Seurakisat 03.08.2017

Silja Line Seurakisat
Tampereen Urheilijat -38
03.08.2017

P5 150m
Loppukilpailu
1)   Leo Koskinen                     TampU                     36,1h             
2)   Rasmus Väisänen                  TampU                     39,0h             
3)   Eero Hänninen                    TampU                     54,4h             


T5 150m
Loppukilpailu
1)   Sini Änkö                        TampU                     36,7h             


P5 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eero Hänninen                    TampU                     4,92              
     3,73   4,92   3,70   

2)   Leo Koskinen                     TampU                     2,39              
     x      1,89   2,39   

3)   Rasmus Väisänen                  TampU                     1,32              
     1,32   1,26   1,30   



T5 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sini Änkö                        TampU                     2,29              
     x      2,29   1,38   



P7 150m
Loppukilpailu
1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     29,1h             
2)   Aleksi Hänninen                  TampU                     32,0h             
3)   Konsta Hagman                    TampU                     33,5h             
4)   Nuutti Luotonen                  TampU                     34,0h             
5)   Valtteri Saukko                  TampU                     35,3h             


T7 150m
Loppukilpailu
1)   Anna Polojärvi                   TampU                     38,8h             


P7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     9,25              
     8,20   8,23   9,25   

2)   Nuutti Luotonen                  TampU                     6,08              
     5,36   6,08   5,90   

3)   Aleksi Hänninen                  TampU                     4,45              
     3,76   4,45   3,19   

4)   Valtteri Saukko                  TampU                     3,19              
     2,33   3,19   2,99   

5)   Konsta Hagman                    TampU                     2,84              
     x      x      2,84   



T7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anna Polojärvi                   TampU                     3,59              
     3,29   3,59   2,48   



P9 150m
Loppukilpailu
1)   Tommi Kulmala                    TampU                     28,7h             
2)   Valtteri Vigren                  TampU                     30,5h             
3)   Toni Polojärvi                   TampU                     31,0h             
4)   Sami Kaukinen                    TampU                     32,2h             


T9 150m
Loppukilpailu
1)   Lili Lindroos                    TampU                     26,2h             
2)   Maija Mäntylä                    TampU                     26,4h             
3)   Ilona Koskinen                   TampU                     28,2h             
4)   Leena Kiilholma                  TampU                     29,0h             
5)   Olivia Saukko                    TampU                     29,1h             


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tommi Kulmala                    TampU                     9,62              
     9,42   9,19   9,62   9,50   

2)   Sami Kaukinen                    TampU                     7,20              
     7,20   6,39   5,58   7,10   

3)   Toni Polojärvi                   TampU                     4,56              
     4,41   3,99   4,56   

4)   Valtteri Vigren                  TampU                     2,65              
     x      2,65   x      x      



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Maija Mäntylä                    TampU                     7,14              
     7,14   6,96   6,98   6,91   

2)   Leena Kiilholma                  TampU                     6,88              
     5,39   5,65   6,72   6,88   

3)   Olivia Saukko                    TampU                     6,02              
     x      4,83   6,02   x      

4)   Ilona Koskinen                   TampU                     5,85              
     3,49   4,39   4,19   5,85   



P11 150m
Loppukilpailu
1)   Samuel Ruohonen                  TampU                     23,5h             
2)   Juho Hänninen                    TampU                     25,9h             


T11 150m
Loppukilpailu
1)   Zlata Vasylenko                  TampU                     25,0h             
2)   Jenna Kulmala                    TampU                     25,8h             


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Juho Hänninen                    TampU                     13,33             
     7,88   13,33  x      x      

2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     12,88             
     11,76  x      12,88  12,48  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Zlata Vasylenko                  TampU                     13,36             
     9,72   x      12,85  13,36  

2)   Jenna Kulmala                    TampU                     7,15              
     6,57   6,46   6,32   7,15