Pirkanmaan avoimet nuorten hallikisat 8.2.2020

Pirkanmaan avoimet nuorten hallikisat

Tampereen Urheilijat -38

08.02.2020


P15 60m

Loppukilpailu

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     7,64              

2)   Santtu Kalliomäki                NokU                      7,77              

3)   Elias Sireni                     YlöjU                     7,81              

4)   Akseli Mäkelä                    IkaalU                    7,93              

5)   Juho Talvitie                    TampPy                    7,99              

6)   Nuutti Ahtola                    ValK                      8,03              

7)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  8,33              

     Lauri Kylmäpuro                  HKV                       DNS               


1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     7,64              

2)   Santtu Kalliomäki                NokU                      7,77              

3)   Elias Sireni                     YlöjU                     7,81              

4)   Akseli Mäkelä                    IkaalU                    7,93              

5)   Juho Talvitie                    TampPy                    7,99              

6)   Nuutti Ahtola                    ValK                      8,03              

7)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  8,33              

     Lauri Kylmäpuro                  HKV                       DNS               



Alkuerät erä 1

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     7,65q             

2)   Santtu Kalliomäki                NokU                      7,77q             

3)   Nuutti Ahtola                    ValK                      8,04q             

4)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       8,17q             

5)   Aapo Raunio                      TampU                     9,40              

     Oliver Pohtio                    YlöjU                     DNS               


Alkuerät erä 2

1)   Elias Sireni                     YlöjU                     7,88q             

2)   Juho Talvitie                    TampPy                    7,96q             

3)   Akseli Mäkelä                    IkaalU                    7,97q             

4)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  8,29q             

5)   Noel Saarinen                    TampU                     8,61              

6)   Juho Touru                       ForssSa                   8,76              

7)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     9,17              

8)   Samuel Ruohonen                  TampU                     9,20              



T15 60m

Loppukilpailu

1)   Emmi Mäkinen                     VehU                      8,11              

2)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   8,20              

3)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    8,27              

4)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,34              

5)   Sara Ahlfors                     HIFK                      8,41              

6)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,45              

7)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,51              

8)   Roosa Myllymäki                  TampPy                    8,68              


1)   Emmi Mäkinen                     VehU                      8,11              

2)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   8,20              

3)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    8,27              

4)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,34              

5)   Sara Ahlfors                     HIFK                      8,41              

6)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,45              

7)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,51              

8)   Roosa Myllymäki                  TampPy                    8,68              



Alkuerät erä 1

1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,37q             

2)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,42q             

3)   Sara Ahlfors                     HIFK                      8,47q             

4)   Vilma Pietilä                    TampPy                    8,80              

5)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  8,98              


Alkuerät erä 2

1)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    8,28q             

2)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   8,30q             

3)   Roosa Myllymäki                  TampPy                    8,62q             

4)   Anni Kantola                     TampPy                    8,66              

5)   Laura Touru                      ForssSa                   8,95              

     Iida Kastarinen                  TampPy                    DNS               


Alkuerät erä 3

1)   Emmi Mäkinen                     VehU                      8,12q             

2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,37q             

3)   Miriam Puolimatka                VehU                      8,90              

4)   Pinja Kukko                      LeKi                      8,91              

5)   Susanna Sibakov                  VU                        9,14              

     Sari Pikkarainen                 JanJa                     9,23              



P15 200m

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     24,58             

2)   Juho Talvitie                    TampPy                    25,41             

3)   Santeri Haapamäki                TampPy                    25,48             

4)   Elias Sireni                     YlöjU                     25,69             

5)   Mikael Lahdensuo                 TampPy                    26,04             

6)   Nuutti Ahtola                    ValK                      26,37             

7)   Juho Touru                       ForssSa                   28,50             

8)   Samuel Ruohonen                  TampU                     29,89             

9)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     31,20             

10)  Aapo Raunio                      TampU                     32,33             

     Oliver Pohtio                    YlöjU                     DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Samuel Ruohonen                  TampU                     29,89             

