XXII Hervannan Juhlakisat & HämSYn ja SatYn pm 10 000m (07.09)

 

Paikka Tampere, Hervannan Keskusurheilukenttä
Ajankohta 07.09. klo 13:00 alkaen
Sarjat/Lajit
  • M: 200m, 800m, 10000m, 3-loikka, kuula
  • N: 200m, 10000m, 3-loikka, kuula
  • M19: 100m, 400m
  • M17: 100m, 800m, korkeus, keihäs
  • N17: 100m, 800m, korkeus, keihäs
  • P15: 100m, 800m, korkeus, keihäs
  • T15: 100m, 800m, 3-loikka, keihäs
  • P13: 60m, 1000m, korkeus, keihäs
  • T13: 60m, 1000m, pituus, keihäs
  • P11: 60m, 1000m, korkeus, keihäs
  • T11: 60m, 1000m, pituus, keihäs
  • P9: 40m, 1000m, kuula
  • T9: 40m, 1000m, kuula
Muut lajit: HämSYn ja SatYn pm 10 000 m
Ilmoittautuminen Kilpailukalenteri.fi 04.09.2014 mennessä
Jälki-ilmoittautuminen kilpailupaikalla viimeistään 1h ennen lajin alkua
Tiedustelut Matti Kinnarinen (0400-643700), Jarmo Talvitie (050-5899406)
Lisätietoja Huom 10000m alkaa klo 12:00!

 

 

Aikataulu:

JUOKSUT:        KENTTÄLAJIT:
12.00 M/N   10 000m
                                                           13.00 T/P9  kuula
                                                           13.00 T11 pituus
13.30  T9    40m                                   13.00 M/N17, P15 korkeus
13.40  P9     40m                                  13.35 M/N kuula
13.55  T13   60m                               
14.10  P13   60m                                  14.15 T/P15 ja M/N17 keihäs
14.20  P11   60m                                  14.20 T13 pituus        
14.30  T11   60m                               
14.50  T15  100m                                  15.00 P/T11 keihäs
15.00  N17  100m                                
15.15  P15  100m                                  15.15 T15 3-loikka
15.25  M17 100m                                 
15.30  M19  100m                                 15.30 P13 ja 11 korkeus
15.35  M     200m      
15.40  N      200m                                                     
16.00  T/P9   1000m                            
16.10  T13 1000m                                 16.10 M/N 3-loikka
16.20  T11 1000m                                 16.15 T15 keihäs
16.30  P13 1000m                                
16.40  P11 1000m   
16.50  M19 400m                         
17.00  M      800m                                 17.00 T/P13 keihäs
17.10  M17, P15  800m          
17.20  N17, T15  800m

hypyissä ja heitoissa kaikissa sarjoissa 3+3 suoritusta
muutokset tilanteen mukaan