Tampereen nuorten mestaruuskilpailut 24.08.2017

Tampereen nuorten mestaruuskilpailut
Tampereen Urheilijat -38
24.08.2017

P11 100m
1)   Akseli Keskitalo                 TampPy                    15,40             
2)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    15,45             
3)   Totte Salonen                    TeiskU                    15,54             
4)   Aaro Hartikainen                 TampPy                    15,72             
5)   Onni-Aleksanteri Järvinen        TampU                     16,00             
6)   Samuel Ruohonen                  TampU                     16,13             
7)   Leevi Ortju                      TampPy                    16,17             
8)   Aapo Raunio                      TampU                     16,87             
9)   Viljo Sykkö                      VehmU                     17,19             
10)  Juho Hänninen                    TampU                     17,26             
11)  Aleksi Hänninen                  TampU                     20,70             
     Casper Kvist                     NokU                      DNS               
     Kritte Koskenniemi               TampU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Akseli Keskitalo                 TampPy                    15,40             
2)   Totte Salonen                    TeiskU                    15,54             
3)   Leevi Ortju                      TampPy                    16,17             
4)   Aapo Raunio                      TampU                     16,87             
5)   Viljo Sykkö                      VehmU                     17,19             
6)   Juho Hänninen                    TampU                     17,26             
7)   Aleksi Hänninen                  TampU                     20,70             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    15,45             
2)   Aaro Hartikainen                 TampPy                    15,72             
3)   Onni-Aleksanteri Järvinen        TampU                     16,00             
4)   Samuel Ruohonen                  TampU                     16,13             
     Casper Kvist                     NokU                      DNS               
     Kritte Koskenniemi               TampU                     DNS               


T11 100m
1)   Emmi Mäkinen                     VehmU                     14,36             
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    14,44             
3)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  14,71             
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    14,88             
5)   Miriam Puolimatka                VehmU                     14,92             
6)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      15,04             
7)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  15,18             
8)   Oona Moisio                      TampPy                    15,76             
9)   Zlata Vasylenko                  TampU                     16,14             
10)  Pinja Kykkänen                   VehmU                     16,15             
11)  Emmiina Eho                      TampU                     17,87             
     Hertta Lehto                     TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      15,04             
2)   Oona Moisio                      TampPy                    15,76             
3)   Emmiina Eho                      TampU                     17,87             
     Hertta Lehto                     TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Emmi Mäkinen                     VehmU                     14,36             
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    14,44             
3)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  14,71             
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    14,88             
5)   Miriam Puolimatka                VehmU                     14,92             
6)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  15,18             
7)   Zlata Vasylenko                  TampU                     16,14             
8)   Pinja Kykkänen                   VehmU                     16,15             


P11 1000m
1)   Jesse Riissanen                  TampPy                    3.25,94           
2)   Paavo Mäntyvaara                 TeiskU                    3.29,99           
3)   Jesse Salo                       TampPy                    3.30,57           
4)   Johannes Alarotu                 TeiskU                    3.36,89           
5)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    3.39,78           
6)   Aapo Raunio                      TampU                     3.46,31           
7)   Juho Hänninen                    TampU                     3.46,54           
8)   Samuel Ruohonen                  TampU                     3.54,55           
     Kritte Koskenniemi               TampU                     DNS               
     Casper Kvist                     NokU                      DNS               
     Akseli Aittoniemi                VehmU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jesse Salo                       TampPy                    3.30,57           
2)   Johannes Alarotu                 TeiskU                    3.36,89           
3)   Aapo Raunio                      TampU                     3.46,31           
4)   Samuel Ruohonen                  TampU                     3.54,55           
     Kritte Koskenniemi               TampU                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Jesse Riissanen                  TampPy                    3.25,94           
2)   Paavo Mäntyvaara                 TeiskU                    3.29,99           
3)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    3.39,78           
4)   Juho Hänninen                    TampU                     3.46,54           
     Akseli Aittoniemi                VehmU                     DNS               
     Casper Kvist                     NokU                      DNS               


