Finaali

M17:

200m: Julius Lehto 
pituus: Arttu Tuominen
 

N17:

200m: Stiina Kokkonen
pituus: Janika Jokinen
kuula: Anni Vähäkoski
 

P15:
kuula: Jussi Marttila
 

T15:

80m aj:  Ella Leino
kuula: Arlea Koskenniemi

P13:

korkeus: Kritte Koskenniemi

T13:

60 m aj: Zlata Vasylenko
1000m: Sirkku Tuominen
korkeus: Kitto Kaki
 

P11:

150m: Aapo Raunio
1000m: Tomas Vasylenko
pituus: Samuel Ruohonen
keihäs: Juho Hänninen

T11:


1000m: Tilda Leppämäki 
keihäs: Emmiina Eho

 

 

 

 

     

    CALLING AIKATAULU

     

    Laji

    Calling

    Juoksut

    Eriä

    Heitot

    Hypyt

    9:00

          Kokoontuminen pääsuoralle avajaisia varten

    9:10

          Avajaiset

     

     

    10:05

    9:20

     

     

     

    T15 seiväs

    10:00

    9:30

      

    P13 moukari

     

    10:05

    9:35

     

     

    P15 kuula

    T13 korkeus

    10:00

    9:40

    T13 60m aj.

    2

     

     

    10:15

    9:45

     

     

     

    N17 pituus A
    T11 pituus B

    10:15

    9:55

    P13 60m aj.

    2

     

     

    10:40

    10:20

    T15 80m aj.

    2

     

     

    11:15

    10:30

     

     

    T15 kuula

     

    11:05

    10:45

    P15 100m aj.

    2

     

     

     

     

     

     

     

     

    11:30

    11:00

     

     

    T13 moukari

     

     

    11:15

      

     

    M17 pituus A
    P11 pituus B

    11:45

    11:25

    T11 150m

    3

     

     

    12:00

    11:40

    P11 150m

    3

     

     

    12:35

    11:50

     

     

     

    P15 seiväs

    12:30

    12:00

     

     

    M17 kuula

    P13 korkeus

    12:45

    12:25

    T11 1000m

     

     

     

    13:00

    12:40

    P11 1000m

     

    T11 keihäs

     

    13:15

    12:55

    T13 1000m

     

     

     

    13:30

    13:10

    P13 1000m

     

     

     

    13:45

    13:15

     

     

    N17 kuula

     

    13:45

    13:25

    N17 200m

    3

     

     

    14:00

    13:40

    M17 200m

    3

     

     

    14:15

    13:45

     

     

    P11 keihäs

     

    14:25

    14:05

    T/P 1000m käv.

     

     

     

    14:50

    14:30

    T15 2000m

     

     

     

    15:10

    14:50

    P15 2000m

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    15:40

    15:20

    Sukkulaviesti

    2

     Nurmikentällä

     

    Aikataulu 

     

    Päivitetty (27.08.2018) aikataulu (kilpailukalenteri.fi)

    AikaJuoksuEriäHeitot

    Hypyt

    9:00       Kokoontuminen pääsuoralle avajaisia varten
    9:10       Siirtyminen joukkuettain pääkatsomon eteen & Avajaiset
    10:00T13 60m aj.2P13 moukari 
    10:05  P15 kuulaT13 korkeus,
    T15 seiväs
    10:15P13 60m aj.2 N17 pituus A
    T11 pituus B
    10:40T15 80m aj.2  
    11:05P15 100m aj.2  
    11:15  T15 kuula 
    11:30  T13 moukari 
    11:45T11 150m3 M17 pituus A
    P11 pituus B
    12:00P11 150m3  
    12:20    
    12:30  M17 kuulaP13 korkeus
    12:35   P15 seiväs
    12:45T11 1000m   
    13:00P11 1000m T11 keihäs 
    13:15T13 1000m   
    13:30P13 1000m   
    13:45N17 200m3N17 kuula 
    14:00M17 200m3  
    14:15  P11 keihäs 
    14:25T tai P 1000m käv.   
    14:50T15 2000m   
    15:10P15 2000m   
    15:40Sukkulaviesti2