Pirkkahallijuksut Finaalit 26.1.2020

Pirkkahallijuoksut Finaalit

Tampereen Urheilijat -38

26.01.2020


M 60m

1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,73              

2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     7,14              

3)   Joel Turkka                      TampPy                    7,16              

4)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    7,27              

5)   Julius Lehto                     TampU                     7,28              

6)   Eemil Koso                       TampPy                    7,35              

7)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    7,38              

7)   David Bamm                       VasaIS                    7,38              

9)   Miika Mäkinen                    RiihimKi                  7,48              

10)  Kalle Kompuinen                  SäkU                      7,52              

11)  Ville Kattelus                   YlihJu                    7,53              

12)  Juho Kahelin                     TampPy                    7,56              

13)  Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,63              

14)  Miro Mäkinen                     YlöjU                     7,65              

15)  Marko Petäjä                     ForssSa                   7,66              

16)  Arttu Tuominen                   TampU                     7,67              

17)  Jere Haapalainen                 TampPy                    7,72              

18)  Mikko Murto                      YlöjU                     7,73              

19)  Ville Väliharju                  TampPy                    7,75              

20)  Eino Perämaa                     TampPy                    7,80              

21)  Oskar Toomet                     TampPy                    7,89              

22)  Harri Kauranen                   HämeenlTa                 8,09              

23)  Pyry Iltanen                     TampPy                    8,17              

24)  Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 8,56              

25)  Lenni Torkkel                    ForssSa                   8,57              

26)  Noel Saarinen                    TampU                     8,71              

27)  Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   8,75              

28)  Juho Touru                       ForssSa                   8,84              

29)  Roni Mäkinen                     YlöjU                     9,07              

30)  Paavo Lahti                     TampPy                    9,19              

31)  Marius Riihimäki                 TampPy                    9,27              

32)  Tomas Vasylenko                  TampU                     9,40              

33)  Aapo Raunio                      TampU                     9,46              

34)  Leevi Ortju                      TampPy                    9,64              

35)  Onni Haukijärvi                  TampPy                    9,67              

36)  Topias Hämäläinen                VehmU                     9,84              

37)  Rasmus Salminen                  ForssSa                   9,90              

38)  Joonatan Jalonen                 EurajVei                  10,21             

39)  Johannes Hämäläinen              VehmU                     10,55             

40)  Milo Giraut                      VehmU                     10,62             

41)  Joel Lipponen                    LempKiYU                  10,76             

     Santeri Haapamäki                TampPy                    DNS               

     Samuel Ruohonen                  TampU                     DQ                

     Lauri Smolander                  TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,73              

2)   Heikki Nieminen                  JanJa                     7,14              

3)   Joel Turkka                      TampPy                    7,16              

4)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    7,27              

5)   Julius Lehto                     TampU                     7,28              

6)   Eemil Koso                       TampPy                    7,35              

7)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    7,38              

8)   Ville Kattelus                   YlihJu                    7,53              


Loppukilpailu erä 2

1)   David Bamm                       VasaIS                    7,38              

2)   Miika Mäkinen                    RiihimKi                  7,48              

3)   Kalle Kompuinen                  SäkU                      7,52              

4)   Juho Kahelin                     TampPy                    7,56              

5)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,63              

6)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     7,65              

7)   Marko Petäjä                     ForssSa                   7,66              

8)   Mikko Murto                      YlöjU                     7,73              


Loppukilpailu erä 3

1)   Arttu Tuominen                   TampU                     7,67              

2)   Jere Haapalainen                 TampPy                    7,72              

3)   Ville Väliharju                  TampPy                    7,75              

4)   Eino Perämaa                     TampPy                    7,80              

5)   Oskar Toomet                     TampPy                    7,89              

6)   Harri Kauranen                   HämeenlTa                 8,09              

7)   Pyry Iltanen                     TampPy                    8,17              

     Santeri Haapamäki                TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 4

1)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 8,56              

2)   Lenni Torkkel                    ForssSa                   8,57              

3)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   8,75              

4)   Juho Touru                       ForssSa                   8,84              

5)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     9,07              

6)   Paavo Lahti                      TampPy                    9,19              

7)   Aapo Raunio                      TampU                     9,46              

     Samuel Ruohonen                  TampU                     DQ                


Loppukilpailu erä 5

1)   Marius Riihimäki                 TampPy                    9,27              

2)   Tomas Vasylenko                  TampU                     9,40              

3)   Leevi Ortju                      TampPy                    9,64              

4)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    9,67              

5)   Topias Hämäläinen                VehmU                     9,84              

6)   Rasmus Salminen                  ForssSa                   9,90              

7)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  10,76             

     Lauri Smolander                  TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 6

