Pirkkahallijuoksut 26.1.2020

Pirkkahallijuoksut

Tampereen Urheilijat -38

26.01.2020


M 60m

1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,78              

2)   Ville Aarnivala                  TampPy                    6,97              

3)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,11              

3)   Heikki Nieminen                  JanJa                     7,11              

5)   Joel Turkka                      TampPy                    7,17              

6)   Joonas Kokko                     LaVi                      7,31              

7)   Eemil Koso                       TampPy                    7,42              

8)   Ville Kattelus                   YlihJu                    7,46              

9)   Miika Mäkinen                    RiihimKi                  7,50              

10)  Juho Kahelin                     TampPy                    7,61              

11)  Marko Petäjä                     ForS                      7,74              

12)  Harri Kauranen                   HämeenlTa                 8,13              

     Kasperi Valonen                  TampPy                    DNS               


Alkuerät erä 1

1)   Eemil Koso                       TampPy                    7,42              

2)   Juho Kahelin                     TampPy                    7,61              

3)   Marko Petäjä                     ForS                      7,74              

4)   Harri Kauranen                   HämeenlTa                 8,13              

     Kasperi Valonen                  TampPy                    DNS               


Alkuerät erä 2

1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,78              

2)   Ville Aarnivala                  TampPy                    6,97              

3)   Heikki Nieminen                  JanJa                     7,11              

3)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,11              

5)   Joel Turkka                      TampPy                    7,17              

6)   Joonas Kokko                     LaVi                      7,31              

7)   Ville Kattelus                   YlihJu                    7,46              

8)   Miika Mäkinen                    RiihimKi                  7,50              



N 60m

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,47              

2)   Maria Räsänen                    LalV                      7,69              

3)   Olivia Ben Khalifa               TampPy                    7,71              

4)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,76              

5)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,90              

6)   Arlena Mikkonen                  TampU                     8,15              

7)   Eveliina Ojala                   SoiS                      8,31              

8)   Ella Savonen                     LoimLei                   8,73              

9)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   9,07              

10)  Taru Viiru                       JanJa                     9,18              

11)  Sari Pikkarainen                 JanJa                     9,42              

     Amanda Lapinleimu                ToijVau                   DNS               


Alkuerät erä 1

1)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   9,07              

2)   Taru Viiru                       JanJa                     9,18              

3)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     9,42              

     Amanda Lapinleimu                ToijVau                   DNS               


Alkuerät erä 2

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,47              

2)   Maria Räsänen                    LalV                      7,69              

3)   Olivia Ben Khalifa               TampPy                    7,71              

4)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,76              

5)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,90              

6)   Arlena Mikkonen                  TampU                     8,15              

7)   Eveliina Ojala                   SoiS                      8,31              

8)   Ella Savonen                     LoimLei                   8,73              



N 200m

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,14             

2)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  24,62             

3)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   25,21             

4)   Maria Räsänen                    LalV                      25,29             

5)   Noora Toivo                      ToijVau                   25,60             

6)   Sofia Järvelin                   AlavU                     25,72             

7)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   26,37             

8)   Lotta Jalonen                    JanJa                     28,39             

9)   Emma Kuikka                      JanJa                     28,47             

     Eveliina Ojala                   SoiS                      DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     25,72             

