XXV Hervannan Juhlakilpailut 3.9.2017 ja HämSYn pm 10 000m


XXV Hervannan Juhlakilpailut + HämSYn pm 10 000m
Tampereen Urheilijat -38
03.09.2017 

-------------------------------------------------------------------------

HämSYn pm 10 000m
Tampereen Urheilijat -38
03.09.2017

pm-M 10000m
Loppukilpailu
1)   Lassi Hopeasalo                  TeivoSt                   34.55,31          
2)   Riku-Antti Naskali               LempKiYU                  35.59,74          
3)   Joona Sointu                     VesilVi                   38.21,68          
     Eero Grönlund                    KalVa                     37.50,05          
     Janar Mai                        Silveston                 35.21,08          
     Janne Niemi                      JanJa                     33.13,83          
     Joona Malmi                      HKV                       40.36,61          
     Marko Tuokko                     NaantLöy                  32.17,69          
     Tomi Immonen                     RunClub                   36.00,74          

pm-N 10000m
Loppukilpailu
1)   Saara Kauranen                   HämeenlTa                 37.58,14          
2)   Minna Juusela                    TampPy                    40.09,21          
-------------------------------------------------------------------------
XXV Hervannan Juhlakilpailut
Tampereen Urheilijat -38
03.09.2017 

M 10000m
Loppukilpailu
1)   Marko Tuokko                     NaantLöy                  32.17,69          
2)   Janne Niemi                      JanJa                     33.13,83
3)   Lassi Hopeasalo                  TeivoSt                   34.55,31
4)   Janar Mai                        Silveston                 35.21,08           
5)   Riku-Antti Naskali               LempKiYU                  35.59,74          
6)   Tomi Immonen                     RunClub                   36.00,74          
7)   Eero Grönlund                    Kalannin Vankka           37.50,05
8)   Joona Sointu                     VesilVi                   38.21,68          
9)   Joona Malmi                      HKV                       40.36,61          

N 10000m
Loppukilpailu
1)   Saara Kauranen                   HämeenlTa                 37.58,14
2)   Minna Juusela                    TampPy                    40.09,21         

M 200m
1)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    22,46             
2)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  22,50             
3)   Julius Lehto                     TampU                     23,26             
4)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   23,37             
5)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    23,80             
6)   Aku Kallio                       LempKiYU                  24,28             
7)   Niklas Kivipuro                  TampU                     24,30             
8)   Joni Ruokaismäki                 OrivPo                    24,56             
9)   Roope Turunen                    IkaalU                    24,57             
10)  Aaro Auvinen                     TampPy                    25,09             
     Iiro Surkka                      JyväskKU                  DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Julius Lehto                     TampU                     23,26             
2)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    23,80             
3)   Joni Ruokaismäki                 OrivPo                    24,56             
4)   Roope Turunen                    IkaalU                    24,57             
5)   Aaro Auvinen                     TampPy                    25,09             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    22,46             
2)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  22,50             
3)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   23,37             
4)   Aku Kallio                       LempKiYU                  24,28             
5)   Niklas Kivipuro                  TampU                     24,30             
     Iiro Surkka                      JyväskKU                  DNS               

N 200m
1)   Noora Toivo                      ToijVau                   25,16             
2)   Laura Andberg                    HKV                       25,26             
3)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,09             
4)   Mikaela Levo                     IkaalU                    26,27             
5)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    26,83             
6)   Essi Syrjälä                     TampPy                    27,36             
7)   Nadija Vasylenko                 TampU                     27,58             
8)   Merette Koskenniemi              TampU                     27,96             
9)   Sofia Tabit                      HelsTa                    30,44             
     Kerttu Niinimäki                 ViialVa                   DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Essi Syrjälä                     TampPy                    27,36             
2)   Nadija Vasylenko                 TampU                     27,58             
3)   Merette Koskenniemi              TampU                     27,96             
4)   Sofia Tabit                      HelsTa                    30,44             
     Kerttu Niinimäki                 ViialVa                   DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Noora Toivo                      ToijVau                   25,16             
2)   Laura Andberg                    HKV                       25,26             
3)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,09             
4)   Mikaela Levo                     IkaalU                    26,27             
5)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    26,83             