2)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     31,20             

3)   Aapo Raunio                      TampU                     32,33             


Loppukilpailu erä 2

1)   Mikael Lahdensuo                 TampPy                    26,04             

2)   Nuutti Ahtola                    ValK                      26,37             

3)   Juho Touru                       ForssSa                   28,50             

     Oliver Pohtio                    YlöjU                     DNS               


Loppukilpailu erä 3

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     24,58             

2)   Juho Talvitie                    TampPy                    25,41             

3)   Santeri Haapamäki                TampPy                    25,48             

4)   Elias Sireni                     YlöjU                     25,69             



T15 200m

1)   Vivian Tran                      HIFK                      25,61             

2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  25,99             

3)   Siiri Siirtola                   HKV                       26,82             

4)   Sara Takala                      SeSU                      27,24             

5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    27,64             

6)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   27,94             

7)   Maria Pukkila                    PorinTa                   28,61             

8)   Laura Touru                      ForssSa                   28,72             

9)   Martta Valtonen                  EspTa                     29,41             

10)  Kiia Alenius                     TampU                     29,66             

11)  Mila Jokinen                     VammsVoi                  29,99             

12)  Miriam Puolimatka                VehU                      30,03             

13)  Erica Syrjälä                    TamR                      30,18             

14)  Susanna Sibakov                  VU                        30,50             

     Iida Kastarinen                  TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Martta Valtonen                  EspTa                     29,41             

2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  29,99             

3)   Erica Syrjälä                    TamR                      30,18             

4)   Susanna Sibakov                  VU                        30,50             


Loppukilpailu erä 2

1)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   27,94             

2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   28,61             

3)   Laura Touru                      ForssSa                   28,72             

4)   Kiia Alenius                     TampU                     29,66             

5)   Miriam Puolimatka                VehU                      30,03             


Loppukilpailu erä 3

1)   Vivian Tran                      HIFK                      25,61             

2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  25,99             

3)   Siiri Siirtola                   HKV                       26,82             

4)   Sara Takala                      SeSU                      27,24             

5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    27,64             

     Iida Kastarinen                  TampPy                    DNS               



P15 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Antti Sainio                     TampPy                    8,34              

2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       9,15              

3)   Jesse Riissanen                  TampPy                    9,17              

4)   Santeri Haapamäki                TampPy                    9,53              

5)   Niklas Piirainen                 TampPy                    10,72             



T15 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Siiri Siirtola                   HKV                       8,93              

2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,12              

3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  9,29              

4)   Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                9,32              

5)   Anni Kantola                     TampPy                    9,57              

6)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 9,84              

7)   Oona Lento                       TampPy                    10,39             

8)   Martta Valtonen                  EspTa                     10,89             



P15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Akseli Mäkelä                    IkaalU                    11,59             

     11,23  x     x      x      x     11,59  


2)   Juho Touru                       ForssSa                   10,91             

     10,62  10,20 10,45  10,91  10,17 10,48  




T15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ella Mäntylä                     VähV                      14,20             