T11 1000m
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3.33,70           
2)   Emmi Savenius                    VehmU                     3.39,68           
3)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    3.41,75           
4)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  3.51,89           
5)   Viivi Manninen                   KestjNS                   3.57,09           
6)   Vilmiina Virtanen                ViialVa                   4.16,51           
7)   Emilia Nieminen                  TampPy                    4.18,54           
8)   Oona Moisio                      TampPy                    4.38,24           
9)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   4.44,99           
     Hertta Lehto                     TampPy                    DNS               
     Marianne Salmi                   MäntsU                    DNS               
     Miriam Puolimatka                VehmU                     DNS               
     Inka Peltola                     VehmU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3.33,70           
2)   Emmi Savenius                    VehmU                     3.39,68           
3)   Vilmiina Virtanen                ViialVa                   4.16,51           
4)   Oona Moisio                      TampPy                    4.38,24           
5)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   4.44,99           
     Hertta Lehto                     TampPy                    DNS               
     Marianne Salmi                   MäntsU                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    3.41,75           
2)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  3.51,89           
3)   Viivi Manninen                   KestjNS                   3.57,09           
4)   Emilia Nieminen                  TampPy                    4.18,54           
     Inka Peltola                     VehmU                     DNS               
     Miriam Puolimatka                VehmU                     DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    4,05              
     3,51   4,05   3,70   3,98   
                                 

2)   Akseli Keskitalo                 TampPy                    3,69              
     3,58   3,31   3,18   3,69   
                                 

3)   Leevi Ortju                      TampPy                    3,69              
     3,40   3,47   -      3,69   
                                 

4)   Samuel Ruohonen                  TampU                     3,64              
     3,61   3,40   3,64   3,61   
                                 

5)   Onni-Aleksanteri Järvinen        TampU                     3,59              
     3,25   3,59   3,35   3,40   
                                 

6)   Aaro Hartikainen                 TampPy                    3,32              
     3,14   -      3,32   3,27   
                                 

7)   Juho Hänninen                    TampU                     3,13              
     3,03   3,13   3,00   2,95   
                                 

8)   Aapo Raunio                      TampU                     3,12              
     3,06   3,02   2,85   3,12   
                                 

9)   Viljo Sykkö                      VehmU                     3,10              
     3,10   2,46   -      -      
                                 

     Casper Kvist                     NokU                      DNS               
     Kritte Koskenniemi               TampU                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkinen                     VehmU                     4,33              
     4,33   4,08   -      -      
                                 

2)   Emmi Savenius                    VehmU                     4,15              
     4,15   4,02   4,02   4,07   
                                 

3)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 4,09              
     4,03   4,05   2,83   4,09   
                                 

4)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      4,02              
     4,02   3,85   3,66   3,95   
                                 

5)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3,94              
     3,90   3,87   3,94   3,94   
                                 

6)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  3,92              
     3,86   3,83   3,90   3,92   
                                 

7)   Oona Moisio                      TampPy                    3,77              
     3,68   3,77   3,66   3,73   
                                 

8)   Miriam Puolimatka                VehmU                     3,75              
     3,75   3,69   3,62   3,70   
                                 

9)   Emilia Nieminen                  TampPy                    3,74              
     3,74   3,55   3,56   3,42   
                                 

10)  Monamaria Pyhältö                TampPy                    3,72              
     3,69   3,68   3,72   3,53   
                                 

11)  Zlata Vasylenko                  TampU                     3,37              
     2,67   3,29   3,36   3,37   
                                 

12)  Pinja Kykkänen                   VehmU                     3,25              
     3,25   3,14   3,10   3,24   
                                 

13)  Vilmiina Virtanen                ViialVa                   3,19              
     3,17   3,19   3,16   3,19   
                                 

14)  Emmiina Eho                      TampU                     2,89              
     2,63   2,59   2,51   2,89   
                                 

     Charlotte Kajander               NurmijYU                  DNS               
     Hertta Lehto                     TampPy                    DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    10,39             
     -      10,39  9,96   10,13  

2)   Aaro Hartikainen                 TampPy                    6,69              
     6,69   6,39   6,60   6,44   

3)   Samuel Ruohonen                  TampU                     6,15              
     5,65   5,60   6,15   6,13   

4)   Juho Hänninen                    TampU                     5,13              
     4,86   4,86   5,13   4,77   

5)   Viljo Sykkö                      VehmU                     5,00              
     4,59   4,75   -      5,00   

     Casper Kvist                     NokU                      DNS               
     Kritte Koskenniemi               TampU                     DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 11,19             
     10,36  10,58  11,19  10,15  

2)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  10,20             
     9,64   10,20  -      9,65   

3)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  8,78              
     8,40   8,75   8,78   8,70   

4)   Oona Moisio                      TampPy                    6,88              
     6,88   6,88   6,70   -      

5)   Iida Kastarinen                  TampPy                    6,68              
     6,27   6,64   6,68   6,43   

6)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   6,38              
     -      6,10   6,06   6,38   