M 800m
Loppukilpailu
1)   Kalle Raitala                    KoskKai                   2.00,58           
2)   Benjamin Heinonen                TampPy                    2.05,48           
3)   Joonas Kuisma                    TaMK                      2.24,31           
     Aleksi Kuusinen                  TampPy                    DNS               

N 800m
Loppukilpailu
1)   Katri Djerf                      RunClub                   2.31,46           
2)   Veronika Virtapohja              TampPy                    2.37,75           
3)   Piia-Riina Rukakoski             TampPy                    2.41,46           
4)   Maija Marttila                   TampU                     3.08,04           
     Melanie Soukko                   IkaalU                    DNS               

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Riku Valtonen                    HKV                       6,34 +1,3          
     6,25   6,18   x      6,34   6,23   4,92   
     +1,8   +1,2   +0,9   +1,3   +2,3   +2,1   

2)   Teemu Salminen                   ToijVau                   5,51 +2,0          
     5,23   5,46   x      5,26   5,51   5,42   
     +0,5   +1,0   +1,3   +2,4   +2,0   +1,9   

N Pituus
Loppukilpailu
1)   Maija Marttila                   TampU                     4,49 +1,2          
     4,32   4,10   4,34   4,35   4,49   4,43   
     +1,0   +1,7   +1,3   +1,4   +1,2   +1,9   

2)   Silja Laaksonen                  HelsTa                    4,49 +2,3  NM +1,1 
     x      x      x      4,49   x      x      
     +3,0   +1,1   +1,7   +2,3   +2,5   +0,4   

3)   Kiia Alenius                     TampU                     3,69 +0,9          
     3,54   x      x      3,58   3,61   3,69   
     +0,7   +1,5   +1,7   +2,3   +3,0   +0,9   

M Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Laasala                    ToijVau                   11,28             
     x      10,63  11,19  11,28  11,24  10,77  

2)   Timo-Pekka Koivuniemi            ToijVau                   11,16             
     11,16  10,64  10,40  10,97  10,52  10,65  

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Melanie Soukko                   IkaalU                    9,27              
     9,27   x      8,90   x      9,10   9,22   

2)   Elli Salonen                     TampU                     7,51              
     7,11   7,16   7,16   7,42   7,51   7,47   

     Anna Niskala                     LänsiUU                   DNS               

P7 40m
Alkuerät
1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     7,53              
2)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,67              
3)   Nici Salonen                     PadasjY                   8,32              
4)   Aleksi Hänninen                  TampU                     8,46              
5)   Eero Hänninen                    TampU                     11,35             

T7 40m
Alkuerät
1)   Iina Kause                       PorinYU                   7,65              

P7 Pituus
Alkuerät
1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     3,16              
     3,06   3,16   3,05   3,01   3,06   
                                        

2)   Nici Salonen                     PadasjY                   2,62              
     2,23   2,36   2,50   2,52   2,60   2,62   
                                               

3)   Aleksi Hänninen                  TampU                     2,26              
     2,06   x      2,11   2,18   2,06   2,26   
                                               

4)   Eero Hänninen                    TampU                     1,12              
     x      0,95   1,00   0,77   0,95   1,12   
                                               

T7 Pituus
Alkuerät
1)   Iina Kause                       PorinYU                   2,94              
     2,94   2,83   2,83   2,70   2,84   2,86   
                                               

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    6,59              
2)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    6,85              
3)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    6,95              
4)   Lauri Jokinen                    PälkLL                    7,19              
5)   Valtteri Vigren                  TampU                     7,59              