2)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   26,37             

3)   Lotta Jalonen                    JanJa                     28,39             

4)   Emma Kuikka                      JanJa                     28,47             


Loppukilpailu erä 2

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,14             

2)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  24,62             

3)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   25,21             

4)   Maria Räsänen                    LalV                      25,29             

5)   Noora Toivo                      ToijVau                   25,60             

     Eveliina Ojala                   SoiS                      DNS               



M 200m

Loppukilpailu

1)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      22,60             

2)   Eemil Koso                       TampPy                    23,18             

3)   Joonas Kokko                     LaVi                      23,40             

4)   Harri Kauranen                   HämeenlTa                 27,00             

     Heikki Nieminen                  JanJa                     DNS               



M 300m

Loppukilpailu

1)   Ville Aarnivala                  TampPy                    33,91             

2)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   35,06             

3)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   35,84             

4)   Julius Lehto                     TampU                     36,47             

5)   Jouko Juntunen                   TampPy                    36,91             

6)   Juho Kahelin                     TampPy                    38,14             



M 600m

Loppukilpailu

1)   Mohamed Abouettahery                                      1.21,60           

2)   Kalle Raitala                    TampPy                    1.23,97           

3)   Valtteri Sillanpää               NoormNo                   1.26,44           

     Juhani Yli-Marttila                                       DNS               



N 600m

Loppukilpailu

1)   Viivi Lankinen                   TuUL                      1.37,28           

2)   Nea Hyvärinen                    TuUL                      1.38,68           



P9 60m

Alkuerät

1)   Joel Lipponen                    LeKi                      10,10             

2)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     10,12             

3)   Atte Hukkanen                    VehU                      10,18             

4)   Milo Giraut                      VehU                      10,80             



T9 60m

Alkuerät

1)   Matilda Puolimatka               VehU                      11,01             

2)   Heta Mäkinen                     YlöjU                     11,47             

3)   Sara Peltola                     VehU                      11,97             



P9 300m

Loppukilpailu

1)   Joel Lipponen                    LeKi                      58,13             

2)   Samra Dardas                     IkaalU                    58,53             

3)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     58,68             

4)   Milo Giraut                      VehU                      59,41             

5)   Atte Hukkanen                    VehU                      59,59             



T9 300m

Loppukilpailu

1)   Matilda Puolimatka               VehU                      59,72             

2)   Sara Peltola                     VehU                      1.09,80           



P9 600m

Loppukilpailu

1)   Joel Lipponen                    LeKi                      2.13,44           

2)   Samra Dardas                     IkaalU                    2.20,88           

3)   Milo Giraut                      VehU                      2.25,25           

4)   Johannes Hämäläinen              VehmU                     2.25,43           



T9 600m

Loppukilpailu

1)   Matilda Puolimatka               VehU                      2.34,90           



P11 60m

Alkuerät

1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     9,41              

2)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    9,55              

3)   Jere Kinnunen                    TampPy                    9,57              

4)   Topias Hämäläinen                VehmU                     9,69              

5)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  10,15             



T11 60m

Alkuerät

1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   9,30              

2)   Veera Keskinen                   VihV                      9,48              

3)   Aada Viskari                     LeKi                      9,83              

4)   Fiona Giraut                     VehmU                     10,01             

5)   Elsa Lindroos                    TampPy                    10,19             

6)   Moona Puolimatka                 VehU                      10,39             



P11 300m

Loppukilpailu

1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     52,65             

2)   Topias Hämäläinen                VehmU                     54,52             

3)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  57,96             



T11 300m

1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   49,53             

2)   Senni Koski                      HyvsU                     50,20             

3)   Milja Välläri                    ToijVau                   50,45             

4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  51,63             

5)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  53,04             

6)   Fiona Giraut                     VehmU                     54,22             

7)   Elsa Lindroos                    TampPy                    55,63             

8)   Minttu Saarilahti                TampPy                    56,61             

9)   Moona Puolimatka                 VehU                      1.02,13           


Loppukilpailu erä 1

1)   Senni Koski                      HyvsU                     50,20             

2)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  51,63             

3)   Moona Puolimatka                 VehU                      1.02,13           


Loppukilpailu erä 2

1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   49,53             

2)   Milja Välläri                    ToijVau                   50,45             

3)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  53,04             

4)   Fiona Giraut                     VehmU                     54,22             

5)   Elsa Lindroos                    TampPy                    55,63             

6)   Minttu Saarilahti                TampPy                    56,61             



P11 600m

Loppukilpailu

1)   Topias Hämäläinen                VehmU                     2.07,83           

2)   Eliel Bass                       LempKiYU                  2.14,13           