7)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    5,50              
     5,14   5,33   5,17   5,50   

     Hertta Lehto                     TampPy                    DNS               


P13 100m
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    12,94             
2)   Topias Siiranen                  Tampereen                 13,15             
3)   Mikko Murto                      YlöjU                     13,20             
4)   Patrik Järvinen                  TampPy                    13,72             
5)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  13,87             
6)   Jussi Marttila                   TampU                     13,94             
7)   Konsta Kankainen                 TampPy                    14,09             
8)   Akseli Pitkänen                  TeiskU                    16,05             
9)   Otto Ahonen                      TampPy                    16,71             
     Topias Savitaipale               LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  13,87             
2)   Jussi Marttila                   TampU                     13,94             
3)   Konsta Kankainen                 TampPy                    14,09             
4)   Otto Ahonen                      TampPy                    16,71             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    12,94             
2)   Topias Siiranen                  Tampereen                 13,15             
3)   Mikko Murto                      YlöjU                     13,20             
4)   Patrik Järvinen                  TampPy                    13,72             
5)   Akseli Pitkänen                  TeiskU                    16,05             
     Topias Savitaipale               LempKiYU                  DNS               


T13 100m
1)   Tuuli Ingman                     TampPy                    13,27             
2)   Nadija Vasylenko                 TampU                     13,39             
3)   Sofia Määttä                     RaumU                     13,66             
4)   Anniina Huura                    TampPy                    13,76             
5)   Eerika Heiskala                  TampPy                    13,84             
6)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    13,91             
7)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 13,96             
8)   Emilia Salonen                   VehmU                     14,25             
9)   Serafina Salmi                   TampU                     14,27             
10)  Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 14,35             
11)  Iina Kiviniemi                   VehmU                     14,40             
12)  Sanni Lento                      TampPy                    14,57             
13)  Emilia Jokinen                   VehmU                     14,73             
14)  Ella Leino                       TampU                     14,81             
15)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    14,97             
16)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    14,99             
17)  Sofia Irmla                      TampPy                    15,44             
18)  Kiia Alenius                     TampU                     15,49             
19)  Kia Jokinen                      TampPy                    15,52             
20)  Enna Eho                         TampU                     15,55             
21)  Heta Luoto                       TampPy                    15,65             
22)  Sonja Lahti                      TampPy                    15,89             
23)  Oona Lento                       TampPy                    16,05             
     Iida Kujanpää                    TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,3
1)   Iina Kiviniemi                   VehmU                     14,40             
2)   Sofia Irmla                      TampPy                    15,44             
3)   Kia Jokinen                      TampPy                    15,52             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Sanni Lento                      TampPy                    14,57             
2)   Ella Leino                       TampU                     14,81             
3)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    14,97             
4)   Kiia Alenius                     TampU                     15,49             
5)   Sonja Lahti                      TampPy                    15,89             
6)   Oona Lento                       TampPy                    16,05             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1)   Emilia Salonen                   VehmU                     14,25             
2)   Serafina Salmi                   TampU                     14,27             
3)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 14,35             
4)   Emilia Jokinen                   VehmU                     14,73             
5)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    14,99             
6)   Enna Eho                         TampU                     15,55             
7)   Heta Luoto                       TampPy                    15,65             
     Iida Kujanpää                    TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,4
1)   Tuuli Ingman                     TampPy                    13,27             
2)   Nadija Vasylenko                 TampU                     13,39             
3)   Sofia Määttä                     RaumU                     13,66             
4)   Anniina Huura                    TampPy                    13,76             
5)   Eerika Heiskala                  TampPy                    13,84             
6)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    13,91             
7)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 13,96             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Patrik Järvinen                  TampPy                    3.00,45           
2)   Konsta Manninen                  KestjNS                   3.05,48           
3)   Akseli Pitkänen                  TeiskU                    3.27,37           
4)   Eino Perämaa                     TampPy                    3.29,08           
5)   Otto Ahonen                      TampPy                    3.32,04           
     Onni Lehto                       TampPy                    DNS               