1)   Noel Saarinen                    TampU                     8,71              

2)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  10,21             

3)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     10,55             

4)   Milo Giraut                      VehmU                     10,62             



N 60m

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,52              

2)   Olivia Ben Khalifa               TampPy                    7,67              

3)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,72              

4)   Maria Räsänen                    LapinlVe                  7,73              

5)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,82              

6)   Emma Tainio                      PaimU                     7,85              

7)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,12              

8)   Arlena Mikkonen                  TampU                     8,15              

8)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    8,15              

10)  Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                8,16              

11)  Stiina Kokkonen                  TampU                     8,24              

12)  Nadija Vasylenko                 TampU                     8,26              

13)  Carita Kivimäki                  IkaalU                    8,30              

14)  Anniina Haapala                  JoutsPo                   8,33              

14)  Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,33              

16)  Kaisa Pousi                      TampPy                    8,37              

17)  Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,40              

17)  Kristiina Tamski                 TampPy                    8,40              

19)  Meri Järvensivu                  VehmU                     8,43              

20)  Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,48              

21)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    8,51              

22)  Anni Vähäkoski                   TampU                     8,56              

23)  Vilma Meriläinen                 VihdVie                   8,63              

24)  Ella Savonen                     LoimLei                   8,64              

25)  Elisabet Kujanpää                ValkHa                    8,67              

26)  Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 8,70              

27)  Anni Tiensuu                     LempKiYU                  8,72              

27)  Emilia Rättö                     HämeenlTa                 8,72              

29)  Vanessa Salminen                 ForssSa                   8,86              

30)  Vilma Luontila                   TampPy                    8,89              

31)  Saara Suonpää                    SomE                      8,90              

32)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    8,91              

33)  Neea Keso                        TampPy                    8,94              

33)  Beata Wirola                     VehmU                     8,94              

35)  Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   8,99              

36)  Ella Leino                       TampPy                    9,03              

36)  Laura Touru                      ForssSa                   9,03              

36)  Taru Viiru                       JanJa                     9,03              

39)  Miranda Lehtimäki                ForssSa                   9,05              

40)  Saima Laakkonen                                           9,10              

41)  Emma Källbacka                   IFVom                     9,21              

41)  Lumi Rekonius                    TampPy                    9,21              

41)  Eeva Ukkonen                     KangU                     9,21              

44)  Aino Heikkilä                    TampPy                    9,22              

45)  Julia Suolaniemi                 ToijVau                   9,25              

46)  Zlata Vasylenko                  TampU                     9,46              

46)  Sari Pikkarainen                 JanJa                     9,46              

48)  Eleonora Jokinen                 TampPy                    9,65              

49)  Janette Vähäoja                  TampPy                    9,69              

50)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,97              

51)  Fiona Giraut                     VehmU                     10,13             

51)  Aada Viskari                     LempKiYU                  10,13             

53)  Pihla Mäkinen                    YlöjU                     10,16             

54)  Moona Puolimatka                 VehmU                     10,17             

55)  Matilda Puolimatka               VehmU                     10,29             

56)  Elsa Lindroos                    TampPy                    10,46             

57)  Heta Mäkinen                     YlöjU                     12,03             

     Eveliina Ojala                   SoinSi                    DNS               

     Emma Kuikka                      JanJa                     DNS               

     Fanni Grundström                 TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,52              

2)   Olivia Ben Khalifa               TampPy                    7,67              

3)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,72              

4)   Maria Räsänen                    LapinlVe                  7,73              

5)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,82              

6)   Emma Tainio                      PaimU                     7,85              

7)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,12              

8)   Arlena Mikkonen                  TampU                     8,15              


Loppukilpailu erä 2

1)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    8,15              

2)   Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                8,16              

3)   Stiina Kokkonen                  TampU                     8,24              

4)   Nadija Vasylenko                 TampU                     8,26              

5)   Anniina Haapala                  JoutsPo                   8,33              

5)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,33              

7)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,40              

     Eveliina Ojala                   SoinSi                    DNS               


Loppukilpailu erä 3

1)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    8,30              

2)   Kaisa Pousi                      TampPy                    8,37              

3)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,40              

4)   Meri Järvensivu                  VehmU                     8,43              

5)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,48              

6)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    8,51              

7)   Anni Vähäkoski                   TampU                     8,56              

     Emma Kuikka                      JanJa                     DNS               


Loppukilpailu erä 4

1)   Vilma Meriläinen                 VihdVie                   8,63              

2)   Ella Savonen                     LoimLei                   8,64              

3)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    8,67              

4)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 8,70              

5)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  8,72              

5)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 8,72              

7)   Vilma Luontila                   TampPy                    8,89              

8)   Saara Suonpää                    SomE                      8,90              


Loppukilpailu erä 5

1)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   8,86              

2)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    8,91              

3)   Beata Wirola                     VehmU                     8,94              

3)   Neea Keso                        TampPy                    8,94              

5)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   8,99              

6)   Ella Leino                       TampPy                    9,03              

6)   Laura Touru                      ForssSa                   9,03              

8)   Emma Källbacka                   IFVom                     9,21              


Loppukilpailu erä 6

1)   Taru Viiru                       JanJa                     9,03              

2)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   9,05              

3)   Saima Laakkonen                                           9,10              

4)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,21              

4)   Lumi Rekonius                    TampPy                    9,21              

6)   Aino Heikkilä                    TampPy                    9,22              

7)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   9,25              

     Fanni Grundström                 TampPy                    DNS               


Loppukilpailu erä 7

1)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     9,46              

1)   Zlata Vasylenko                  TampU                     9,46              

3)   Eleonora Jokinen                 TampPy                    9,65              

4)   Janette Vähäoja                  TampPy                    9,69              

5)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,97              

6)   Aada Viskari                     LempKiYU                  10,13             

6)   Fiona Giraut                     VehmU                     10,13             

8)   Elsa Lindroos                    TampPy                    10,46             


Loppukilpailu erä 8

1)   Pihla Mäkinen                    YlöjU                     10,16             

2)   Moona Puolimatka                 VehmU                     10,17             

3)   Matilda Puolimatka               VehmU                     10,29             

4)   Heta Mäkinen                     YlöjU                     12,03