3)   Miska Mänty                      LeKi                      2.16,23           

4)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  2.17,02           



T11 600m

Loppukilpailu

1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  1.59,27           

2)   Senni Koski                      HyvsU                     2.01,18           

3)   Nia Kytäjä                       ForS                      2.08,11           

4)   Milja Välläri                    ToijVau                   2.11,12           

5)   Oona Savolainen                  IkaalU                    2.13,78           

6)   Fiona Giraut                     VehmU                     2.16,27           

7)   Moona Puolimatka                 VehU                      2.31,29           



P13 60m

Alkuerät

1)   Benedict Seppälä                 JouP                      8,00              

2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     9,11              

3)   Paavo Lahti                      TampPy                    9,16              

4)   Aapo Raunio                      TampU                     9,28              

5)   Marius Riihimäki                 TampPy                    9,43              

6)   Leevi Ortju                      TampPy                    9,64              

7)   Rasmus Salminen                  ForS                      9,91              

8)   Lauri Smolander                  TampPy                    9,95              



T13 60m

1)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,47              

2)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 8,70              

3)   Vilma Luontila                   TP                        8,76              

4)   Beata Wirola                     VehmU                     8,84              

5)   Vanessa Salminen                 ForS                      8,88              

6)   Neea Keso                        TampPy                    8,99              

7)   Saima Laakkonen                  TampPy                    9,16              

8)   Inka Peltola                     VehmU                     9,17              

9)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   9,18              

10)  Eeva Ukkonen                     KangU                     9,22              

11)  Jenna Järvenmäki                 NokU                      9,24              

12)  Lumi Rekonius                    TampPy                    9,27              

13)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,34              

14)  Aino Heikkilä                    TampPy                    9,35              

15)  Janette Vähäoja                  TampPy                    9,58              

16)  Eleonora Jokinen                 TampPy                    9,67              

17)  Pihla Mäkinen                    YlöjU                     10,23             


Alkuerät erä 1

1)   Inka Peltola                     VehmU                     9,17              

2)   Janette Vähäoja                  TampPy                    9,58              

3)   Eleonora Jokinen                 TampPy                    9,67              

4)   Pihla Mäkinen                    YlöjU                     10,23             


Alkuerät erä 2

1)   Saima Laakkonen                  TampPy                    9,16              

2)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      9,24              

3)   Lumi Rekonius                    TampPy                    9,27              

4)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,34              

5)   Aino Heikkilä                    TampPy                    9,35              


Alkuerät erä 3

1)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,47              

2)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 8,70              

3)   Vilma Luontila                   TP                        8,76              

4)   Beata Wirola                     VehmU                     8,84              

5)   Vanessa Salminen                 ForS                      8,88              

6)   Neea Keso                        TampPy                    8,99              

7)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   9,18              

8)   Eeva Ukkonen                     KangU                     9,22              



P13 300m

1)   Samuel Ruohonen                  TampU                     47,87             

2)   Aapo Virkajärvi                  KaiV                      48,02             

3)   Oskari Savolainen                IkaalU                    49,63             

4)   Markus Mahlamäki                 TampPy                    51,26             

5)   Aapo Raunio                      TampU                     51,45             

6)   Joona Paananen                   NurmijYU                  51,83             

7)   Lauri Smolander                  TampPy                    52,43             

8)   Rasmus Salminen                  ForS                      54,48             


Loppukilpailu erä 1

1)   Aapo Virkajärvi                  KaiV                      48,02             

2)   Oskari Savolainen                IkaalU                    49,63             

3)   Aapo Raunio                      TampU                     51,45             

4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  51,83             


Loppukilpailu erä 2

1)   Samuel Ruohonen                  TampU                     47,87             

2)   Markus Mahlamäki                 TampPy                    51,26             

3)   Lauri Smolander                  TampPy                    52,43             

4)   Rasmus Salminen                  ForS                      54,48             



T13 300m

1)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 46,22             

2)   Beata Wirola                     VehmU                     46,56             

3)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   46,57             

4)   Vanessa Salminen                 ForS                      48,97             

5)   Saima Laakkonen                  TampPy                    49,86             

6)   Eeva Ukkonen                     KangU                     52,76             

7)   Mira Lautala                     TampU                     1.01,27           


Loppukilpailu erä 1

1)   Vanessa Salminen                 ForS                      48,97             

2)   Saima Laakkonen                  TampPy                    49,86             

3)   Mira Lautala                     TampU                     1.01,27           


Loppukilpailu erä 2

1)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 46,22             

2)   Beata Wirola                     VehmU                     46,56             

3)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   46,57             

4)   Eeva Ukkonen                     KangU                     52,76             



P13 600m

Loppukilpailu