T9 40m
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    6,65              
2)   Ella Kurula                      IkaalU                    6,79              
3)   Neea Keso                        TampPy                    6,86              
4)   Neea Alitalo                     IkaalU                    7,11              
5)   Maija Santanen                   JanJa                     7,17              
6)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    7,19              
7)   Noora Moisio                     TampPy                    7,50              
8)   Roosa Aulamo                     TampPy                    7,60              
9)   Emilia Leino                     TampU                     7,87              

Alkuerät erä 1
1)   Neea Alitalo                     IkaalU                    7,11              
2)   Noora Moisio                     TampPy                    7,50              
3)   Roosa Aulamo                     TampPy                    7,60              
4)   Emilia Leino                     TampU                     7,87              

Alkuerät erä 2
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    6,65              
2)   Ella Kurula                      IkaalU                    6,79              
3)   Neea Keso                        TampPy                    6,86              
4)   Maija Santanen                   JanJa                     7,17              
5)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    7,19              

P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    3.42,27           
2)   Eliel Kärkkäinen                 IkaalU                    3.55,70           
3)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  3.58,14           
4)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  4.04,95           
5)   Valtteri Vigren                  TampU                     4.36,25           

T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       3.57,56           
2)   Vilma Luontila                   TampPy                    3.59,92           
3)   Iina Kause                       PorinYU                   4.05,12           
4)   Maija Santanen                   JanJa                     4.22,74           

P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    7,72              
     7,53   7,56   7,72   6,94   7,21   6,87   

2)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    7,16              
     6,89   6,83   6,89   7,00   7,16   6,40   

3)   Valtteri Vigren                  TampU                     5,01              
     4,08   5,01   4,94   x      x      x      

T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Neea Keso                        TampPy                    6,77              
     5,08   5,91   6,77   5,80   6,26   6,02   

2)   Vilma Luontila                   TampPy                    6,39              
     6,06   6,30   6,39   5,57   5,59   5,72   

3)   Roosa Aulamo                     TampPy                    5,97              
     5,97   5,50   4,56   5,21   5,40   5,23   

4)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    5,45              
     5,08   5,45   5,21   4,39   5,06   5,43   

5)   Ella Kurula                      IkaalU                    5,31              
     5,31   5,05   4,99   4,66   4,27   4,95   

6)   Iina Kause                       PorinYU                   4,32              
     4,26   4,10   4,22   4,32   4,03   4,15   

7)   Petra Rosnell                    TampU                     3,76              
     3,60   x      3,76   3,26   3,37   3,48   

P11 60m
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  8,99              
2)   Vikke-Valtteri Anttila           TeiskU                    9,10              
3)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     9,27              
4)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,81              
5)   Kritte Koskenniemi               TampU                     9,87              
6)   Samuel Ruohonen                  TampU                     10,04             
7)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  10,14             
8)   Aapo Raunio                      TampU                     10,35             
9)   Juho Hänninen                    TampU                     10,85             
     Totte Salonen                    TeiskU                    DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Kritte Koskenniemi               TampU                     9,87              
2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     10,04             
3)   Aapo Raunio                      TampU                     10,35             
4)   Juho Hänninen                    TampU                     10,85             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  8,99              
2)   Vikke-Valtteri Anttila           TeiskU                    9,10              
3)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     9,27              
4)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,81              
5)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  10,14             
     Totte Salonen                    TeiskU                    DNS               

T11 60m
1)   Miriam Puolimatka                VehmU                     9,00              
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,02              
3)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 9,11              
4)   Anni Forss                       TampPy                    9,49              
5)   Oona Moisio                      TampPy                    9,63              
6)   Celina Salonen                   PadasjY                   9,97              
7)   Zlata Vasylenko                  TampU                     10,16             
8)   Tinja Kenttälä                   VehmU                     10,16             
9)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,17             
10)  Ella Kause                       PorinYU                   10,23             
11)  Jenna Kulmala                    TampU                     10,65             
     Senja Norontaus                  SuolU                     DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,8
1)   Anni Forss                       TampPy                    9,49              
2)   Celina Salonen                   PadasjY                   9,97              
3)   Zlata Vasylenko                  TampU                     10,16             
4)   Tinja Kenttälä                   VehmU                     10,16             
5)   Ella Kause                       PorinYU                   10,23             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Miriam Puolimatka                VehmU                     9,00              
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,02              
3)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 9,11              
4)   Oona Moisio                      TampPy                    9,63              
5)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,17             
6)   Jenna Kulmala                    TampU                     10,65             
     Senja Norontaus                  SuolU                     DNS               