     13,36  13,79 x      x      14,20 13,70  


2)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 11,60             

     10,92  11,40 11,32  11,50  x     11,60  


3)   Anni Kantola                     TampPy                    8,56              

     8,56   6,93  8,02   7,22   7,26  7,93   


4)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    7,96              

     7,36   7,75  7,76   7,96   x     7,31   


5)   Veera Rantala                    LeKi                      7,44              

     6,43   7,44  7,16   6,67   7,19  7,42   


6)   Pinja Kukko                      LeKi                      7,18              

     7,18   6,80  6,90   6,73   x     6,64   


7)   Eveliina Rantala                 PorinTa                   6,18              

     5,52   5,72  5,88   5,68   6,18  5,49   




M17 60m

Loppukilpailu

1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,44              

2)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       7,47              

3)   Aapo Nikkola                     HKV                       7,57              

4)   Mikko Murto                      YlöjU                     7,66              

5)   Arttu Heilala                    RaaV                      7,70              

6)   Simo Piirainen                   KaiV                      7,91              

7)   Joel Sillanpää                   LeKi                      7,92              

8)   Oskar Toomet                     TampPy                    7,96              


1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,44              

2)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       7,47              

3)   Aapo Nikkola                     HKV                       7,57              

4)   Mikko Murto                      YlöjU                     7,66              

5)   Arttu Heilala                    RaaV                      7,70              

6)   Simo Piirainen                   KaiV                      7,91              

7)   Joel Sillanpää                   LeKi                      7,92              

8)   Oskar Toomet                     TampPy                    7,96              



Alkuerät erä 1

1)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       7,54q             

2)   Arttu Heilala                    RaaV                      7,70q             

3)   Joel Sillanpää                   LeKi                      7,83q             

4)   Oskar Toomet                     TampPy                    7,92q             

5)   Teemu Laurikainen                OriP                      7,93              

6)   Samuel Jalo                      LauttLu                   9,38              

     Aku Kulju                        JKU                       DNS               

     Ville Väliharju                  TampPy                    DQ                


Alkuerät erä 2

1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,51q             

2)   Aapo Nikkola                     HKV                       7,58q             

3)   Mikko Murto                      YlöjU                     7,65q             

4)   Simo Piirainen                   KaiV                      7,92q             

5)   Pyry Iltanen                     TampPy                    8,04              

6)   Elias Marjamäki                  TampPy                    8,14              

7)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   8,85              



N17 60m

Loppukilpailu

1)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,11              

2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,22              

3)   Amanda Kulju                     JKU                       8,35              

4)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,39              

5)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,47              

6)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   8,54              

7)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   8,83              

     Heini Mäenpää                    TampPy                    DNS               


1)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,11              

2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,22              

3)   Amanda Kulju                     JKU                       8,35              

4)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,39              

5)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,47              

6)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   8,54              

7)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   8,83              

     Heini Mäenpää                    TampPy                    DNS               



Alkuerät erä 1

1)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,15q             

2)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,44q             

3)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   8,55q             

4)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   8,85q             

5)   Inari Leppäniemi                 KKV                       9,24              


Alkuerät erä 2

1)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,15q             

2)   Amanda Kulju                     JKU                       8,29q             

3)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,48q             

4)   Heini Mäenpää                    TampPy                    8,74q             

5)   Mette Paavilainen                ForS                      8,98              

6)   Fanni Grundström                 TampPy                    9,10              



M17 300m

1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    37,21             

2)   Antti Sainio                     TampPy                    37,41             

3)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     38,12             

4)   Eino Perämaa                     TampPy                    38,39             

5)   Patrik Järvinen                  TampPy                    38,60             

6)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  38,75             

7)   Konsta Kankainen                 TampPy                    39,08             

8)   Pyry Iltanen                     TampPy                    39,94             

9)   Elias Marjamäki                  TampPy                    40,63             

10)  Daniel Saaristo                  IkaalU                    40,90             

11)  Oskar Toomet                     TampPy                    42,05             


Loppukilpailu erä 1

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  38,75             

2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    39,08             

3)   Elias Marjamäki                  TampPy                    40,63             

4)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    40,90             

5)   Oskar Toomet                     TampPy                    42,05             


Loppukilpailu erä 2

1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    37,21             

2)   Antti Sainio                     TampPy                    37,41             

3)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     38,12             

4)   Eino Perämaa                     TampPy                    38,39             

5)   Patrik Järvinen                  TampPy                    38,60             

6)   Pyry Iltanen                     TampPy                    39,94             



N17 300m

1)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    43,83             

2)   Oona Syyri                       ForssSa                   45,08             

3)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 45,08             

4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    48,16             

5)   Inari Leppäniemi                 KKV                       48,63             

6)   Fanni Grundström                 TampPy                    50,03             

7)   Mette Paavilainen                ForS                      51,03             


Loppukilpailu erä 1

1)   Inari Leppäniemi                 KKV                       48,63             

2)   Fanni Grundström                 TampPy                    50,03             

3)   Mette Paavilainen                ForS                      51,03             


Loppukilpailu erä 2

1)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    43,83             

2)   Oona Syyri                       ForssSa                   45,08             

3)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 45,08             

4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    48,16             



M17 60m aidat

1)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       8,38              

2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    8,69              

3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,74              

4)   Jonatan Sperryn                  EspTa                     8,75              

5)   Jere Haapalainen                 TampPy                    8,77              

6)   Aapo Nikkola                     HKV                       8,80              

7)   Ville Väliharju                  TampPy                    8,95              

8)   Teemu Laurikainen                OriP                      9,10              

     Eino Perämaa                     TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    8,77              

2)   Teemu Laurikainen                OriP                      9,10              

     Eino Perämaa                     TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 2

1)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       8,38              

2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    8,69              

3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,74              

4)   Jonatan Sperryn                  EspTa                     8,75              

5)   Aapo Nikkola                     HKV                       8,80              

6)   Ville Väliharju                  TampPy                    8,95              



N17 60m aidat

1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,50              

1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,50              

3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    8,96              

4)   Amanda Kulju                     JKU                       9,40              

5)   Tessa Moisio                     KaiV                      9,44              

6)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,61              

7)   Noora Hietala                    HyvsU                     9,68              

8)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    9,85              

9)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     10,33             

10)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,53             

     Linda Leveelahti                 HIFK                      DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Amanda Kulju                     JKU                       9,40              