1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    1.51,03           

2)   Aapo Virkajärvi                  KaiV                      1.51,04           

3)   Marius Riihimäki                 TampPy                    1.55,54           

4)   Markus Mahlamäki                 TampPy                    2.00,36           

5)   Rasmus Salminen                  ForS                      2.13,32           



T13 600m

Loppukilpailu

1)   Inka Peltola                     VehmU                     1.42,44           

2)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   1.47,46           

3)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 1.54,57           

4)   Ellen Telen                      LUU                       2.00,53           

5)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      2.07,60           

6)   Pihla Mäkinen                    YlöjU                     2.23,46           

     Mira Lautala                     TampU                     DNS               



P15 60m

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     7,63              

2)   Elias Sireni                     YlöjU                     7,93              

3)   Santeri Haapamäki                TampPy                    8,03              

4)   Valtteri Virtanen                JouP                      8,06              

5)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 8,63              

6)   Lenni Torkkel                    ForS                      8,77              

7)   Juho Touru                       ForssSa                   8,85              

8)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     9,08              

9)   Matti Murto                      YlöjU                     9,54              

     Joona Lehtinen                   LempKiYU                  DNS               

     Noel Saarinen                    TampU                     DQ                


Alkuerät erä 1

1)   Lenni Torkkel                    ForS                      8,77              

2)   Juho Touru                       ForssSa                   8,85              

3)   Matti Murto                      YlöjU                     9,54              


Alkuerät erä 2

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     7,63              

2)   Elias Sireni                     YlöjU                     7,93              

3)   Santeri Haapamäki                TampPy                    8,03              

4)   Valtteri Virtanen                JouP                      8,06              

5)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 8,63              

6)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     9,08              

     Joona Lehtinen                   LempKiYU                  DNS               

     Noel Saarinen                    TampU                     DQ                



T15 60m

1)   Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                8,16              

2)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   8,35              

3)   Veera Reponen                    JouP                      8,36              

4)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,48              

5)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    8,61              

6)   Elisabet Kujanpää                ValH                      8,70              

7)   Miriam Puolimatka                VehU                      8,72              

7)   Vilma Meriläinen                 VihV                      8,72              

9)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 8,75              

10)  Kiia Alenius                     TampU                     9,00              

11)  Laura Touru                      ForssSa                   9,07              

12)  Lima Kaki                        TampU                     9,19              

13)  Zlata Vasylenko                  TampU                     9,38              

14)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,71              

     Emmi Mäkinen                     VehU                      DNS               


Alkuerät erä 1

1)   Elisabet Kujanpää                ValH                      8,70              

2)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 8,75              

3)   Kiia Alenius                     TampU                     9,00              

4)   Laura Touru                      ForssSa                   9,07              

5)   Lima Kaki                        TampU                     9,19              

6)   Zlata Vasylenko                  TampU                     9,38              

7)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  9,71              


Alkuerät erä 2

1)   Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                8,16              

2)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   8,35              

3)   Veera Reponen                    JouP                      8,36              

4)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,48              

5)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    8,61              

6)   Miriam Puolimatka                VehU                      8,72              

6)   Vilma Meriläinen                 VihV                      8,72              

     Emmi Mäkinen                     VehU                      DNS               



P15 300m

Loppukilpailu

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     39,43             

2)   Otso Luodeslampi                 LeKi                      43,44             

3)   Lenni Torkkel                    ForS                      45,07             

4)   Juho Touru                       ForssSa                   47,41             

5)   Roni Mäkinen                     YlöjU                     51,21             



T15 300m

1)   Emmi Savenius                    VehU                      42,42             

2)   Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                43,68             

3)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   43,80             

4)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    44,62             

5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    44,75             

6)   Kiia Alenius                     TampU                     46,64             

7)   Laura Touru                      ForssSa                   46,68             

8)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  48,72             

9)   Zlata Vasylenko                  TampU                     49,90             

10)  Heta Virkajärvi                  KaiV                      50,21             

     Miriam Puolimatka                VehU                      DQ                

     Isabella Edelman                 NurmijYU                  DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Kiia Alenius                     TampU                     46,64             

