70
  4. Iris Lehto                              2006 VehmU                7,88
  5. Niisa Ahonen                                 VehmU                8,06
  6. Sade-Kaisla Ojanperä                    2007 VehmU                9,28

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Amanda Saltbacka                        2006 VehmU                7,27
  2. Matilda Saltbacka                       2006 VehmU                7,34
  3. Anttila Miira-Maisa                     2006 TeiskU               7,36
  4. Emmiina Eho                             2007 TampU                7,76
  5. Petra Havakka                                VehmU                8,22

T9 Korkeus

  1. Amanda Saltbacka                        2006 VehmU                 100
         085 090 095 100 105
           O   O   O   O XXX
  2. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                 100
         085 090 095 100 105
           O   O   O  XO XXX
  3. Matilda Saltbacka                       2006 VehmU                 090
         080 085 090 095
           O  XO   O XXX
  4. Emmiina Eho                             2007 TampU                 085
         085 090
          XO XXX
  5. Viivi Manninen                          2008 VehmU                 080
         060 065 070 075 080 085 090
           O   O  XO  O   XO 0   XXX
  6. Moona Puolimatka                        2009 VehmU                 070
         060 065 070 075
           O   O   O XXX
     Iris Lehto                              2006 VehmU                 DNS
        
        
     Emilia Lehto                            2006 VehmU                 DNS
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Enna Eho                                2004 TampU                 100
         085 090 095 100 105
           O   O   O  XO XXX
     Viivi Jokinen                           2004 TampU                 116
         095 100 105 110 113 116 119
           O   O   O XXO   O   O XXX

T11 1000 m


  1. Serafina Salmi                          2004 TampU             3.43,25
  2. Ellanoora Haapalehto                    2005 LempKiYU          3.45,20
  3. Viveka Kuivalahti                       2004 VehmU             3.45,56
  4. Birgit Tuomola                          2005 VehmU             3.46,47
  5. Silja Hyvönen                           2004 TampU             3.50,92
  6. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU             3.51,72
  7. Saana Paananen                          2005 VehmU             3.54,05
  8. Sofia Mikkonen                          2005 LempKiYU          3.56,76
  9. Aino Lausniemi                          2004 LauttLu           3.59,51
 10. Matilda Saltbacka                       2006 VehmU             4.00,25
 11. Amanda Saltbacka                        2006 VehmU             4.00,89
 12. Inka Peltola                            2007 VehmU             4.01,04
 13. Viivi Manninen                          2008 VehmU             4.27,06
 14. Petra Havakka                                VehmU             4.29,68
 15. Emilia Lehto                            2006 VehmU             4.30,42
 16. Miisa Ahonen                                 VehmU             4.32,20
 17. Iris Lehto                              2006 VehmU             4.38,15
 18. Anttila Miira-Maisa                     2006 TeiskU            4.40,80
     Eeva Vesterinen                              VehmU                 DNF

T11 Kiekko

  1. Emmi Malo                               2004 RiihimKi            24,96
          23,32      -      -      -  24,96      -
  2. Birgit Tuomola                          2005 VehmU               17,44
          16,28      -      -      -  17,44  16,60
  3. Krista Manninen                         2004 VehmU               17,30
          13,69  14,45  15,42  17,30      -  12,76
  4. Ellanoora Haapalehto                    2005 LempKiYU            14,80
              -  14,46  14,76      -  14,48  14,80
  5. Saana Paananen                          2005 VehmU               14,30
          12,86  12,08  14,22  14,30  11,71  12,70
  6. Enna Eho                                2004 TampU               14,17
          13,74  11,22  12,70  14,17      -  13,75
  7. Viveka Kuivalahti                       2004 VehmU               12,40
           9,93      -  11,20  10,83  12,40  10,74
  8. Matilda Saltbacka                       2006 VehmU               12,22
              -   6,55  10,11  10,10  11,24  12,22
  9. Viivi Jokinen                           2004 TampU               11,84
              -      -      -      -  11,84  10,66
 10. Amanda Saltbacka                        2006 VehmU               11,34
              -  10,23      -  11,34      -  10,08

T13 1000 m


  1. Lotta-Maria Maine                       2002 LauttLu           3.24,23

T13 Korkeus

  1. Janika Jokinen                          2002 TampU                 130
         110 115 120 125 130 133
           O   O   O   O  XO XXX
  2. Aleksina Lehtonen                       2003 TampU                 125
         100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O   O XXX
  3. Helmi Melartin                          2002 TampU                 125
         105 110 115 120 125 130
           O  OX   O   O   O XXX
  4. Birgit Tuomola                          2005 VehmU                 110
         095 100 105 110 115
           O   O   O   O  X-
  5. Arlea Koskenniemi                       2003 TampU                 105
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O  X-

T15 2000 m


  1. Johanna Ranta                           2001 LempKiYU          6.56,80
  2. Venla Ranta                             2000 LempKiYU          6.58,73
  3. Hilda Kukonlehto                        2000 LempKiYU          7.00,64
  4. Anniina Mahkonen                        2000 LempKiYU          7.00,83
  5. Krista Manninen                         2004 VehmU             7.13,92
  6. Erika Pulkkinen                         2000 VehmU             8.00,73
  7. Maria Puolimatka                        2001 VehmU             9.31,01

T15 Pituus

  1. Essi Lautamäki                          2000 JanJa                5,14 +0,7           
          5,05  5,14  4,50  4,96  4,88  4,85
           0,0  +0,7  -0,4  +0,8  -1,0  +1,7
  2. Hanna Peltola                           2001 TampPy               4,67 +1,2           
          4,17  4,67  4,19  3,77  4,23  4,35
          -1,3  +1,2   0,0  +0,2  +0,3   0,0
  3. Jonna Sainio                            2000 TampPy               4,25  0,0           
          4,09  4,18  4,03  4,16  4,25  4,03
           0,0  +0,5  -0,3   0,0   0,0  -1,0
  4. Janika Jokinen                          2002 TampU                4,15 +1,9           
          3,94  3,74  3,93  3,89  3,95  4,15
           0,0  +0,9  -0,1  +0,3  +1,2  +1,9
  5. Maria Puolimatka                        2001 VehmU                3,91  0,0           
          3,82  3,65  3,91  3,74  3,62  3,64
          -0,8  +0,9   0,0   0,0  +0,7   0,0
  6. Elisa Klemola                           2002 TampU                3,83 -0,5           
          3,41     X  3,75     X  3,16  3,83
          +0,8   0,0  -0,7  +0,2  -0,1  -0,5
     Merette Koskenniemi                     2000 TampU                 DNS                
        
        

N17 3000 m


  1. Maarit Kuhmonen                         1999 TampU            12.14,09
  2. Jonna Tanskanen                         1998 TampU            12.14,53
  3. Nelly Kuivalahti                        1999 VehmU            13.12,28

N17 Kiekko

  1. Nelly Kuivalahti                        1999 VehmU               14,36
              -  14,36  13,00  14,10      -      -
Julius Lehto, TU-38 vauhdissa P13 1000metrillä
LekiYUn voittoisa tyttökolmikko T15 2000m
M 5000m voittaja Janne Niemi vauhdissa
T13 1000m voittaja antoi hyvän vastuksen pojille
P15 pituus palkintokolmikko
Serafiina Salmi, TU-38 otti kovassa seurassa voiton T11 100ometrillä
T/P15 2000m lähtöviivalla
N17 3000m voittokolmikko palkintopallilla
M yleinen 5000m voittajakolmikko
Juoksuvoimaa löytyy!