2)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    9,85              

3)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     10,33             

4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,53             


Loppukilpailu erä 2

1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,50              

1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,50              

3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    8,96              

4)   Tessa Moisio                     KaiV                      9,44              

5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,61              

6)   Noora Hietala                    HyvsU                     9,68              

     Linda Leveelahti                 HIFK                      DNS               



M17 300m aidat

Loppukilpailu

1)   Aapeli Hatanpää                  ViipU                     43,21             

2)   Iivo Hämäläinen                  ViipU                     43,64             

3)   Benjamin Saukkonen               ViipU                     43,78             

4)   Mortti Metsäkoivu                ViipU                     43,84             

5)   Olli Laitinen                    ViipU                     47,02             



N17 300m aidat

1)   Iina Holopainen                  HIFK                      44,48             

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  45,32             

3)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 45,47             

4)   Veera Mattila                    VammsVoi                  46,57             

5)   Helmi Isometsä                   HIFK                      50,18             

6)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     52,17             

7)   Silja Lehto                      VehmU                     53,97             


Loppukilpailu erä 1

1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  46,57             

2)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     52,17             

3)   Silja Lehto                      VehmU                     53,97             


Loppukilpailu erä 2

1)   Iina Holopainen                  HIFK                      44,48             

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  45,32             

3)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 45,47             

4)   Helmi Isometsä                   HIFK                      50,18             



M17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Arttu Heilala                    RaaV                      5,78              

     5,73   5,78  5,67   5,47   -     -      

                                               


2)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       5,78              

     5,67   5,56  5,54   x      x     5,78   

                                               


3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  5,69              

     5,61   5,69  5,10   x      5,42  5,58   

                                               


4)   Teemu Laurikainen                OriP                      5,63              

     5,63   5,45  5,46   5,31   5,35  5,25   

                                               


5)   Aku Kulju                        JKU                       5,04              

     5,04   4,88  -      -      -     -      

                                              


6)   Eemil Kulmala                    VehmU                     4,72              

     4,39   4,72  4,60   4,41   4,66  4,61   

                                               


7)   Samuel Jalo                      LauttLu                   3,84              

     x      3,78  3,53   3,57   3,68  3,84   

                                               


     Veeti Vainionpää                 IkaalU                    DNS               



N17 Pituus

Karsinta

1)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,65              

     x      5,62  4,38   x      x     5,65   

                                               


2)   Vilma Itälinna                   TampPy                    5,48              

     5,48   4,18  3,17   

                          


3)   Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                5,34              

     x      5,15  5,08   5,04   x     5,34   

                                               


4)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  5,32              

     4,41   x     5,32   5,17   x     x      

                                               


5)   Tessa Moisio                     KaiV                      5,28              

     5,15   x     5,28   5,14   x     x      

                                               


6)   Teresa Perttilä                  HIFK                      5,22              

     5,22   5,10  x      5,01   x     5,18   

                                               


7)   Nadija Vasylenko                 TampU                     5,13              

     5,06   5,09  4,84   5,06   5,08  5,13   

                                               


8)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  5,03              

     x      x     5,00   x      5,02  5,03   

                                               


9)   Noora Hietala                    HyvsU                     4,88              

     4,72   4,88  4,60   4,75   4,87  x      

                                               


10)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,78              

     x      4,62  4,78   

                          


11)  Monamaria Pyhältö                TampPy                    4,75              

     4,75   4,61  4,70   

                          


12)  Josefina Salmi                   IkaalU                    4,65              

     x      4,65  x      

                          


13)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,60              

     4,60   x     4,53   

                          


14)  Anni Tiensuu                     LeKi                      4,52              

     4,49   4,52  4,45   

                          


15)  Minttu Peltonen                  KKV                       4,47              

     3,87   4,47  4,20   

                          


16)  Kerttu Valtonen                  EspTa                     4,31              

     4,30   4,31  4,26   

                          


17)  Fanni Grundström                 TampPy                    3,84              

     3,84   3,79  3,70   

                          


     Laura Einamo                     HIFK                      DNS               

     Olivia Asikainen                 KaipVi                    NM                

     x      x     x      

                          