T13 1000m
1)   Nea Niemi                        PorvU                     3.14,64           
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  3.22,23           
3)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 3.27,56           
4)   Serafina Salmi                   TampU                     3.29,84           
5)   Eerika Heiskala                  TampPy                    3.34,38           
6)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    3.38,33           
7)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    3.40,14           
8)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    3.47,54           
9)   Kia Jokinen                      TampPy                    3.56,58           
10)  Heta Luoto                       TampPy                    4.12,98           
     Iida Kujanpää                    TampPy                    DNS               
     Riina Heikkinen                  TampPy                    DNS               
     Tuuli Ingman                     TampPy                    DNS               
     Sanni Lento                      TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Niemi                        PorvU                     3.14,64           
2)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 3.27,56           
3)   Serafina Salmi                   TampU                     3.29,84           
4)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    3.47,54           
5)   Kia Jokinen                      TampPy                    3.56,58           
6)   Heta Luoto                       TampPy                    4.12,98           
     Iida Kujanpää                    TampPy                    DNS               
     Riina Heikkinen                  TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  3.22,23           
2)   Eerika Heiskala                  TampPy                    3.34,38           
3)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    3.38,33           
4)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    3.40,14           
     Sanni Lento                      TampPy                    DNS               
     Tuuli Ingman                     TampPy                    DNS               


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    4,85 +1,3          
     4,31   4,83   4,77   4,85   
     -0,3   +0,2   +1,9   +1,3   

2)   Aleksi Mead                      NokU                      4,59 +0,4          
     x      x      x      4,59   
                          +0,4   

3)   Konsta Kankainen                 TampPy                    4,27 +0,2          
     4,07   4,04   4,27   4,18   
     -0,5   +1,1   +0,2   -1,0   

4)   Patrik Järvinen                  TampPy                    4,12 -0,7          
     x      x      x      4,12   
                          -0,7   

5)   Jussi Marttila                   TampU                     3,95 +0,6          
     -      3,95   3,91   x      
            +0,6   +0,5          

6)   Otto Ahonen                      TampPy                    2,88 +1,1          
     2,88   -      -      -      
     +1,1                        

     Mikko Murto                      YlöjU                     DNS               
     Onni Lehto                       TampPy                    DNS               
     Topias Savitaipale               LempKiYU                  DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Ingman                     TampPy                    4,70 -0,2          
     4,28   4,70   4,59   4,45   
     +0,6   -0,2   +0,3   +0,4   

2)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 4,64 +1,1          
     4,64   4,18   4,38   4,18   
     +1,1   -0,4   +0,3   -0,2   

3)   Sofia Määttä                     RaumU                     4,59 +0,8          
     4,59   4,39   4,44   4,53   
     +0,8   -0,2   +0,7   +0,2   

4)   Nadija Vasylenko                 TampU                     4,57 +0,4          
     4,28   4,50   4,16   4,57   
     +0,2   -0,9   +0,4   +0,4   

5)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 4,47 +0,6          
     4,32   4,47   4,12   4,42   
     +0,5   +0,6   +0,5   +0,3   

6)   Sanni Lento                      TampPy                    4,40 +0,3          
     4,31   4,26   4,20   4,40   
     -0,3   +0,3   +0,3   +0,3   

7)   Eerika Heiskala                  TampPy                    4,38 +0,6          
     4,20   4,38   4,13   4,16   
     +0,2   +0,6   -0,5   +0,3   

8)   Iina Kiviniemi                   VehmU                     4,34 -0,2          
     4,18   4,01   4,09   4,34   
     +0,3   +0,7   +0,2   -0,2   

9)   Emilia Salonen                   VehmU                     4,33 +0,2          
     x      4,33   4,31   4,30   
            +0,2   -0,1   +0,6   

10)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,20 +0,8          
     4,20   4,07   4,04   4,05   
     +0,8   +0,4   +0,2   +0,6   

11)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,18 -0,5          
     4,14   4,18   4,16   4,16   
     +0,2   -0,5   +0,4   +0,1   

12)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    4,11 +0,8          
     4,11   3,86   3,97   
     +0,8   +0,2   +0,2   

13)  Heta Luoto                       TampPy                    3,98 +0,2          
     x      3,98   3,90   3,59   
            +0,2   +0,2   +0,1   

14)  Emilia Jokinen                   VehmU                     3,90 +0,2          
     3,90   3,75   3,53   3,81   
     +0,2   +0,4   +0,5   +0,2   

15)  Enna Eho                         TampU                     3,90 +0,4          
     3,72   3,90   x      
     +0,4   +0,4          

16)  Oona Lento                       TampPy                    3,84 +0,2          
     3,80   3,65   3,84   3,83   
     +0,5   -0,5   +0,2   +0,6   

17)  Kia Jokinen                      TampPy                    3,42 +0,9          
     3,32   3,22   x      3,42   
     +0,8   +0,2          +0,9   

     Anniina Huura                    TampPy                    NM                
     x      x      -      -      
                                 