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    3.22,48           
2)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     3.28,67           
3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   3.35,26           
4)   Vikke-Valtteri Anttila           TeiskU                    3.39,34           
5)   Samuel Ruohonen                  TampU                     3.39,96           
6)   Kritte Koskenniemi               TampU                     3.41,09           
7)   Johannes Alarotu                 TeiskU                    3.43,90           
8)   Aapo Raunio                      TampU                     3.47,45           
9)   Juho Hänninen                    TampU                     3.50,69           
10)  Aleksi Salminen                  TeiskU                    3.51,89           
     Aarne Kalela                     LempKiYU                  DNS               
     Totte Salonen                    TeiskU                    DNS               

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3.28,81           
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    3.31,83           
3)   Ella Kause                       PorinYU                   3.39,25           
4)   Miriam Puolimatka                VehmU                     3.44,85           
5)   Martta Laine                     ValkHa                    3.51,09           
6)   Celina Salonen                   PadasjY                   3.56,76           
7)   Ella Mikkola                     TampPy                    4.22,83           
8)   Oona Kokko                       TampPy                    4.44,81           
     Iina Niemelä                     LempKiYU                  DNS               

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vikke-Valtteri Anttila           TeiskU                    133               
     100    105    110    115    118    121    124    127    130    133    135    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  130               
     110    115    118    121    124    127    130    133    
     o      o      xo     o      o      o      o      xxx    

3)   Kritte Koskenniemi               TampU                     124               
     90     95     100    105    110    115    118    121    124    127    
     o      -      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Samuel Ruohonen                  TampU                     118               
     110    115    118    121    
     o      o      xo     xxx    

5)   Joel Peltonen                    PorinTa                   115               
     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Oula Vuori                       TampPy                    105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

7)   Aapo Raunio                      TampU                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

8)   Juho Hänninen                    TampU                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anni Forss                       TampPy                    130               
     115    118    121    124    127    130    133    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Ella Mikkola                     TampPy                    130               
     105    110    115    118    121    124    127    130    133    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Martta Laine                     ValkHa                    124               
     100    105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Oona Moisio                      TampPy                    124               
     115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Helmi Haavisto                   NokU                      124               
     100    105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      xxo    o      o      xxx    

6)   Miriam Puolimatka                VehmU                     121               
     110    115    118    121    124    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     121               
     100    105    110    115    118    121    124    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    118               
     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Senja Norontaus                  SuolU                     110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     xo     xx-    

10)  Jenna Kulmala                    TampU                     100               
     95     100    105    
     xo     o      xxx    

     Celina Salonen                   PadasjY                   NH                
     100    
     xxx    

     Jenni Väänänen                   HämeenlTa                                   
     95     
     DNS    

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  39,98             
     x      39,98  x      x      x      x      

2)   Vikke-Valtteri Anttila           TeiskU                    34,51             
     29,23  30,87  28,98  30,20  x      34,51  

3)   Johannes Alarotu                 TeiskU                    28,84             
     23,59  24,01  26,84  28,84  28,84  28,81  

4)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     28,07             
     x      23,63  23,37  26,08  28,07  x      

5)   Kritte Koskenniemi               TampU                     22,00             
     21,94  22,00  21,01  19,06  x      20,72  

6)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  19,76             
     19,46  19,23  19,76  x      x      x      

7)   Samuel Ruohonen                  TampU                     14,76             
     11,79  14,76  11,29  12,70  10,75  12,19  

8)   Juho Hänninen                    TampU                     13,32             
     12,69  12,88  12,22  13,32  13,32  10,90  