2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  48,72             

3)   Zlata Vasylenko                  TampU                     49,90             

4)   Heta Virkajärvi                  KaiV                      50,21             

     Isabella Edelman                 NurmijYU                  DNS               

     Miriam Puolimatka                VehU                      DQ                


Loppukilpailu erä 2

1)   Emmi Savenius                    VehU                      42,42             

2)   Aino Ojaniemi                   HämeenlTa                43,68             

3)   Amanda Lehtimäki                 ForssSa                   43,80             

4)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    44,62             

5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    44,75             

6)   Laura Touru                      ForssSa                   46,68             



P15 600m

Loppukilpailu

1)   Miro Mäkinen                     YlöjU                     1.43,91           

2)   Eero Ranta                       LempKiYU                  1.45,81           



T15 600m

Loppukilpailu

1)   Emmi Savenius                    VehU                      1.53,01           

2)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    1.53,45           

3)   Pinja Kykkänen                   VehmU                     1.55,17           

4)   Sanni Pihko                      LauttLu                   1.59,67           

5)   Heta Virkajärvi                  KaiV                      2.00,02           



M17 60m

1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,66              

2)   Mikko Murto                      YlöjU                     7,69              

3)   Ville Väliharju                  TampPy                    7,74              

3)   Jere Haapalainen                 TampPy                    7,74              

5)   Eino Perämaa                     TampPy                    7,77              

6)   Oskar Toomet                     TampPy                    7,92              

7)   Pyry Iltanen                     TampPy                    8,08              

8)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   8,75              

     Elias Marjamäki                  TampPy                    DNS               


Alkuerät erä 1

1)   Pyry Iltanen                     TampPy                    8,08              

2)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   8,75              

     Elias Marjamäki                  TampPy                    DNS               


Alkuerät erä 2

1)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,66              

2)   Mikko Murto                      YlöjU                     7,69              

3)   Jere Haapalainen                 TampPy                    7,74              

3)   Ville Väliharju                  TampPy                    7,74              

5)   Eino Perämaa                     TampPy                    7,77              

6)   Oskar Toomet                     TampPy                    7,92              



N17 60m

1)   Emma Tainio                      PaimU                     7,83              

2)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,08              

3)   Nadija Vasylenko                 TampU                     8,19              

4)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,29              

5)   Oona Syyri                       ForssSa                   8,46              

6)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,49              

7)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    8,50              

8)   Lotta Jalonen                    JanJa                     8,56              

9)   Serafina Salmi                   TampU                     8,65              

10)  Anni Tiensuu                     LeKi                      8,66              

11)  Ella Leino                       TP                        8,98              

12)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    9,05              

13)  Fanni Grundström                 TampPy                    9,13              


Alkuerät erä 1

1)   Serafina Salmi                   TampU                     8,65              

2)   Anni Tiensuu                     LeKi                      8,66              

3)   Ella Leino                       TP                        8,98              

4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    9,05              

5)   Fanni Grundström                 TampPy                    9,13              


Alkuerät erä 2

1)   Emma Tainio                      PaimU                     7,83              

2)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,08              

3)   Nadija Vasylenko                 TampU                     8,19              

4)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,29              

5)   Oona Syyri                       ForssSa                   8,46              

6)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,49              

7)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    8,50              

8)   Lotta Jalonen                    JanJa                     8,56              



M17 300m

1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    37,89             

2)   Eino Perämaa                     TampPy                    38,90             

3)   Tommi Saarinen                   AlavU                     38,97             

4)   Ville Väliharju                  TampPy                    39,64             

5)   Pyry Iltanen                     TampPy                    40,23             

6)   Oskar Toomet                     TampPy                    43,37             

7)   Juho Virkajärvi                  KaiV                      45,91             

8)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   47,09             