M17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   13,78             

     13,78  13,72 13,45  x      x     x      


2)   Jaakko Linnus                    TampPy                    13,09             

     x      12,60 x      x      13,09 12,65  


3)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  11,80             

     11,80  x     x      x      x     x      


4)   Eino Perämaa                     TampPy                    11,76             

     11,69  11,76 11,43  11,65  -     -      


5)   Konsta Kankainen                 TampPy                    11,35             

     x      10,93 11,35  x      -     -      


6)   Simo Piirainen                   KaiV                      10,86             

     10,07  10,86 10,60  10,45  10,48 x      


7)   Pyry Iltanen                     TampPy                    9,97              

     9,97   x     9,49   9,50   -     -      


8)   Oskar Toomet                     TampPy                    9,10              

     9,10   x     8,38   8,06   -     -      




N17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Saga Vanninen                    TampPy                    15,46             

     15,37  15,24 15,46  x      15,27 x      


2)   Silja Rossi                      TampPy                    12,47             

     11,81  11,50 12,47  12,05  11,13 x      


3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   11,83             

     x      11,83 x      x      11,00 x      


4)   Laila Lehtinen                   HyvsU                     11,31             

     x      10,55 10,49  x      11,31 x      


5)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    11,07             

     x      11,07 x      x      x     x      


6)   Heini Mäenpää                    TampPy                    9,52              

     9,52   9,20  9,52   -      -     -      


7)   Erica Syrjälä                    TamR                      9,48              

     8,90   9,12  9,38   9,08   9,48  9,21   


8)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  9,27              

     8,89   x     8,77   x      9,27  9,26   




M19 60m

Loppukilpailu

1)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    7,28              

2)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    7,68              

3)   Lassi Hakonen                    JKU                       7,78              



N19 60m

Loppukilpailu

1)   Petra Häggqvist                  HKV                       7,82              

2)   Anniina Haapala                  JouP                      8,27              

3)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,33              

4)   Veera Vastamäki                  MulJ                      8,46              

5)   Meri Järvensivu                  VehU                      8,54              

6)   Saara Suonpää                    SomE                      8,91              


1)   Petra Häggqvist                  HKV                       7,82              

2)   Anniina Haapala                  JouP                      8,27              

3)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,33              

4)   Veera Vastamäki                  MulJ                      8,46              

5)   Meri Järvensivu                  VehU                      8,54              

6)   Saara Suonpää                    SomE                      8,91              



Loppukilpailu

1)   Sara Siltala                     HKV                       7,76              

2)   Petra Häggqvist                  HKV                       7,79              

3)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,26              

4)   Anniina Haapala                  JouP                      8,29              

5)   Veera Vastamäki                  MulJ                      8,38              

6)   Meri Järvensivu                  VehU                      8,49              

7)   Saara Suonpää                    SomE                      8,77              



M19 200m

Loppukilpailu

1)   Patrik Järvinen                  TampPy                    24,74             

2)   Samuel Jalo                      LauttLu                   32,60             



N19 200m

1)   Nadija Vasylenko                 TampU                     26,60             

2)   Sinja Sarasto                    RiiK                      28,06             

3)   Nea Kylmänen                    NurmijYU                  28,74             

4)   Saara Suonpää                    SomE                      28,76             

5)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   29,50             

6)   Demi Berman                      TapE                      29,86             

     Sari Pikkarainen                 JanJa                     31,29             

     Anniina Haapala                  JouP                      DNS               

     Jemina Forss                     TampPy                    26,67             


Loppukilpailu erä 1

1)   Sinja Sarasto                    RiiK                      28,06             

2)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   29,50             

3)   Demi Berman                      TapE                      29,86             

     Sari Pikkarainen                 JanJa                     31,29             


Loppukilpailu erä 2

1)   Nadija Vasylenko                 TampU                     26,60             

2)   Nea Kylmänen                    NurmijYU                  28,74             

3)   Saara Suonpää                    SomE                      28,76             

     Anniina Haapala                  JouP                      DNS               

     Jemina Forss                     TampPy                    26,67             



M19 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Eero Ilomäki                     HIFK                      8,05              