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   26,79             
     23,69  24,91  23,98  26,79  24,55  24,46  

2)   Martta Laine                     ValkHa                    26,77             
     18,26  26,77  25,60  -      22,70  25,46  

3)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     25,14             
     19,20  23,38  22,98  23,79  21,40  25,14  

4)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 23,00             
     23,00  19,82  22,04  18,91  20,88  x      

5)   Eevi Vatka                       ToijVau                   20,77             
     17,68  x      18,86  19,64  19,66  20,77  

6)   Oona Kokko                       TampPy                    15,13             
     10,68  15,13  11,34  9,31   11,86  14,11  

7)   Helmi Haavisto                   NokU                      14,35             
     x      11,00  14,35  10,48  12,79  8,75   

8)   Miriam Puolimatka                VehmU                     13,65             
     13,20  13,65  x      10,46  12,25  9,50   

9)   Celina Salonen                   PadasjY                   12,15             
     10,44  8,98   10,55  12,15  11,33  12,15  

     Senja Norontaus                  SuolU                     DNS               

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Miki Likander                    LappUM                    8,04              
2)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    8,38              
3)   Jussi Marttila                   TampU                     8,74              
     Aleksi Kuusinen                  TampPy                    7,13              
     Aleksi Mead                      NokU                      DNS               

T13 60m
1)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,53              
2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,64              
3)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    8,65              
4)   Iina Kiviniemi                   VehmU                     8,84              
5)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    9,12              
6)   Emma Barsk                       TampPy                    9,18              
7)   Ella Leino                       TampU                     9,27              
8)   Kiia Alenius                     TampU                     9,33              
9)   Neea Suhonen                     ViialVa                   9,48              
10)  Alisa Murzich                    TampPy                    9,63              
11)  Viivi Jokinen                    TampU                     10,24             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Emma Barsk                       TampPy                    9,18              
2)   Kiia Alenius                     TampU                     9,33              
3)   Alisa Murzich                    TampPy                    9,63              
4)   Viivi Jokinen                    TampU                     10,24             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,53              
2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,64              
3)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    8,65              
4)   Iina Kiviniemi                   VehmU                     8,84              
5)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    9,12              
6)   Ella Leino                       TampU                     9,27              
7)   Neea Suhonen                     ViialVa                   9,48              

P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Akseli Pitkänen                  TeiskU                    3.21,20           
2)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.40,20           

T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Serafina Salmi                   TampU                     3.25,78           
2)   Adele Vainio                     IkaalU                    3.25,83           
3)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  3.31,32           
4)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    3.32,92           
5)   Viveka Kuivalahti                VehmU                     3.35,80           
6)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    3.52,19           
7)   Tuuli Murtoniemi                 NokU                      4.01,02           

P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jussi Marttila                   TampU                     138               
     120    125    130    134    138    141    
     o      xo     xxo    xo     o      xxx    

2)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    130               
     120    125    130    134    
     o      xo     o      xxx    

     Aleksi Mead                      NokU                                        
     120    
     DNS    

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elli Salonen                     TampU                     133               
     120    125    130    133    136    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    133               
     115    120    125    130    133    136    
     o      o      xo     xxo    o      xxx    

3)   Ella Leino                       TampU                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Viivi Jokinen                    TampU                     125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

5)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

6)   Alisa Murzich                    TampPy                    120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Emma Barsk                       TampPy                    105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miki Likander                    LappUM                    47,42             
     47,09  42,55  42,58  47,42  46,85  46,07  

2)   Samu Kauppi                      TammRy                    37,45             
     x      34,25  37,45  x      27,84  28,95  

3)   Vili Välimäki                    TammRy                    35,49             
     32,58  35,19  35,49  32,42  30,86  31,21  

4)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    33,39             
     32,10  31,15  33,39  x      29,46  29,96  

5)   Pyry Selin                       KerU                      32,94             
     29,79  29,21  32,07  31,59  32,64  32,94  

6)   Martti Lahtinen                  IkurinVi                  27,11             
     23,98  27,11  23,23  24,89  25,07  25,67  