Loppukilpailu erä 1

1)   Oskar Toomet                     TampPy                    43,37             

2)   Juho Virkajärvi                  KaiV                      45,91             

3)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   47,09             


Loppukilpailu erä 2

1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    37,89             

2)   Eino Perämaa                     TampPy                    38,90             

3)   Tommi Saarinen                   AlavU                     38,97             

4)   Ville Väliharju                  TampPy                    39,64             

5)   Pyry Iltanen                     TampPy                    40,23             



N17 300m

Loppukilpailu

1)   Nadija Vasylenko                 TampU                     43,91             

2)   Serafina Salmi                   TampU                     45,58             

3)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 46,60             

4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    48,23             

5)   Ella Leino                       TP                        50,11             

     Oona Syyri                       ForssSa                   DNS               



M17 600m

Loppukilpailu

1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    1.30,10           

2)   Eino Perämaa                     TampPy                    1.37,84           

3)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   1.39,57           

4)   Pyry Iltanen                     TampPy                    1.42,85           

5)   Oskar Toomet                     TampPy                    1.45,16           

6)   Juho Virkajärvi                  KaiV                      1.46,02           



N17 600m

Loppukilpailu

1)   Ilona Mononen                    LahA                      1.37,82           

2)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    1.45,77           

3)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 1.47,57           

4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    1.55,53           

5)   Fanni Grundström                 TampPy                    2.01,31           



M19 60m

Alkuerät

1)   Julius Lehto                     TampU                     7,24              

2)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    7,30              

3)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    7,41              

4)   Arttu Tuominen                   TampU                     7,76              



N19 60m

1)   Stiina Kokkonen                  TampU                     8,27              

2)   Anniina Haapala                  JouP                      8,28              

2)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    8,28              

4)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,29              

5)   Kaisa Pousi                      TampPy                    8,38              

6)   Emma Kuikka                      JanJa                     8,46              

7)   Meri Järvensivu                  VehU                      8,49              

8)   Anni Vähäkoski                   TampU                     8,61              

9)   Saara Suonpää                    SomE                      8,82              

     Anniina Murtonen                 TampU                     DNS               


Alkuerät erä 1

1)   Emma Kuikka                      JanJa                     8,46              

2)   Meri Järvensivu                  VehU                      8,49              

3)   Saara Suonpää                    SomE                      8,82              

     Anniina Murtonen                 TampU                     DNS               


Alkuerät erä 2

1)   Stiina Kokkonen                  TampU                     8,27              

2)   Anniina Haapala                  JouP                      8,28              

2)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    8,28              

4)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,29              

5)   Kaisa Pousi                      TampPy                    8,38              

6)   Anni Vähäkoski                   TampU                     8,61              



N19 300m

Loppukilpailu

1)   Stiina Kokkonen                  TampU                     43,28             

2)   Saara Suonpää                    SomE                      45,57             



M19 600m

Loppukilpailu

1)   Matias Mononen                   LahA                      1.24,89           

2)   Joona Sointu                     LempKiYU                  1.26,43           

3)   Onni Ikonen                      HanH                      1.28,23           

4)   Lauri Salo                       TuWe                      1.31,18           



N19 600m

Loppukilpailu

1)   Lotta Mäkinen                    JyväskKU                  1.38,44           

2)   Heljä-Viivi Unkila               TuUL                      1.42,51           

3)   Sini Tirri                       ToijVau                   1.45,91           

4)   Alisa Pennanen                   ForS                      1.46,60           

5)   Nelli Hiippavuori                TuUL                      1.53,91           



M22 60m

Alkuerät

1)   Elias Ketoja                     TampU                     7,41              

2)   Kalle Kompuinen                  SäkU                      7,47              

3)   David Bamm                       VasaIS                    7,50              



N22 60m

Alkuerät

1)   Emma Källbacka                   IFVom                     9,11              



M22 300m

Loppukilpailu

1)   Kalle Kompuinen                  SäkU                      38,53             

2)   Joni Huhtala                     KauhWi                    39,55             



N22 600m

Loppukilpailu

1)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  1.35,67