M19 300m aidat

Loppukilpailu

1)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  41,43             

2)   Abdinain Moalin                  HIFK                      42,38             

3)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  42,60             

4)   Arttu Tuominen                   TampU                     42,86             



N19 300m aidat

Loppukilpailu

1)   Pinja Heinonen                   TP                        45,47             



N19 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   165               

     150    153   156    159    165   170    

     o      -     o      -      xo    xxx    


2)   Nea Kylmänen                    NurmijYU                  156               

     145    150   153    156    159   

     o      o     xo     xxo    xxx   


3)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    145               

     130    135   140    145    150   

     xo     o     o      o      xxx   


4)   Lima Kaki                        TampU                     135               

     135    140   

     xo     xxx   


     Essi Kärhä                       NurmijYU                                    



M19 Kuula

Loppukilpailu

1)   Miikka Oinonen                   VammsVoi                  16,10             

     15,80  x     x      15,38  15,99 16,10  


2)   Aaron Utulahti                   VihV                      11,06             

     x      10,65 11,06  x      x     x      




N19 Kuula

Loppukilpailu

1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   11,79             

     11,53  x     11,35  11,78  x     11,79  




M22 60m

Loppukilpailu

1)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,14              

2)   Lassi Kaukonen                   HKV                       7,21              

3)   Joonas Kokko                     LaVi                      7,33              

4)   David Bamm                       VasaIS                    7,39              

     Marko Petäjä                     ForssSa                   7,76              


1)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,14              

2)   Lassi Kaukonen                   HKV                       7,21              

3)   Joonas Kokko                     LaVi                      7,33              

4)   David Bamm                       VasaIS                    7,39              

     Marko Petäjä                     ForssSa                   7,76              



Loppukilpailu

1)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,12              

2)   Lassi Kaukonen                   HKV                       7,18              

3)   Joonas Kokko                     LaVi                      7,31              

4)   David Bamm                       VasaIS                    7,37              

5)   Eliel Nikkola                    VehmU                     9,46              

     Marko Petäjä                     ForssSa                   7,74              

     Pietari Valoranta                JyväskKU                  DNS               

     Ville Kattelus                   YlihJu                    7,36              



N22 60m

Loppukilpailu

1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,85              

2)   Miina Palonen                    ViiV                      7,86              

3)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,01              

     Irina Potinoja                   LohV                      DNS               


1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,85              

2)   Miina Palonen                    ViiV                      7,86              

3)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,01              

     Irina Potinoja                   LohV                      DNS               



Loppukilpailu

1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,81              

2)   Irina Potinoja                   LohV                      7,89              

3)   Miina Palonen                    ViiV                      7,96              

4)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,03              

5)   Tiia Tammisalo                   EsboIF                    8,09              



N22 60m aidat

Loppukilpailu

     Elisa Oksanen                    JyväskKU                  9,12              



M22 Pituus

Loppukilpailu

1)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    5,95              

     4,37   5,95  x      -      5,79  x      

                                               


2)   Eliel Nikkola                    VehmU                     3,80              

     3,59   2,63  x      x      3,80  x      

                                               


     Ville Kattelus                   YlihJu                    6,57              

     6,33   6,39  6,46   5,37   6,57  6,56   

                                               




N22 Pituus

Loppukilpailu

1)   Gia Reinholm                    JyväskKU                 5,61              

     4,31   5,61  x      5,55   5,57  x      

                                               


2)   Miina Palonen                    ViiV                      5,40              

     5,27   5,22  5,40   5,26   5,30  5,31   

                                               


3)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  5,35              

     5,20   5,21  5,35   x      5,28  5,27   

                                               


4)   Sara Ahlfors                     HIFK                      4,95              

     x      4,95  4,68   4,64   x     4,48   

                                               


5)   Veera Vastamäki                  MulJ                      4,68              

     4,68   x     x      x      4,46  x      

                                               


6)   Meri Järvensivu                  VehU                      4,65              

     x      4,65  x      4,62   4,61  4,50   

                                               


7)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   4,21              

     4,21   x     x      x      x     4,14   

                                               




M22 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Aaron Utulahti                   VihV                      12,71             

     x      12,58 12,65  12,61  12,71 12,68  

                                               




N22 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Janika Jokinen                   TampU                     11,81             

     11,64  11,69 11,81  x      11,73 x      

                                               


2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  11,02             

     11,02  10,68 10,63  x      10,72 10,57  

                                               


3)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  10,85             

     10,85  x     -      -      -     -      

                                               


4)   Oona Syyri                       ForssSa                   10,70             

     x      x     10,19  10,46  10,70 10,47  

                                               


5)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    10,70             

     x      x     10,70  x      x     x      

                                               


6)   Elisa Alastalo                   RiiK                      10,53             

     10,52  10,35 10,47  10,39  10,52 10,53