     Emma Barsk                       TampPy                    DNS               
     Iida Kujanpää                    TampPy                    DNS               
     Malika Vastinesluoma             TampU                     DNS               
     Riina Heikkinen                  TampPy                    DNS               
     Sofia Irmla                      TampPy                    NM                
     x      x      x      x      
                                 

     Sohvi Kenttälä                   VehmU                     DNS               
     Viivi Jokinen                    TampU                     DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    11,34             
     10,50  10,29  11,34  7,81   

2)   Topias Siiranen                  Tampereen                 9,44              
     -      8,92   8,59   9,44   

3)   Jussi Marttila                   TampU                     9,10              
     8,27   8,16   8,81   9,10   

4)   Patrik Järvinen                  TampPy                    8,53              
     7,88   8,28   8,53   8,20   

5)   Otto Ahonen                      TampPy                    7,48              
     7,25   -      7,48   7,25   

     Emil Becker                      TampPy                    DNS               
     Konsta Kankainen                 TampPy                    NM                
     -      -      -      

     Onni Lehto                       TampPy                    DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Silja Rossi                      TampPy                    11,27             
     11,27  11,01  -      10,92  

2)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 10,67             
     10,63  10,58  -      10,67  

3)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    9,53              
     8,67   9,53   8,73   8,64   

4)   Sofia Määttä                     RaumU                     9,12              
     8,41   8,41   9,12   8,98   

5)   Tuuli Ingman                     TampPy                    9,03              
     7,94   -      8,50   9,03   

6)   Emilia Salonen                   VehmU                     8,42              
     7,36   7,81   8,42   7,63   

7)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 8,32              
     -      8,07   7,85   8,32   

8)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    7,06              
     7,06   7,03   5,93   5,63   

9)   Sanni Lento                      TampPy                    6,94              
     6,94   6,35   6,69   6,71   

10)  Heta Luoto                       TampPy                    6,88              
     6,66   6,60   6,88   6,21   

11)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    6,69              
     6,58   6,35   6,57   6,69   

12)  Sonja Lahti                      TampPy                    6,66              
     6,27   6,36   6,66   6,50   

13)  Kia Jokinen                      TampPy                    4,81              
     4,58   4,81   4,58   4,52   

     Alisa Murzich                    TampPy                    DNS               
     Anniina Huura                    TampPy                    DNS               
     Emma Barsk                       TampPy                    DNS               
     Iida Kujanpää                    TampPy                    DNS               
     Viivi Jokinen                    TampU                     DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  13,00             
2)   Kaapo Kankainen                  TampPy                    14,14             
3)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    14,45             
     Aleksi Mead                      NokU                      DNS               
     Ari Mahmoudian                   TampPy                    DNS               
     Joel Turkka                      TampPy                    DNS               
     Pyry Iltanen                     TampPy                    DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Elisa Klemola                    TampU                     14,39             
2)   Olivia Wirtavuori                TampU                     15,17             
     Anna Pyykkö                      OrivPo                    DNS               
     Arlea Koskenniemi                TampU                     DNS               
     Stacy Mushiete                   TampU                     DNS               


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Konsta Mäntyvaara                TeiskU                    3.02,66           
2)   Kaapo Kankainen                  TampPy                    3.34,99           


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Maria Peltoniemi                 TampPy                    3.34,42           


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  4,24 +0,6          
     x      4,24   4,11   -      
            +0,6   -0,2          

     Eliel Nikkola                    VehmU                     3,85 -0,5          
     3,47   x      3,63   3,85   
     +0,7          -1,3   -0,5   

     Kaapo Kankainen                  TampPy                    DNS               


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anniina Murtonen                 TampU                     4,31 +0,6          
     x      4,06   4,15   4,31   
            +0,3   +2,2   +0,6   

2)   Olivia Wirtavuori                TampU                     4,13 +1,3          
     4,10   3,92   3,95   4,13   
     -0,5   +0,4   -0,4   +1,3   

     Anna Pyykkö                      OrivPo                    DNS               
     Arlea Koskenniemi                TampU                     DNS               
     Stacy Mushiete                   TampU                     DNS               


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kaapo Kankainen                  TampPy                    10,10             
     -      -      9,78   10,10  

2)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    9,31              
     -      8,48   8,96   9,31   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elli Salonen                     TampU                     9,52              
     8,95   9,05   8,88   9,52   

2)   Arlea Koskenniemi                TampU                     9,03              
     8,35   8,59   9,03   8,74   




 

© 2017 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.37 - 24.08.2017 22:24:07