7)   Jussi Marttila                   TampU                     24,10             
     20,96  24,10  23,04  22,64  23,46  19,49  

     Miika Niemelä                    LempKiYU                  DNS               

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kristiina Laitinen               LempKiYU                  31,46             
     x      30,55  27,50  31,46  27,56  30,40  

2)   Neea Suhonen                     ViialVa                   26,93             
     25,58  26,74  26,93  26,76  x      24,69  

3)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  21,62             
     21,62  20,15  18,56  19,41  20,42  21,21  

4)   Salla Korpi                      IkurinVi                  18,40             
     15,16  18,40  13,98  14,55  16,00  16,86  

5)   Viivi Jokinen                    TampU                     15,84             
     13,44  13,75  14,70  15,84  14,26  14,88  

6)   Emma Barsk                       TampPy                    13,91             
     13,88  13,91  12,38  12,80  10,92  x      

7)   Tuuli Murtoniemi                 NokU                      12,04             
     10,35  11,84  10,57  12,04  10,46  10,72  

8)   Alisa Murzich                    TampPy                    8,34              
     7,95   x      6,71   8,33   7,67   8,34   

     Jenni Sormunen                   IkaalU                    DNS               

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Jimi Koivuniemi                  IkaalU                    12,80             
2)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     14,86             
     Aleksi Mead                      NokU                      DNS               

T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Nadija Vasylenko                 TampU                     13,43             
2)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,63             
3)   Virpi Nikkilä                    KangU                     13,77             
4)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   14,92             
     Janika Jokinen                   TampU                     DNS               
     Stiina Kokkonen                  TampU                     DNS               

P15 800m

T15 800m
Loppukilpailu
1)   Hanna Laitila                    YlöjU                     2.46,58           
2)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   2.51,49           
     Ea Vuori                         MäntsU                    DNS               
     Kerttu Niinimäki                 ViialVa                   DNS               

P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jimi Koivuniemi                  IkaalU                    10,11 +1,4          
     x      10,00  9,74   9,77   10,11  9,82   
     +0,9   +1,1   +1,0   +1,1   +1,4   +1,3   

2)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  9,44 +0,7          
     x      x      8,26   9,44   x      x      
     +0,4   +0,9   +1,2   +0,7   +1,7   +0,9   

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Janika Jokinen                   TampU                     10,68 +2,3  9,76 +0,9
     9,76   x      10,68  10,60  x      x      
     +0,9   +1,7   +2,3   +3,1   +0,6   +1,6   

2)   Stiina Kokkonen                  TampU                     10,37 +2,0          
     10,06  10,37  9,98   10,29  10,07  9,83   
     +2,0   +2,0   +0,5   +2,8   +0,8   +1,7   

3)   Virpi Nikkilä                    KangU                     9,86 +0,5          
     9,62   9,49   x      9,86   x      9,70   
     +1,3   +0,8   +0,9   +0,5   +1,4   +2,0   

4)   Anniina Murtonen                 TampU                     9,57 +3,0  9,34 +1,1
     9,04   9,03   9,34   9,38   9,20   9,57   
     +0,6   +1,5   +1,1   +2,8   +1,0   +3,0   

5)   Linnea Sauramäki                 VehmU                     9,51 +1,0          
     9,49   x      9,49   9,51   x      9,33   
     +0,6   +1,7   +0,7   +1,0   +1,0   +1,3   

6)   Ronja Haavisto                   NokU                      8,91 +2,3  8,82 +0,7
     8,65   8,60   8,82   x      8,91   x      
     +2,2   +1,4   +0,7   +1,0   +2,3   +1,3   

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Suvi Savolainen                  KangU                     40,94             
     36,72  38,70  40,94  36,47  x      33,98  

2)   Siiri Elomaa                     TampPy                    40,57             
     x      37,02  38,24  37,56  x      40,57  

3)   Stiina Kokkonen                  TampU                     28,08             
     25,44  24,35  22,10  24,66  28,08  27,17  

4)   Inka Vatka                       ToijVau                   26,12             
     22,29  26,12  22,74  25,91  24,37  -      

5)   Elli Salonen                     TampU                     22,58             
     19,29  19,46  22,58  19,32  20,26  18,88  

6)   Janika Jokinen                   TampU                     20,74             
     19,13  17,02  18,45  20,74  18,96  20,32  

M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Elias Ketoja                     TampU                     11,63             
2)   Jesse Kivipuro                   TampU                     11,91             

N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Iida Hämäläinen                  Helsingin Tarmo           14,38             

M17 800m
Loppukilpailu
1)   Henrik Hihnala                   TampPy                    2.24,98           

N17 800m
Loppukilpailu
1)   Emma Pasanen                     LahdA                     2.31,18           

M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elias Ketoja                     TampU                     5,98 +0,7          
     5,98   4,43   5,80   x      5,68   5,78   
     +0,7   +0,9   +0,8   +2,4   +0,4   +0,7   

N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Teresa Pollari                   HIFK                      4,98 +2,3  4,83 +0,8
     4,83   4,81   4,66   4,76   4,98   4,83   
     +0,8   +1,7   +2,3   +1,0   +2,3   +0,3   

2)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    4,60 +2,4  4,55 +1,0
     x      4,60   x      x      x      4,55   
     +1,1   +2,4   +2,9   +1,0   +2,0   +1,0   

3)   Anniina Murtonen                 TampU                     4,17 +1,2          
     4,17   4,11   4,07   4,00   4,15   3,97   
     +1,2   +1,8   +1,6   +0,6   +3,1   +2,1   

4)   Josefina Salmi                   IkaalU                    4,17 +2,3  4,08 +0,7
     x      4,08   4,04   3,98   4,14   4,17   
     +0,7   +0,7   +0,4   +2,0   +2,2   +2,3   

5)   Jasmiina Tuomiranta              TampU                     4,14 -0,1          
     4,14   x      x      4,07   2,92   4,04   
     -0,1   +1,8   +2,4   +2,1   +3,1   +0,7   

     Matilda Koponen                  ViialVa                   DNS               

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jonna Sainio                     TampPy                    36,12             
     x      34,73  36,12  35,04  x      x      

M19 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Iikka Alingue                    JanJa                     11,27             
2)   Juho Rönkä                       JanJa                     11,42             

N19 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     12,64             
2)   Nella Tuuri                      LapVi                     13,51             
3)   Maija Marttila                   TampU                     15,39             

M19 400m
Loppukilpailu
1)   Teemu Peltola                    LängelmU                  54,62             
     Santeri Tanner                   LänsiUU                   DNF               

N19 400m
Loppukilpailu
1)   Maija Marttila                   TampU                     1.12,56           
2)   Ella Leino                       TampU                     1.15,10           

Yleisölaji M lentävä 10m

1)   Teemu Salminen                                             1,21              
2)   Lauri Laasala                                              1,23              
3)   Jukka-Pekka Raunio                                         1,32              
4)   Jussi Hänninen                                             1,33              
5)   Pasi Lehto                                                 1,47              

Yleisölaji N lentävä 10m

1)   Lotta Luontila                                             1,51              
2)   Mia Lehto                                                  1,59              
3)   Elina Luontila                                             1,59              
4)   Piritta Raunio                                             1,74              

Yleisölaji P15 lentävä 10m

1)   Julius Lehto                                               1,16              

Yleisölaji P11 lentävä 10m

1)   Kritte Koskenniemi                                         1,51              
2)   Samuel Ruohonen                                            1,62              
3)   Juho Hänninen                                              1,68              

Yleisölaji P9 lentävä 10m

1)   Aapo Raunio                                                1,54              
2)   Aleksi Hänninen                                            2,11              

Yleisölaji T7 lentävä 10m

1)   Iisa Raunio                                                2,02              

© 2017 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.37 - 03.09.2017 20:48:40